Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O šampionát v Ostravě je velký zájem

11 2003
Ostrava - Značný zájem příznivců o vstupenky na zápasy příštího hokejového mistrovství světa registrují pořadatelé skupin B a C, které se budou hrát v Ostravě. Největší poptávka přichází ze skandinávských zemí, odkud na sever Moravy dorazí reprezentace Švédska, Finska a Dánska. I zájem o akreditace už převyšuje kapacitu vítkovického tiskového střediska.

Žádostem zahraničních fanoušků však pořadatelé zatím nemohou vyhovět, vstupenky by se měly dostat do předprodeje patrně až začátkem ledna. "Moudřejší bychom měli být někdy na začátku října. V tuto chvíli není nikdo schopen přesně říci, kdy bude zahájen předprodej," sdělila na tiskové konferenci Michaela Drobná, která má v organizačním výboru šampionátu na starost komunikaci s médii.

Organizátoři zřejmě neuspokojí ani všechny žadatele o akreditace z řad sdělovacích prostředků. "Zájem už teď převyšuje kapacitu. Celkem vydáme kolem tisíce akreditací, na Ostravu jich připadá zhruba polovina," upřesnila Drobná.

Výstavba nové haly v Praze i rekonstrukce ostravského paláce Vítkovice Aréna se zatím ubírají podle plánů. Led v supermoderní aréně společnosti Sazka má být dokonce hotov už 28. února.

"Generální ředitel Sazky Aleš Hušák se s generálním sekretářem IIHF Janem Akem Edvinssonem dokonce vsadil o bednu nejlepšího francouzského koňaku, že se to v tomto termínu opravdu stihne," řekl Jan Vala, tiskový mluvčí společnosti Bestsport.

Rekonstrukce ostravské haly má termín dokončení už začátkem února. Souběžně s halou se opravuje za plného provozu i sousední hotel Atom. "Jsem rád, že město plní sliby, ke kterým se kdysi zavázalo," uvedl předseda ostravského organizačního výboru František Černík.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze