Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O záchranu se porveme, slibuje kapitán Kotásek

8 2008
Prostějov - To je kapitán. S céčkem na hrudi přivedl hokejový útočník Martin Kotásek prostějovské Jestřáby na olomoucký led. A spoluhráčům ukázal, jak se bojuje v první lize. Na první gól přihrál, další dva dal sám a výrazně se podepsal pod překvapivé vítězství 3:1. "Ten zápas vyšel celému týmu. Ukázalo se, že můžeme hrát s každým," radoval se po vítězství Kotásek.

Zdá se, že vám soutěžní přestávka prospěla. Na ledě jste působili dojmem, že máte dostatek sil. Máte opravdu tak natrénováno?
Každý tým přestávku využil k nabrání kondice. V tom jsme se nelišili. Navíc jsme si ale v kabině vyjasnili naše přecházející výkony a výsledky. Udělali jsme tlustou čáru a jdeme do boje. Pořád jsme ve hře šesté místo, které znamená jistou záchranu. A o ni se ještě porveme. Proto je pro nás skvělý start v Olomouci důležitý.

Jak to myslíte? Přece jen šlo pouze o tři body, které zatím v tabulce nic neřeší.
Do pořadí se body nepromítly, to máte pravdu. Pro nás ale mají velkou cenu. Je to vzpruha. Každý sport je hodně o hlavě, a takové vítězství vám dodá hodně síly do dalších zápasů. Ověřili jsme si, že můžeme hrát vyrovnané partie a myslet na body v každém utkání.

Na šesté místo ale ztrácíte deset bodů. Není to příliš velká propast?
Naše ztráta není malá, ale to neznamená, že bychom variantu postupu na šestou příčku odepsali. Se soupeři, kteří jsou nad námi, ještě budeme dvakrát hrát. A vždy půjde o šest bodů. Když v těchto zápasech uspějeme, ztráta se bude rychle umazávat.

Přesto jste již delší dobu pasovaní do role účastníka následné skupiny o udržení. Umíte si představit, že budete na jaře hrát o záchranu?
Pochopitelně víme, jak to v tabulce vypadá. Ale to nic nemění na tom, že se musíme rvát o každý bod. Výsledky dlouhodobé části se započítávají a když se podíváme na vývoj západní skupiny, tak je jasné, že boj o záchranu bude těžký a bude se počítat každý výsledek v sezoně.

Kdyby sezona končila právě v tomto okamžiku, Prostějov sestupuje. Umíte si představit tuto možnost?
Je to sport, stát se může cokoli. Ale my uděláme všechno pro to, aby se nás sestup netýkal. A je nám úplně jedno, na čí úkor to bude.

Rozjezd v Olomouci se vám podařil i osobně. Tři kanadské body, to je dobrá vizitka. Jak moc jste s tím spokojený?
To víte, že to není nepříjemný pocit. Ale v naší situaci je opravdu jedno, kdo dá gól a kdo naopak nějaký ubrání. Všichni musíme v olomouckém výkonu pokračovat. Jinak nám tahle výhra nebude k ničemu. Už v dalším kole proti Jihlavě musíme hrát stejně. Obětavě, bojovně. Jinak to nepůjde.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze