Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Očekávání jsou obrovská, řekl Jágr před odletem do Omsku

Jaromír Jágr před odletem do Omsku - Jaromír Jágr hovoří s novináři na ruzyňském letišti v Praze, odkud odletěl do svého nového působiště v ruském Omsku. | foto: Jan HroudaČTK

24 2008
Ruská mise začíná. Nejslavnější český hokejista Jaromír Jágr krátce po 13. hodině vyrazil z pražského letiště směr Omsk. Před odletem prozradil, že se sešel s reprezentačním koučem Růžičkou a potvrdil mu, že má zájem reprezentovat.

Jágr prozatím odletěl do svého nového působiště bez přítelkyně Inny Puhajkové, doprovod mu bude dělat hokejový agent Jaroslav Zídek, který jeho ruské angažmá domlouval.

V pátek už se  bude Jágr hlásit vedení klubu, kde už hrál v době výluky NHL v sezoně 2004/2005, v nejbližších dnech se pak zapojí do přípravy týmu.

"Jestli mám z něčeho obavu? Ne, ale jsem si vědom, že se všechno bude odvíjet od toho, jak se mně i mužstvu bude dařit. Pak to bude snazší pro obě strany," prohlásil Jágr.

Před odletem ještě stihl udělat rozhovor s novináři nebo rozdat autogramy fanynkám.

"Pocity mám před odletem podobné, jako když jsem odlítal do NHL," tvrdil Jágr, nejproduktivnější Evropan v historii zámořské soutěže.

"Ale ta očekávání jsou teď daleko větší, jsou obrovská. Vím, že to nebude v Rusku jednoduchý, ale tu cestu jsem si vybral a teď už je pozdě se obracet zpátky."

Ve středu odpoledne se Jágr sešel na stadionu v Edenu s reprezentačním koučem Vladimírem Růžičkou.

"Chtěli jsme se ještě vidět předtím, než odletím, abychom se domluvili, co se bude dít. Řekl jsem mu, že chci reprezentovat. Pokud budu mít formu a budu se cítit zdravej," vysvětloval Jágr.

Do Česka by se měl vrátit 16. srpna. "S Jágr týmem budeme hrát hokejové exhibice, alespoň dvě bych chtěl stihnout. Pak se musím hned vrátit do Ruska na turnaj, který zaštiťuje gubernátor," řekl Jágr.

První zápas nové sezony čeká Jágrův Omsk ve středu 3. září v Kazani.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze