Plzni vzal body Balaštík, navíc přišla o Vlasáka

Zlínský gólman Luboš Hořčička inkasuje v Plzni. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

3 2014
Do konce druhé třetiny scházelo jen 78 vteřin, když Zlínští sehráli za stavu 1:1 rozhodující akci. Leška od zadního mantinelu vrátil puk Balaštíkovi a ten z kruhu zamířil precizně k pravé tyči plzeňské branky. Na tuhle trefu už domácí nedokázali odpovědět, ve třetí části Zlín zkušeně uhlídal prostor okolo své branky a Plzeň "nevyškrábla" alespoň bod ani při více než minutové power-play.

"Bylo to z obou stran nadprůměrné utkání. Hrálo se tvrdě, už v duchu play-off. My jsme měli v zakončení více štěstí. Za tři body jsme moc rádi," pochvaloval si asistent PSG Juraj Jurík.

Pro Škodu to byl zvláštní zápas, už první třetina leccos naznačila. Hned v šesté minutě opustil led po zákroku na Okála potrestaný střelec Duda, za pár minut zamířil do šaten zraněný forvard Vlasák. A aby toho nebylo málo, v 17. minutě po nešťastném zásahu pukem odjel z hrací plochy se zakrvácenou tváří i kapitán Straka.

Plzeň vs. Zlín 1:2

"Hned v první třetině jsme přišli o tři klíčové hráče. Martin (Straka) se sice vrátil, ale brzy jsme museli hru stáhnout na tři formace," uvedl plzeňský kouč Milan Razým.

U Vlasáka navíc první diagnóza nevypadá příliš růžově - naštíplé žebro a tři týdny úplného klidu.

Přesto vše pro Plzeň vypadalo nadějně. Ve 25. minutě propadli hosté ve středním pásmu a Dvořák s Mozíkem uháněli sami na gólmana. Mozík přihrávku od spoluhráče napálil mimo dosah Horčičky. "Sám jsem nechápal, jak jsme se tam takhle mohli objevit. Jen jsem se modlil, aby z toho byl gól," popisoval obránce Vojtěch Mozík.

Jenže pak selhal v čisté šanci Kašpařík a domácí vzápětí nevyužili ani 61 vteřin převahy 5 na 3. "I když jsme ji nesehráli špatně, právě tam nám Vlasák s Dudákem hodně scházeli," uvedl Razým.

Zlín se naopak i ve čtyřech dostal do brejku. Řezníček akci 3 na 1 ještě nezakončil přesně, ale záhy po oslabení napřáhl Čajánek a tvrdou ranou srovnal. Zanedlouho přišla Balaštíkova chvíle. "Na konci už nám scházely síly. Ale tahle porážka patří do kategorie, kdy jsme podali dobrý výkon," mínil Razým.