Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obránce Kaberle na rozdíl od Toronta už slevil

29 2001
Kladno - Byl připravený v Torontu zůstat a konečně znovu naskočit do NHL. Místo toho ale hokejový obránce Tomáš Kaberle vyklidil v kanadském městě byt a v něděli se vrátil zpátky domů. Znovu se se slavným klubem Toronto Maple Leafs nedohodl na smlouvě. "Já už jsem ze svých požadavků ustoupil. Ale oni vůbec," povzdychl si třiadvacetiletý bek. V pondělí dopoledne už znovu trénoval s extraligovým Kladnem a do konce týdne chce mít o dalším působení jasno.

"Pauza už se moc natahuje. Jsem docela mladý a to, že teď nehraju, mi rozhodně moc neprospěje," přiznal Kaberle. Hlavně kvůli blížící se olympiádě by se chtěl co nejdříve vrátit na led. Trenéři ho zařadili do širší nominace, ale protahující se herní výpadek by mohl jeho sen zhatit. "Už kvůli Salt Lake City se chci rozhodnout co nejdříve," netají Kaberle.

Během týdenního pobytu v Torontu si potřeboval vyřídit především osobní věci. Vyklidil si byt a s majitelem se domluvil, že ho prozatím opustí. "Nevím, jak jednání dopadnou. A nemá cenu, abych platil byt, když tam nebydlím," vysvětlil. S Torontem se dohadoval jeho agent Jay Fee, on si v Kanadě hlavně vyřizoval osobní věci.

Kaberle ze 6,1 milionů ustoupil
Hlavním svízelem je výše smlouvy. Toronto nejlepšímu obránci týmu v uplynulé sezoně nabízí 4,8 milionů amerických dolarů za tři roky, Kaberle podle zámořských médií chce 6,1 milionů. "Já už jsem dokonce ze svých požadavků slevil a tu částku posunul dolů," přiznal Kaberle. "Ale Toronto vůbec, to trvá stále na svém."

Kolik byl ochoten slevit? "To nechci prozradit. Ale z těch šesti milionů jsem dost stáhnul," říká Kaberle.

Přesto stále doufá, že se s klubem Toronto Maple Leafs do konce týdne dohodne. Že třeba v noci zvedne telefon a agent mu oznámí: Ustoupili. "Toronto zatím hraje výborně. Navíc s tak skvělým gólmanem není vyloučené, že letos má na Stanley Cup. Proto mě to láká," svěřuje se bek.

O možnosti trejdů slyšel
O obránce se zajímaly i další kluby NHL, jenže Toronto zatím nechce o trejdu ani slyšet. Mluvilo se o Pittsburghu, Atlantě a New York Islanders. "Slyšel jsem o tom. Proč to nevyšlo? Je to vždy záležitost dvou stran. A Torontu se třeba nelíbilo, jaké hráče nabízí oni," míní Kaberle.

Spolu s agentem se osobně sešli s generálním manažerem New York Islanders Mikem Milburym. "Spíše jsme se bavili obecně o hokeji," vzpomíná na schůzku. Do slavné haly v Torontu raději nezašel, to by nedělalo dobrotu. "Všechny bych tam viděl, to by nebylo vhodné," uvědomuje si. Spoluhráče sledoval v televizi a bylo mu smutno. "Rád bych s nimi byl na ledě...," zasnil se.

Hrát za Kladno? Budeme o tom také jednat
Teď znovu trénuje s Kladnem, za které nastoupil v úvodních zápasech extraligové sezony. Mohl by nakonec hrát právě za něj? "Nechci předbíhat. Jsme domluveni, že i o tom budeme jednat," říká Kaberle. Do konce týdne chce mít jasno: buď vyjde NHL, nebo angažmá jinde v Evropě nebo v extralize. "Ale hlavně, abych už hrál," přeje si Kaberle.  

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze