Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Od čtvrtka se prodávají lístky na Světový pohár

22 2004
Praha - Od 550 do 1650 korun. Takové budou ceny vstupenek na zápas Česko - Německo, který se jako součást hokejového Světového poháru odehraje 3. září v Sazka Areně v Praze. Ve čtvrtek zahájí Sazka na svých terminálech předprodej lístků. Kdo chce mít jistotu, že vstupenku sežene, musí si přivstat. Prodávat se začíná v pět ráno.

„Je to technicky nejjednodušší. V pět hodin ráno spouštíme centrální systém a v noci, když je mimo provoz, tam můžeme zadat novou nabídku,“ vysvětlil časnou ranní hodinu spuštění předprodeje Zdeněk Zikmund, mluvčí Sazky.

„Nedovedu odhadnout, jaký bude o lístky zájem. Ale když pomineme euforii spojenou s mistrovstvím světa, tak na další akce v Sazka Areně už žádné problémy nemáme. Samozřejmě, kdo chce mít jistotu, tak si přivstane. A pátá hodina se týká spuštění systému, ne otevírací doby u jednotlivých terminálů, na který nemáme vliv,“ dodal Zikmund.

Terminálů, kde si lze vstupenku zakoupit, je v Česku víc než sedm tisíc. Jsou například na poštách, u čerpacích stanic, v některých trafikách a v obchodních centrech.

Vstupenky na zápas Česko – Německo, zatím jediného jistého domácího utkání českého týmu v rámci Světového poháru, jdou do prodeje s více než dvouměsíčním předstihem. Závěrečné vystoupení svěřenců trenéra Ivana Hlinky v evropské základní skupině se v pražské Sazka Areně odehraje 3. září - program Světového poháru. 

Ceny vstupenek na zápas Česko - Německo byly stanoveny na 550, 990 a 1650 korun a opět platí stejné omezení jako v případě jarního šampionátu: každý zájemce si může koupit maximálně pět lístků z každé kategorie v rámci jedné transakce.

Pro hromadné objednávky Sazka zavedla telefonní číslo 266 121 122, které bude v provozu od pátku 25. června od 8:00.

Přesný počet vstupenek, které ze sedmnáctitisícové kapacity arény půjdou do prodeje, není znám. Stejně jako datum, kdy se začnou prodávat lístky na přípravná utkání před Světovým pohárem proti Finsku a Švédsku, která se v Praze uskuteční 23. respektive 27. srpna.

"O tom, kdy se začnou prodávat tyto vstupenky, momentálně nemáme informace. Důvodem je i skutečnost, že v obou případech jednáme s jinými partnery. Zatímco pro Světový pohár je to NHL, přípravné zápasy zaštiťuje český hokejový svaz," vysvětlil tiskový mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Čeští hokejisté se ve Světovém poháru utkají 30. srpna v Helsinkách s Finskem, o dva dny později nastoupí ve Stockholmu proti Švédsku a 3. září změří síly v Praze s Německem. V případě, že obsadí ve skupině první nebo druhé místo, získají právo uspořádat v domácím prostředí i čtvrtfinálové utkání.

Semifinálové duely a finále se budou hrát v zámoří.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze