Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O Ovečkina je v NHL zájem

20 2004
Washington - Týden před draftem se v zákulisí NHL stále více skloňuje jméno Alexandra Ovečkina. Na ruského mladíčka, který je srovnáván s Mariem Lemieuxem, zřejmě sáhne Washington, který má podle loterie volit jako první. Jeho pozici by ale některé týmy chtěly koupit. Ovečkin je totiž hráč, kolem kterého se buduje sestava.


Enormní zájem má Chicago.

Deník Daily Herald citoval jeho generálního manažera Mikea Smithe, který "s Washingtonem jedná a to velmi intenzivně."

Telefonní linky údajně žhaví také Florida, Detroit a New York Islanders.

Výměna první pozice není při draftu neobvyklá. Minulý rok právě Florida přenechala nejlepší postaven pro Pittsburgh, který bez přemýšlení sáhl po supertalentovaném brankáři Marcu-Andrem Fleurym. Cena? Penguins přenechali Floridě své 3.místo, volbu ve druhém kole a švédského útočníka Mikaela Sammuelsona.

Ovečkin hrál od 16 let v nejvyšší ruské lize. Nyní je mu osmnáct a má za sebou již dvě mistrovství světa dospělých. Což je podle deníku Washington Times dost na to, aby si ho Capitals nenechali utéct.

"Na 99.9 procent skončí Ovečkin ve Washingtonu," řekl skaut, který si nepřál, být jmenován. "Ten kluk je poklad. Mohl by zachránit budoucnost mužstva, tak jako to před lety udělal Mario Lemieux v Pittsburghu."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze