Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Odměnou za péči je pro maséra zlato

16 2001
Ostrava - O tom, kteří hráči budou v reprezentaci, rozhodují trenéři. Maséry si vybírají samotní hráči. Tak se masér hokejistů Vítkovic Milan Mezei dostal na mistrovství světa v Německu. Poprvé. A hned se vrátil se zlatou medailí. "Vůbec jsem nedoufal, že na šampionát pojedu," přiznal. "Vždy jezdili tři maséři. Tentokrát ale tým čekaly přesuny mezi městy a složité stěhování, takže jsme byli čtyři." Kromě Mezeie se o hráče starali Pavel Vlašic z Českých Budějovic, Pavel Křížek ze Sparty a Petr Bílek z hokejového svazu. Milan Mezei dostal v této sezoně příležitost na turnajích Euro hockey tour. Na nich se osvědčil.

Obstál i u kapitána Roberta Reichla. "Právě on mi jako první den před odjezdem na šampionát řekl, že budu mít z Německa medaili," připomněl Milan Mezei. Podle něj má Reichel obrovskou vnitřní sílu, dokáže mužstvo pozvednout.

"To byl i případ finálového zápasu s Finy," řekl masér. "Po dvou třetinách jsme prohrávali nula ku dvěma a hráči měli svěšené hlavy. Když to Reichel viděl, seřval všechny: Co děláte, ještě máme čas výsledek obrátit. Najednou bylo vidět, jak začali jeden po druhém ty hlavy zvedat."

Kralování českého hokeje si nedokáže Milan Mezei pořádně vysvětlit. "Asi jsme země, jíž jsou hokejové úspěchy souzeny," tvrdí. Je však přesvědčený, že v Německu mužstvo semklo také to, že se ho všichni včetně pořadatelů snažili sesadit z trůnu.

"V průběhu základní skupiny jsme se museli přes noc stěhovat do Kolína, potíže byly s jídlem, které nebylo teplé, měli jsme malé šatny. Jako by nám pořadatelé dělali samé schválnosti," vyprávěl Milan Mezei. "V Kolíně jsme měli místo pořádné šatny dva krcálky. Hrůza. Ale kluci to vzali perfektně. Jako by je to ještě více vyburcovalo."

Od cestování si Milan Mezei zatím neodpočinul. V pondělí po oslavách v Praze na Staroměstském náměstí odjel domů do Ostravy. Hned v úterý ale s hráči moravských klubů znovu letěl speciálem do Prahy na přijetí k prezidentu Václavu Havlovi. A dnes zamíří do hlavního města na slavnostní galavečer.

Příští týden se už těší do Beskyd. "S Davidem Moravcem vezmeme psy a pojedeme na chatu na Ostravici."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze