Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O přestupu věděl Jágr už od čtvrtka

23 2004
Ft. Lauderdale, Praha - Výzbroj sbalená bokem od ostatních, aby se mohl hned oddělit od týmu. Jaromír Jágr tušil, že s hokejisty Washingtonu letí naposledy. "Věděli jsme už od čtvrtka, že tentokrát je přestup jistý," prozradil Jágrův osobní trenér Marián Jelínek. S jakými pocity odchází Jágr do New Yorku? "Neskáče z mostu, ale ani do stropu."

Konečně! Tentokrát už je to definitivní, řekl si Jaromír Jágr ve čtvrtek večer. Tehdy se dozvěděl, že jeho výměně do New York Rangers už nestojí nic v cestě.

"Šlo jen o to, zda ještě odehraje zápas proti Floridě, nebo ne," vysvětluje Jelínek.

V Sunrise na ledě místních Panthers ale stihl jen rozbruslení. Hned po něm mu volal manažer Glen Sather, aby mu oznámil, kdy mu letí nejbližší spoj. Po pětihodinovém letu se teď má Jágr hlásit v Ottawě, kde v sobotu hraje jeho nový klub.

"Ani nevím, za koho mě vyměnili," utrousil jen spěchající Jágr na letišti. Washington za něj získal výběry v draftu a útočníka Ansona Cartera, střelce rozhodujícího gólu posledního mistrovství světa.

"Jagr on Manhattan!" hlásí už digitální tabule s novinkami na Times Square. Nejslavnější český útočník současnosti bude teď doma v proslulé Madison Square Garden.

V Rangers čeká na Jágra spousta známých tváří. Z dob jejich společného působení v Pittsburgu se zná s  Kasparaitisem nebo Kovaljovem, v New Yorku působí spousta českých hráčů: Holík, Ručinský, Hlaváč... A kamarád Petr Nedvěd.

"Jarda tam jde s velkými očekáváními, teď bude napjatě sledovat, jestli mu někoho nevymění," říká Jelínek. "Ale zda bude hrát s Nedvědem v jednom útoku, o tom se se Satherem ještě nebavil."

Přestup má podle Jágra pozitivní i negativní stránku. "Snižuje se možnost, že přiletí do Prahy na mistrovství světa," upozorňuje Jelínek. "Na druhou stranu má ale šanci něco dokázat ve Stanley Cupu, Rangers na to mají."

Kvůli množství hvězd, jež pobírají srovnatelný plat jako Jágr (kterému smlouva zaručuje 11 milionů dolarů za rok), se české eso nemusí obávat příliš velkého tlaku. "Stejně si poslední dobou užil stresu víc než dost, tohle už ho nemůže rozhodit," míní Jágrův důvěrník Jelínek.

Potvrzeno: Jágr jde do Rangers - čtěte ZDE

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze