Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Odraz celé sezony, říká Šejba o vyřazení

19 2008
Pardubice - Prožívají nejlepší chvíle v sezoně. Přesto truchlí... "Bohužel to přišlo pozdě," povzdechl si trenér Jiří Šejba. Pardubičtí hokejisté vybojovali v Ústí nad Labem čtvrtou výhru v normální hrací době v řadě, což dosud nedokázali. Už jim však nebyla nic platná. Předposlední kolo základní části definitivně zpečetilo osud úřadujícího vicemistra.

Play-off se bude hrát bez něj.

"Je to odraz celé sezony," prohlásil Šejba. "Zkraje se nechytil začátek. Po celou dobu se to pak projevovalo na výsledcích."

Poslední kola hraje váš tým výborně. Proč to nešlo dřív?
Konečně jsme v reprezentační přestávce mohli trénovat. Udělali jsme i pohodičku v mužstvu. Vzhledem k nabitému programu to do té doby nešlo. Když jsme teď šli do utkání, neměl jsem z toho strach. Viděli jsme, že hráči něco načerpali. Tým sebral sílu a psychicky na tom byl jinak.

Opadl stres ve chvílích, kdy se vidina předkola play-off stávala spíše utopickým snem?
Je možné, že kluci už nebyli pod tak obrovským tlakem, protože naděje byla mizivá. Ale je vidět, že věřili i tomu malému světýlku někde vzadu a snažili se pro to udělat všechno, aby nám nikdo nemohl vyčítat, že jsme se o šanci neprali do poslední chvíle.

Až do neděle jste byli ve hře. Nakonec vám předkolo play-off uniklo o pár bodíků.
Opravdu je to o kousek. Tým jsme nepřebírali v dobrém stavu. A když si promítnu nabitý program, myslím si, že jsme z mužstva vytřískali, co se dalo. Nedalo se moc trénovat, zápasy byly skoro obden. Právě v nedávné šňůře pěti porážek se projevilo, že si tým nemohl ani na chvíli odpočinout a v každém utkání musel.

V posledních kolech vám nepomohly ani výsledky vašich konkurentů. Kdo potřeboval, ten bodoval. Co na to říkáte?
K tomu je těžké se vyjadřovat. Výsledky prostě hrály ve prospěch týmů, které potřebovaly body. To je spíše otázka pro někoho jiného. Kdo tomu rozumí, udělá si úsudek sám. Dá se říct, se to dalo i čekat. My jsme na to byli připraveni a snažili jsme se, aby to nikdo neměl do posledního zápasu lehké. Jenže jsme to už neměli ve svých rukou.

Myslíte si, že pro některé týmy bylo velkým lákadlem „nepustit“ Pardubice do play-off?
Myslím si, že jo. Když se podíváte na naše výsledky s týmy zepředu, všechny by měly strach, kdybychom se tam dostali. Po tak těžké sezoně bychom byli jako polití živou vodou. Týmy z desítky z toho určitě měly obavu a dělaly vše pro to, abychom se tam nedostali.

Především však musíte litovat vlastních porážek. Vždyť stačilo mít o jednu výhru víc a stále byste byli ve hře. Když se ohlédnete, určitě byste takové utkání našel, že?
V každém utkání, v němž jsme nebodovali naplno, se dal další bod sebrat. Bohužel pod tlakem, kdy tým neustále musel, se neurval. A pak nám předkolo uteklo o takový kousek, což je škoda.

Jiří ŠejbaKteré ztráty nyní mrzí nejvíce? Doma s Ústím nad Labem? Nebo dvě nedávné porážky se Zlínem?
Především je to nedávná série pěti porážek. Nehráli jsme špatně. Začali jsme dobře, jenže se nám nepovedlo dostat do vedení. Potom tým odešel a prohráli jsme. Tady jsme určitě mohli jeden zápas trhnout. A dneska bychom se bavili o něčem jiném.

Realita je ale jiná a hovoříme o tom, že play-off hrát nebudete. Nelitujete nyní, že jste v průběhu sezony šel k týmu?
Určitě ne. S Láďou Lubinou jsme udělali dost práce. Určitě jsme se vydali ze všeho. Samozřejmě je neštěstí, že se nám to nepodařilo. Ale šli jsme do toho s tím, že budeme věřit do posledního zápasu. A vidíte, nic jsme nevzdali.

Jenže teď jste podepsáni pod neúspěchem...
Samozřejmě to hodně mrzí. Ale na druhou stranu si myslím, že jsme mužstvo z něčeho vytáhli. Po určité době to bylo vidět. To byl progres, který se od nás očekával. Snažili jsme se kluky neustále motivovat, nic jsme nevypustili, furt jsme jeli. Ano, přišla na nás krize, kdy jsme prohráli pětkrát v řadě. To však bylo vyústění enormního tlaku, který kluci těžce zvládali. A po lednovém programu se ani nedivím, že taková série přišla.

Už s klubem jednáte o vaší budoucnosti? S kolegou Lubinou jste byli angažováni do konce letošní sezony.
Smlouvu máme do třicátého dubna, teď se tím nezabývám. Když klub řekne, že chce nové trenéry, budeme to respektovat. Když by s námi chtěl pokračovat dál, asi bychom se tomu nebránili. Ale teď na to nekoukám. Chci splnit, co mám ve smlouvě. A i vše pro to, abychom začali hledat tým pro novou sezonu. Ať už to bude pro nás, nebo pro někoho jiného.

Myslíte, že absence v play-off bude pro vás přitěžující okolností?
Nevím. To jsou polemiky, o nichž mi nepřísluší hovořit. Jsem tady od toho, abych pracoval. Jak se klub rozhodne, to je věc lidí ve vedení. Oni vidí, jak tady s Láďou pracujeme.

Pardubičtí trenéři Jiří Šejba a Ladislav Lubina

Autor:
Bodování

21

Dominik Kubalík

Plzeň

20

Tomáš Mertl

Plzeň

19

Milan Gulaš

Plzeň

Góly

14

Dominik Kubalík

Plzeň

12

Tomáš Mertl

Plzeň

9

Martin Růžička 27

Třinec

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 14 7 3 3 1 60:31 30
2. Kometa 14 8 2 2 2 54:34 30
3. Třinec 14 8 1 2 3 44:32 28
4. Hr. Králové 14 8 1 1 4 33:24 27
5. Sparta 14 7 1 0 6 38:38 23
6. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21
7. Ml. Boleslav 14 6 0 3 5 33:30 21
8. Chomutov 14 5 2 2 5 36:37 21
9. Olomouc 15 4 3 2 6 35:45 20
10. Zlín 14 4 3 1 6 35:38 19
11. Liberec 13 5 0 0 8 23:41 15
12. Pardubice 14 4 1 1 8 30:49 15
13. Jihlava 13 3 1 2 7 30:39 13
14. Litvínov 14 2 2 1 9 22:40 11

Najdete na iDNES.czmobilní verze