Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obránce Maleček posílil Chomutov

19 2003
Chomutov - Obránce Pavel Maleček, populární osobnost první hokejové ligy i jeden z jejích nejlepších zadáků, posílil Chomutov. "Získali jsme ho z Berouna na hostování na celou sezonu," uvedl předseda klubu Pavel Beneš. Devětadvacetiletý hráč poutá pozornost svou výškou hodnou svého jména - měří jen 162 cm. Na ledě se ovšem neztratí. V sezoně 2001/02 vyhrál se 30 body (4+26) produktivitu obránců celé soutěže. Letos byl nejlepším bekem zachraňujícího se Berouna, posbíral 19 bodů (3+16).

"Je to sice malý muž s největší hokejkou, ale má přehled, dává góly, připravuje je. O jeho kvalitách svědčí i fakt, že ho letos čtyřikrát nasadil do extraligy Liberec,“ přiblížil Beneš posilu.

Prozradil rovněž obsazení funkce ředitele klubu: od 1. července jím bude Pavel Vosyka z Kladna, zkušený funkcionář, který se angažuje také na svazu. Až nastoupí, klub zveřejní další hráčské rošády. Z kádru už zmizel obránce Rimmel.

Minulý týden hrál Chomutov fotbal s hokejisty Litvínova a na jejich hřišti zvítězil 7:1. "Náš střelec Jeslínek dokázal, že umí dávat góly i ve fotbale - nasázel jich hned pět. Snad to zopakujeme proti Litvínovu i ve skupině domácího hokejového poháru," usmál se Beneš.

Jeho klub nastoupí v sobotu k fotbalovému turnaji v Málkově, kterého se mimo jiné zúčastní i hokejisté Kadaně a Karlových Varů.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze