Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obhájit titul? Ne, hokejová Slavia chce uspět v Lize mistrů

Miroslav Tvrdý, prezident hokejové Slavie | foto: ČTK

26 2008
Hokejová Slavia vstupuje do nového ročníku bez velkohubých prohlášení. "Chceme se pohybovat v popředí tabulky, ale obhajoba titulu pro nás není automatický cíl," tvrdí prezident klubu Miroslav Tvrdý. Mistrovský celek spíš touží úspěšně reprezentovat český hokej v nově vzniklé Lize mistrů.

"Tu bereme hodně prestižně a pro klub je účast v téhle soutěži dalším posunem. Naším tajným přáním je postup do semifinále."

To by se slávistům povedlo, kdyby vyhráli základní skupinu, ve které je čeká švédský Linköping a švýcarský Curych.

"Uvědomujeme si sílu soupeřů a víme, že nás nečeká nic jednoduchého, ale já chci vždycky vyhrávat," prohlásil trenér Vladimír Růžička.

. 145 000 000

S takovým rozpočtem vstupuje úřadující hokejový mistr do nové sezony. Na platy hráčů přitom padne 57,5 milionu. Je to jednoznačný vzestup, vždyť v loňském roce Slavia hospodařila s částkou o 29 milionů nižší. "Daří se nám hlavně díky úspěšné sezoně, korunované mistrovským titulem," vysvětluje prezident klubu Miroslav Tvrdý.

Kdyby se to Pražanům podařilo, znamenalo by to pro ně kromě sportovní prestiže i zajímavý finanční bonus. Mezinárodní hokejová federace totiž mezi jednotlivé účastníky rozdělí 16,9 milionu švýcarských franků, přičemž vítěz soutěže získá rovný milion.

"Účast v Lize mistrů je jednoznačně plusovou záležitostí, i když náklady budou vysoké," souhlasí Tvrdý. "Záležet bude ale samozřejmě také na výsledcích mužstva."

Podle nich se bude odvíjet návštěvnost na domácích zápasech. Ta se Slavii v uplynulé sezoně zvedla o dvanáct set diváků na zápas, ovšem ceny vstupného na Ligu mistrů nebudou zrovna nejnižší.

"Do spodního prstence vyjdou na 700 korun, za branku na 350. Lístky do horního patra budou k dispozici, až se vyprodá spodek, a budou stát 170 korun," vypočítává Tvrdý. "Pro držitele permanentek ale platí 50% sleva," dodává marketingový manažer Jan Kratochvíl. "A například v Linköpingu vyjde nejlevnější vstupenka na 15 eur."

. 5. sezona v O2 areně

Na nejmodernějším stadionu v republice Pražané dosud získali jeden titul, dvakrát si zahráli finále a dvakrát čtvrtfinále. Extraligová utkání za tu dobu vidělo 924 344 diváků, z toho 599 224 v základní části a 325 120 v play-off. Průměrně tak na Slavii chodí 7 003 diváků, při play-off dokonce 11 611.

Vedení klubu i tak počítá s tím, že nově vzniklá soutěž diváky osloví.

"Ve Švýcarsku i ve Švédsku očekávají, že o Ligu mistrů bude menší zájem než o domácí soutěž. My i České Budějovice si ale myslíme, že diváků bude chodit víc," soudí Tvrdý.

Prestižně se k projektu staví i hráči. "V minulosti se už objevilo několik podobných projektů, ale žádný z nich neuspěl. Tentokrát to ale vypadá i díky slušnému finančnímu ohodnocení slibně. Navíc reprezentační akce Euro Hockey Tour jsou už okoukané, takže Liga mistrů bude pro fanoušky určitě zajímavá," poznamenal kapitán týmu Josef Beránek.

Slavia však půjde do boje se slabším kádrem, než kterým disponovala loni. Mužstvo opustili útočníci Jakub Klepiš, Michal Sup a Igor Rataj a v kolonce příchodů je jen jedno jméno: Milan Kraft. Ten se navíc zranil a k dispozici by měl být až koncem září.

"To ale jediný kaz. Je pravda, že jsme v útoku oslabili, pro nás bylo ale důležité udržet Romana Červenku a Jardu Bednáře, o které byl obrovský zájem v Rusku," pochvaluje si Růžička. "To je lepší než získat nové hráče."

Josef Beránek

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze