Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Odejde Hašek chytat jinam?

5 2001
D e n v e r - Hrdina naganské olympiády, český hokejový brankář Dominik Hašek, by mohl v zámořské NHL změnit dres. Že by se nebránil výměně z Buffala, připustil sám hráč během víkendu hvězd, který obvykle provázejí vyjednávání o přestupech v NHL. V rozhovoru s kanadským novinářem Jimem Mathesonem naznačil, že by se klidně odstěhoval do klubu Vancouver Canucks.

Hašek trvá na dodržení smlouvy v Buffalu, jež mu v příští sezoně zaručuje plat 9,5 milionu dolarů ročně. Pokud nebudou Sabres moci zaplatit, budou ho muset vyměnit. Proč ne do Vancouveru? Jenže může si kanadský tým dovolit platit takovou hvězdu? Má problémy s gólmany, hledá náhradu za nespolehlivého Felixe Potvina. Ale Haškova gáže, to je rána.

Český gólman by do Vancouveru šel zřejmě rád. Láká ho možnost lyžování v blízkém okolí města. Naznačil, že je ochoten slevit ze svých požadavků.
Canucks by mu tak museli zaplatit jen šest milionů dolarů, zbytek by Hašek dostal na prémiích při postupu do play off. Za každé kolo v bojích o Stanley Cup si Hašek žádá další milion. Při postupu do finále by jeho konečný plat činil deset milionů dolarů.

Buffalo může Haška vyměnit do 13. března, kdy se uzavřou přestupy pro tuto sezonu, nebo po skončení tohoto ročníku NHL.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze