Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obránce Hatcher bude volným hráčem

24 2003
Dallas - Dlouholetý kapitán Dallasu Stars a člen americké reprezentace Derian Hatcher se stane volným hráčem. Jako takový může kývnout na nabídku kteréhokoliv klubu a poprvé po dvanácti letech obléci v NHL jiný dres. Hatcher, který byl letos nominovaný na cenu pro nejlepšího obránce, se s Dallasem zatím nedohodl na prodloužení kontraktu. Vedení klubu oznámilo, že v další jednání bude pokračovat až po 1. červenci, tedy dni, kdy se Hatcher oficiálně volným hráčem stane.

Kamenem úrazu při snaze o prodloužení kontraktu je jeho délka.

Hatcher požaduje pětiletou smlouvu.

Tak rozsáhlý kontrakt nejúspěšnější klub Západní konference v základní části nabídnout nechce.  

"Kdyby se Derianovy podmínky změnily, jsme okamžitě ochotni začít znovu jednat," uvedl generální manažer klubu Doug Armstrong.

Podle informací ze zákulisí Hatcher požaduje roční plat 7 miliónů dolarů.

"K jednání o penězích jsme se ale nikdy nedostali," řekl dále Armstrong.

Statistiky Deriana Hatchera

Dallas zkusí předložit další nabídku po 1. červenci. V té době však již Hatcher může být hráčem jiného týmů, protože Stars ztratí výhradní práva. Velký zájem o robustního beka, který v roce 1999 dovedl tým ke Stanleyově poháru, má prý Detroit, jenž zatím neúspěšně usiluje o prodloužení smlouvy se svou hvězdou Sergejem Fjodorovem.

"Derian je velký optimista co se týče možností, jenž mu může přinést trh s volnými hráči," uvedl hráčův agent Pat Morris.

Dallas údajně nabídl Hatcherovy pětileté prodloužení smlouvy už minulé léto. Když Hatcher odmítl, použil klub ušetřené peníze k zisku útočníka Billa Guerina, který podepsal pětiletou smlouvu s ročním příjmem 9 milionů dolarů.

"Považuji Deriana za svého přítele a přeji si, aby se mu splnilo vše, co od trhu volných hráčů očekává," řekl GM Armstrong. "Zároveň ale doufám, že se k nám ještě vrátí a zkusí znovu najít společné řešení."

Autor:


Témata: Zisk

Najdete na iDNES.czmobilní verze