Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obránce Suchý stále věří v návrat do extraligy

13 2004
Hradec Králové - Se Vsetínem vybojoval titul a extraligové stříbro, mihl se v Litvínově. Pak ale kariéra obránce Petra Suchého nabrala sestupný trend a teď hraje v první lize. Doma v Hradci Králové. Loni ho chtěly získat na střídavý start Pardubice, ale jednání nevyšla a někdejší talent českého hokeje zatím marně čeká na šanci vrátit se do velkého hokeje.

Hradec čeká play-off. Jaký cíl si tým dal?
Naším prvním cílem bylo postoupit. Což se podařilo a nyní to už bude jen navíc. Čeká nás totiž Jihlava, se kterou jsme v sezoně neudělali ani bod. Bude to pro nás hodně těžké, ale pokusíme se uhrát aspoň jeden zápas venku a pak doma co půjde. Uvidíme, jak se série rozehraje…

Hradec Králové se stal překvapením. Co způsobilo tu změnu oproti předchozí sezoně, kdy hrál o záchranu?
V týmu se skoro nic nezměnilo. Obměnilo se pár hráčů, ale jinak žádná velká změna nenastala. Letos se nám dařilo neprohrávat zápasy jako loni o gól. Takže tím jsme získali dost bodů. To bude ta hlavní příčina letošního úspěchu.

Letošní sezonu jste začal v Třebíči, která se z počátku ligy hodně trápila. Co byl důvod vašeho odchodu?
Třebíči se totálně nepovedl začátek sezony. Byl špatný start a táhlo se to. Nebyli spokojení s mými výkony a tak došlo na změnu sestavy. Odneslo to víc lidí než já… Tak jsem šel do Hradce.

Většinu předchozí sezony jste strávil ve Žďáru nad Sázavou. Díky přesvědčivým výkonům si vás a další dva hráče vypůjčil tehdy extraligový Havířov. Byl jste situací zaskočen?
Ve Žďáru jsme hráli dobře. Celé mojí pětce se dařilo, takže si nás Havířov půjčil všechny. Havířov zkoušel, co se dalo. Hrozila mu baráž. Nakonec tam dva kluci od nás ze Žďáru šli. Já už jsem tenkrát pokukoval jinam.

S jakými pocity jste opět vstupoval na extraligový led?
Bylo to příjemné. Hlavně asi z toho pohledu, že se na mě nezapomnělo. Ten pocit je hodně důležitý. Trenéři jezdí na některé prvoligové zápasy a mají občas zájem si někoho vzít do extraligy…

Ke konci sezony se vám naskytla šance na delší pobyt v extralize. Pardubice vás chtěly na střídavý start. Mluvilo se hlavně o play off. Co se pokazilo, že jednání nedopadla?
Já jsem měl jet s Pardubicema už na soustředění v zimě do Japonska. Tam byl zádrhel, že manažer Žďáru mě nechtěl pustit. Z týmu už předtím odešlo víc hráčů a tak se mu to nelíbilo. Navíc tam hrála jistou roli i jeho komunikace manažérem Pardubic Kusým. Mám-li být upřímný, tak byla téměř nulová. Takže jsem si to musel domlouvat prakticky sám. Nakonec to nevyšlo. Pak se mluvilo ještě o play-off, jenže to jsem se zranil a měl jsem tedy smůlu. Zranil jsem si koleno. Měl jsem utržené dva vazy, takže jsem vypadl dokonce sezony.

Jak to vypadá nyní. Jsou nějaké nabídky z nejvyšší soutěže?
Nejsou. Zatím tedy aspoň ne. Možná to bude i tím, že tahle sezona nebyla tak úspěšná jako předchozí. Ještě se uvidí…

Myslíte si, že je problém dostat se z první ligy do extraligy?
Ze začátku jsem si myslel, že to nebude problém. Jenže dneska bych řekl, že to relativně problém je. V extralize zkoušejí nové hráče něco juniorky a pokud sáhnou do ligy nižší, tak je to na jeden nebo dva zápasy. Málokdy se stane, že se někdo chytí. Nějaká šance sice je, ale rozhodně není obrovská, spíše je malá… Docela si to hlídají.

Myslíte si, že jste smolař?
To bych o sobě neřekl. Možná kdybych měl štěstí, tak mohlo všechno dopadnout jinak… Že bych byl vyloženě smolař, tak to asi rozhodně ne. Většina věcí záležela i na mě. Nemá smysl se vymlouvat na smůlu.

Co nebo kdo vám dokáže udělat největší radost?
Když vyhrajeme s týmem, kde hraju. Určitě zvedne náladu i pěkná nahrávka, co se týká hokeje. Co se týká rodiny, tak mi největší radost dělá moje dceruška.

Dále čtěte: Z první ligy to jde do extraligy jen těžko

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze