Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O trenéra Vůjtka se zajímá Jaroslavl

3 2001
Praha - Další historický mezník může v blízké době překročit český hokej. Ještě nedávno by bylo nemyslitelné, aby se český hráč objevil v ruské lize, nyní může padnout i tato bariéra. Majitelé bohatých klubů cinkají penězi a obracejí pozornost k extralize: o trenéra Vladimíra Vůjtka se zajímá Jaroslavl, nabídky z ruské ligy mají například i reprezentanti Pavel Patera, Aleš Píša, Martin Richter a Petr Čajánek. "Jaroslavl povede v příští sezoně český trenér," napsal dnes ruský list Sport-Express.

Čtvrtý celek ruské ligy propustil trenéra Vorobjova a nejdéle na začátku května má představit nového kouče. "Bude to český specialista, jehož jméno ještě nechce vedení klubu prozradit," píše Sport-Express.

V kuloárech se hovoří o Vladimíru Vůjtkovi. Ten je v současné době bez angažmá a zájem ruské strany nepopírá. "Neřekl bych, že nabídka nepřišla," říká diplomaticky s tím, že se nechce dále k celé záležitosti vyjadřovat. "Nabídek je řada, je to všechno jen první kontakt. Nic ještě není hotovo, nikam neodcházím. Víc k tomu vážně nemám co říci."

Podle internetové zpravodajské stránky www.icenews.ru už je Vůjtkův příchod hotovou věcí a údajně s ním má Jaroslavl posílit i útočník Jan Peterek z Havířova! "Mám ještě rok smlouvu, která mi zakazuje jednat s jinými celky," řekl k tomu hráč.

Velký zájem o české hokejisty potvrzuje i hráčský agent Jaromír Henyš, na něhož se obrátili zástupci Metalurgu Magnitogorsk, ruského mistra. "Šlo o seznam asi patnácti jmen a o skvělé nabídky. Všichni přitom zdaleka nejsou mými klienty," přiznává Henyš.

Největší zájem je o mistra světa a olympijského vítěze Pavla Pateru, kterého lákají Jaroslavl, Magnitogorsk a Kazaň. "Mluvil jsem s nimi před několika dny a jasně jsem jim řekl, že na Pavla má ještě roční opci Minnesota. Pokud ji uplatní, nepřipadá jeho odchod do Ruska vůbec v úvahu. Během několika dnů snad bude o všem jasno," říká Henyš.

Jaroslavl podle informací deníku Sovětskij sport nabízí Paterovi roční plat 300 tisíc dolarů, Kazaň je zase na nejlepší cestě angažovat německého útočníka českého původu Jana Bendu, naposledy hráče Jokeritu Helsinky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze