Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obránci Holík a Philipp budou reprezentovat

1 2001
P r a h a - Další dvě změny museli udělat trenéři české hokejové reprezentace Josef Augusta a Vladimír Martinec v předvečer srazu národního týmu, který se uskuteční v pondělí v Nymburku. Po Petru Sýkorovi, který se omluvil bezprostředně po zveřejnění nominace, se omluvili další pardubičtí hráči, obránci Petr Mudroch a Miroslav Duben. Místo nich dnes trenéři pozvali Vladimíra Holíka ze Znojma a Radka Philippa z Vítkovic. Sýkoru nahradil zlínský útočník Martin Jenáček. "Duben je nemocný a Mudroch má problémy se zády," upřesnil příčiny omluvenek Martinec.

Společně s Augustou se rozhodli povolat Philippa, přestože i on měl v posledních utkáních play off zdravotní problémy. Vítkovice byly navíc v semifinálové sérii s pražskou Spartou vyřazeny až dnes. "Po zápase volal Josef Augusta vítkovickému manažerovi Černíkovi a pozval ho. Informace, že by měl mít problémy, nemáme," dodal na Philippovu adresu Martinec.

Sraz před zahájením finální přípravy na šampionát, na němž bude český tým obhajovat zlaté medaile z předešlých dvou mistrovství, se uskuteční v pondělí v 17 hoidn v Nymburku. V pátek a v sobotu poté Češi nastoupí v Mladé Boleslavi a v Příbrami proti Švýcarsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze