Střídačka hokejového Ústí nad Labem.

Střídačka hokejového Ústí nad Labem. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Po třetině 0:3. A hokejisté Ústí si z Třebíče odvezli tři body

• 1
Fanoušci třebíčských hokejistů v poslední době neví, co si mají myslet. Zatímco při venkovních zápasech je Horácká Slavia druhým nejlepším týmem v lize (po ambiciózní Mladé Boleslavi), v domácím prostředí je naopak nejhorší v celé soutěži.

Velmi neobvyklou bilanci potvrdilo i sobotní utkání s Ústím nad Labem. To sice prožívá nejhorší krizi za své působení v první lize – a v minulém týdnu sáhlo i k výměně trenéra – přesto si z Vysočiny odváží všechny tři body.

"To vítězství jsme už potřebovali, čekali jsme na něj dost dlouho," uvedl hostující kouč Milan Skrbek, který na střídačce Lvů nahradil Jaromíra Šindela. "Zápas byl vyrovnaný, ale my jsme prostě dali tři góly," našel klíčový moment.

Do utkání přitom podstatně lépe vstoupili domácí, kteří za tři minuty stihli několikrát ohrozit hostujícího brankáře Dlouhého. Jenže ve 4. minutě se z první výraznější akce na druhé straně prosadil hostující Daniel Boháč a o dvě minuty později parádním bekhendem skóroval Jan Alinč.

V 19. minutě pak přišla třetí rána do nálady třebíčského stadionu, Ondřej Havlíček se štěstím překonal Faltera a zvýšil náskok svého týmu na 3:0.

"Takhle do zápasu nelze vstoupit, to byl velký problém. Měli jsme první šanci, kterou jsme nedali, nevyužili jsme dvě přesilovky a poté nám soupeř dvakrát odjel a využil i třetí střelu," hodnotil nepovedenou úvodní část třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Nejblíže ke vstřelení branky byla Třebíč, která hosty přestřílela 45:16 ve 46. minutě, kdy po nahození z pravého křídla zvonila tyč Dlouhého branky. Ve zbytku utkání si Ústí dobře hlídalo svůj náskok. "Potřebovali jsme se odrazit od vstřelené branky, ale tu jsme bohužel za šedesát minut nedali. Takže jsme zaslouženě prohráli," sklesle doplnil pro webové stránky Třebíče Pokorný.

"Musím pochválit kluky z Ústí, protože si odehráli do písmene to, co potřebovali," uznal domácí útočník Marek Laš.