Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Odejde Lindros kvůli olympiádě do Evropy?

6 2001
New York - A znovu Eric Lindros. Spekulace o novém působišti urostlého hokejového centra neutichají. Podle zámořského deníku National Post mají o kanadského útočníka zájem i evropské kluby, nejvíce švédská mužstva Malmö a Djurgaarden. "Není jenom skvělý hráč, ale jeho jméno by pomohlo také přilákat sponzory," uvedl Stephan Lundh, generální manažer týmu Malmö Redhawks z elitní švédské soutěže. Lindros je stále vázaný smlouvu se zámořským celkem Philadelphia Flyers, veškeré snahy o výměnu zatím nevyšly.

Osmadvacetiletý hráč byl sice pozván do širší nominace kanadské reprezentace pro Salt Lake City, stavitel týmu Wayne Gretzky ale upozornil, že pokud Lindros neodehraje příští sezonu v profesionální soutěži, na olympiádu neodjede. Angažmá v NHL mu vázne, proto se v poslední době v zámořských médiích spekuluje, že Lindros by mohl odejít do Evropy. Prý by se mu zamlouvala i švýcarská liga, plná kvalitních hráčů.

Ale větší šance se dávají švédské. Třeba zmíněné Malmö, kde lidé po hokeji šílí, každé ligové kolo vyprodají šestitisícový stadion. V útoku by se navíc mohl Lindros potkat s veteránem Tomasem Sandströmem, bývalou hvězdou New York Rangers, Los Angeles nebo Pittsburghu.

Velký zájem o statného útočníka mají také v Djurgaardenu, kde se musí vypořádat s hromadných úprkem hráčů do zámoří. Z dvaadvaceti hráčů prchlo sedm, to nemá v dějinách švédské ligy obdoby. "Ze všech sil se snažíme díry nějak zalepit. A Lindros? To by bylo skvělé," přiznává Tommy Engstrom, generální manažer klubu.

Přesto experti varují, že by se Lindros nemusel v Evropě na širších kluzištích uchytit. "Asi by nebyl v Evropě moc platným hráčem," říká agent Petr Svoboda v listu National Post. "Hraje velmi kontaktní hokej a nejvíce času by strávil na trestné lavici."

Kauza Lindros plní zámořské deníky již celé léto. Mluvilo se o Torontu, potom zase o New York Rangers a Detroitu. Philadelphia však Lindrose zatím nikam nepustila, jeho hráčská práva vlastní ještě na další tři roky. Co bude teď? "Je nejvyšší čas na nějaký trejd v rámci NHL," říká Lindrosův otec Carl, zároveň jeho agent. "Ale pokud se k tomu Flyers nebudou mít, musíme vážně zvažovat všechny možnosti," nevyloučil možné angažmá v Evropě.

Lindros se naposledy objevil na ledě před čtrnácti měsíci, tehdy ho sestřelil nekompromisní obránce New Jersey Scott Stevens. Kanadský hokejista sebou praštil o led a prodělal šestý otřes mozku v kariéře. Dlouho se potom mluvilo o tom, zda-li se Lindros vůbec k hokeji vrátí.  

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze