Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O Novotného usilují oba brněnské kluby

31 2001
B r n o - V očekávání velkého víru, který by dnes mohl příjít z extraligy, byly včera prvoligové hokejové kluby. K vyšší soutěži vzhlíželi funkcionáři s představou, že pokud některý z extraligových oddílů získá posilu, třeba jim uvolní některého ze svých hráčů. Stejně tak ovšem může platit varianta, že se v extralize nestane nic a soupisky tak zůstanou beze změn i v první lize. Například Znojmo už oznámilo, že jeho kádr zůstal nedotčen. "Mění se to pořád, čeká se do poslední chvilky. My musíme čekat, jsme u toho až jako druzí na řadě," popsal současný stav manažer Ytongu Jaroslav Medlík.

Dnes o půlnoci skončí letošní uzávěrka přestupů. Mezitím, od šesti hodin večer, se hraje 36. prvoligové kolo. A je docela dobře možné, že manažeři budou po očku sledovat zápas, ale při tom na poslední chvilku vyřizovat další přestupy. Nejaktivněji včera postupovala Kometa Brno, jejíž úzký kádr se začal rozšiřovat.

"Máme obránce Dřímala ze Žiliny, centra Bendu z Jihlavy a zpět do Brna se z Třebíče vrátí útočník Moskal," informoval prezident oddílu Jaroslav Vrba. Na posilování kádru se ještě chystá pracovat, především otázka gólmana je palčivá. Rozběhla se proto hra ohledně brankáře Marka Novotného, který byl naposledy v Opavě.

Ráno byl sice poprvé na ledě s Ytongem, s nímž jednal, ale po poledni už věděl, že jeho dres neoblékne. Zkusila po něm sáhnout konkurenční Kometa. "Opava nemusí mít můj souhlas k přestupu, takže čekám, co mi řekne můj agent," povídal Novotný, když se dozvěděl, že by do Komety měl jít.

Oddíl nutně potřebuje gólmana, on by se mu se svými zkušenostmi do bojů o záchranu hodil. Nejlépe hned dnes na derby s Ytongem. "Ale i kdybych do Komety přišel, v tomto zápase bych nechtěl nastoupit. Marodil jsem, nejsem ve formě, navíc vůči Ytongu by to bylo nefér," řekl Novotný. V Ytongu by mohl přistát útočník Kelner, který už v něm jednou hrál, od té doby se pohyboval v Opavě a v Šumperku. Tento i možné další přestupy se mají dořešovat ještě dnes.

ZAJÍMAVÉ PŘESTUPY V PRVNÍ HOKEJOVÉ LIZE

Roman Žák (z Karlových Varů do Rosic)
Patrik Moskal (Třebíč - Kometa Brno)
Václav Benda (Jihlava - Kometa Brno)

OČEKÁVÁ SE

Marek Novotný (Kometa Brno)
Roman Kelner (Ytong Brno)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze