Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obránce Kruliše Rakušané zklamali

28 2003
Praha - Oba dobře znají rakouský hokej. Trenér Stanislav Barda dovedl Linec k mistrovskému titulu, obránce Jan Kruliš v týmu strávil většinu sezony před svým návratem na Kladno. A zejména Kruliše Rakušané v zápase s Českem hodně zklamali. "Jako by byli dopředu smíření, že prohrají. Měli velký respekt. Nehráli aktivně, v oslabení stáli ve čtverci a čekali, co s nimi uděláme. V rakouské lize hrají daleko dravěji," všiml si řízný bek. Trenér Barda si ještě přisadil: "Nechápu, že rakouský trenér nepostavil do branky Dalpiaze, který slušně zachytal proti Finům."Dále čtěte: Češi rozstříleli Rakousko za 67 vteřin

Jak viděl zápas Stanislav Barda
Důležité bylo, že brankář Vokoun vychytal rakouské šance v první třetině. Zaujal mě slávistický útok Dudy se Supem a souhra Hudlera s Reichlem. Nechápu, že rakouský trenér nepostavil do branky Dalpiaze, který slušně zachytal proti Finům, jeho kolega Prohaska sice dostal něšťastné góly, ale měl na nich svoji vinu. Špatně hráli hráči Lince (bratři Lukasové) i klíčové opory, třeba Hohenberger, který má zkušenosti z NHL.

Pohled Jana Kruliše, bývalého hráče Lince
Rakušané mě zklamali, jako by byli dopředu smíření, že prohrají. Měli velký respekt. Nehráli aktivně, v oslabení stáli ve čtverci a čekali, co s nimi uděláme. V rakouské lize hrají daleko dravěji. Tady to bylo vraždění neviňátek. Nepodržel je ani gólman. Češi mu dali několik branek z úhlu. Důvod? Chodí strašně brzy na zem a nehlídal si tyč. Líbil se mi Reichlův útok, soupeři jsou nepříjemní. Mají drobné postavy a skvěle bruslí. A navíc jsou to skvělí technici.


 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze