Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Oates bude volným hráčem

30 2003
Anaheim - Hokejový útočník Adam Oates, spoluhráč Petra Sýkory a jeden z pilířů překvapení letošní sezony Anaheimu Mighty Ducks, se stane volným hráčem. Klub nevyužil opčního práva, podle nejž by mohl jednačtyřicetiletému Oatesovi automaticky prodloužit smlouvu na další rok. Volným hráčem se spolu se 78 hokejisty stane Oates od 1. července.

Pokud by klub opčního práva využil, přišel by si Oates v příští sezoně na 3.5 miliónů dolarů.

To je však pro klub příliš vysoká částka.

Server TSN.ca informoval, že generální manažer Bryan Murray nabídl smlouvu se snížením platu na 2.2 miliónů dolarů, kterou však jeden z nejtvořivějších hráčů v dějinách NHL zamítl.

Volným hráčem se Oates stane úderem dvanácté hodiny v noci z pondělí na úterý.

Není vyloučeno, že Oates nakonec v Anaheimu zůstane. Pokud se však dohodne s jiným týmem, padnou optimistické naděje, že Mighty Ducks udrží jádro sestavy nedotčené a naopak ho ještě pro další rok posílí právě z řad volných hráčů.

V minulé sezoně vedl Oates údernou řadu spolu s kapitánem Paulem Kariyou a Čechem Petrem Sýkorou. I když Anaheim ve finálové sérii proti New Jersey Devils neuspěl, vedení naznačilo, že bude schopno přesvědčit majitele klubu (společnost Disney), aby zvýšil rozpočet. 

Teď však bude muset podepsat novou smlouvu s několika dalšími hráči a především pak s Kariyou. Tomu bude muset podle pravidel soutěže předložit nabídku ve stejné výšši, jaké dosáhl jeho plat v minulé sezoně. Tedy závratných 10 miliónů dolarů. Pokud jí do pondělní půlnoci vedení nepředloží, stane se Kariya též volným hráčem.
  


Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze