Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Odešel trenér i hokejisté, tým je v rozkladu

15 2001
Havlíčkův Brod - Druhá říjnová neděle se možná nadlouho zapíše do historie hokejové Kotliny. Ke čtvrteční rezignaci trenéra týmu havlíčkobrodských Rebelů Milana Schlaicherta se o víkendu přidalo deset hráčů základní sestavy, kteří odevzdali výstroj a nenastoupili k druholigovému utkání s Táborem. Rozhodli se tak po sobotním konfliktu s klubovým představenstvem, jenž odmítlo jejich pohled na současnou krizi týmu.

"Zaměstnanecký poměr je takový, že do řady věcí nemá dotyčný co hovořit. Myslím, že ze strany představenstva nic nepřesáhlo rámec slušnosti, zatímco přístup ze strany hráčů překročil všechny meze kompetencí," ohradil se proti kritice předseda HC Rebel Jaroslav Kruntorád. "My jsme přístupní každé diskusi, ale nesmí být postavena do polohy vydírání."

Havlíčkův Brod, který se před startem druholigové sezony chystal postoupit o soutěž výš, vyhrál během úvodních osmi kol jen dvakrát. Třetího vítězství se klub dočkal v neděli, to ale v brodském dresu nastoupilo jen torzo původní sestavy.

"Lidé z vedení se s námi nedokázali na ničem dohodnout, nebyli schopni řešit maličkosti a bavit se o tom, co se nám nelíbí," zdůvodnil radikální postoj hráčů útočník Jiří Mička, který nedělní utkání s Táborem sledoval se svými devíti spoluhráči pouze z tribuny.

"V žádném případě se mi nezamlouvá způsob, jakým s námi vedení klubu po předložení našich návrhů jednalo. Připadal jsem si jak osmiletý kluk, co právě rozbil okno," pověděl další z 'rebelů' Martin Tecl. Brodský forvard byl jedním z hráčů, kteří se podepsali pod text vyjadřující jejich stanovisko k některým krokům klubového představenstva. Členové mužstva v něm navrhovali především novou volbu kapitána a přehodnocení přínosu letních posil.

"Jako nově zvolený kapitán jsem šel na schůzku vedení. Tam se mnou ale jednali neuvěřitelně arogantně a dokonale mě tam odsud vylili," vylíčil atmosféru sporu obránce Martin Meloun.

Na kroky podniknuté týmem zareagovalo vedení klubu exemplárními tresty pro tři hráče, kteří coby hlavní iniciátoři opozičních názorů nesměli nastoupit proti Táboru. V neděli se ovšem k Jiřímu Kubátovi, Martinu Melounovi a Jiřímu Mičkovi dobrovolně přidalo dalších sedm hráčů a pět mladších hokejistů s jejich názorem souhlasilo. Během chvíle se tak rozpadl tým, který měl usilovat o první ligu.

"Asi není správné vyhazovat z týmu hráče za to, že chtějí říct svůj názor. Mají přece právo, aby se s nimi jednalo jako s dospělými lidmi," postavil se na stranu vzbouřenců bývalý kouč Milan Schlaichert.

"Zatím budeme situaci řešit provizorně, tak jako dnes, kdy do zápasu nastoupili junioři. Výhledově se zaměříme na hledání posil ve formě hostování či přestupů. Budeme hledat hráče, kteří chtějí bojovat. Je ale možné, že vedení přehodnotí cíle pro letošní sezonu," řekl Jaroslav Kruntorád po utkání, ve kterém tým nečekaně porazil Tábor 5:1.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze