Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ODS pověřila Tlustého, aby jednal o Hagiboru

20 2001
P r a h a - Výkonná rada ODS dnes pověřila předsedu poslaneckého klubu strany Vlastimila Tlustého, aby se kvůli průtahům kolem výstavby hokejové haly na Hagiboru sešel s pražskými radními a primátorem Janem Kaslem (ODS). Člen výkonné rady Miroslav Beneš ČTK řekl, že Tlustý by s nimi měl jednat o tom, jak překážky ve výstavbě odstranit. Podle něj se občanští demokraté obávají, aby Česká republika kvůli problémům s halou nepřišla o pořádání hokejového mistrovství světa v roce 2003.


Beneš uvedl, že rada Tlustého neúkolovala, jak konkrétně má k odstranění těchto překážek napomoci a nejde jí ani o to, kde bude hala nakonec stát. "Jde prostě o to, aby se mistrovství konalo v České republice," řekl. Tlustý je nejen šéfem poslaneckého klubu ODS, ale i předsedou rozpočtového výboru sněmovny.

O výstavbě haly se neúspěšně jedná již od loňského června. Předseda Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel v březnu upozornil, že pokud Praha nebude mít novou víceúčelovou halu, mistrovství se bude konat jinde.

Do skluzu se příprava stavby dostala po složitém výběru investora a dohadování mezi Bohemians a firmou Multi-Areena Praha, která byla vybrána, aby halu postavila.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze