Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obránce Mareček se vrací po devíti letech

11 2003
Hradec Králové - Devět let trvalo hokejové putování obránce Pavla Marečka, než si znovu oblékl hradecký dres. Čtyřiatřicetiletý hráč, který s hokejem v Hradci začínal a poté v tomto městě absolvoval jedinou extraligovou sezonu v historii klubu, se do českého hokeje vrací po pěti letech strávených v Polsku.

"Nebyla to špatná soutěž, vždyť v ní hrála řada cizinců," říká o svém angažmá v Katovicích, kde si na neúspěchy nemohl stěžovat. "Třikrát jsme byli vicemistry Polska."

Když se po minulé sezoně Mareček rozhodoval co dál, nevylučoval, že si pobyt v Polsku prodlouží. "Zůstat by šlo, ale klub se dostával do finančních problémů," vysvětluje, proč se nakonec rozhodl pro návrat do Hradce.

Odtud odešel před devíti lety poté, co Hradec ve své premiérové sezoně účast v nejvyšší soutěži neobhájil. "Dlouho jsme se drželi uprostřed tabulky, ale asi od poloviny soutěže začaly problémy s penězi. Šlo téměř o klasický případ," vzpomíná.

V sobotu naskočí na led znovu v hradeckém dresu, tentokrát však půjde o utkání první ligy. Mareček věří, že mužstvo skončí v tabulce výš než v předcházejících dvou sezonách. "Určitě na to máme a je nám jasné, že od nás vedení čeká účast v play-off. Je tomu přizpůsoben i prémiový řád," říká zkušený hráč.

Nic na jeho názoru nemění ani fakt, že se Hradec hned v úvodu soutěže střetne s favorizovanými týmy.

"Rozjezd máme opravdu těžký, ale to si člověk nevybere. Nedá se na to vymlouvat," tvrdí Mareček.

LETNÍ ZMĚNY V KÁDRU HOKEJISTŮ HRADCE KRÁLOVÉ

Odchody: Frosch (Německo), Fořt, Jelínek, Bartek, Hájek (všichni ukončení hostování), Zadražil (hledá si angažmá), Vašata (ukončil aktivní činnost), Filip (Basing Stoke Bizons - Anglie).
Příchody: Mareček (Katovice - Polsko), Mečiar (Německo), Hubáček (Ústí nad Labem), Šulc (Litvínov), Malý, Mocek, Linhart, Hemský, Kubišta, Horák (všichni Pardubice), T. Píša (návrat z Německa), Dušánek (návrat z hostování v Chrudimi).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze