Hořký debut. Plzeňský mladík Polívka inkasoval od Třince čtyři branky

Jiřího Polanského z Třince (vlevo) se snaží zastavit plzeňský Jan Sýkora. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

29 2014
Zápas 32. kola hokejové extraligy začal v Třinci pro hosty z Plzně hrůzostrašně. Oceláři vedli už ve čtvrté minutě po dvou přesných trefách Adamského 2:0. Extraligový debut tak pořádně hořkl 20letému mladíkovi Patriku Polívkovi, jenž poprvé dostal šanci v plzeňské brance.

„Moc jsme mu nepomohli. I když první dva góly byly nešťastné,“ říkal v rozhovoru ČT plzeňský střelec Ján Sýkora. „Jinak ale chytal velmi dobře, snažil se a řekl si o další šanci,“ doplnil slovenský forvard.

On sám byl u toho, když se hostům podařilo po zlepšeném výkonu ve druhé třetině vrátit do zápasu. Vypálil od modré čáry a s pomocí teče kalhot Nicolase Johnsona skočil puk v brance. „Já jsem s tím neměl moc práce. Po vyhraném vhazování jsem se jenom snažil jet clonit před branku a střela mě trefila,“ říkal Američan ve službách Plzně.

Plzeň vs. Třinec 1:4

Za chvilku mohl stejný hráč vyrovnat, jenže zblízka přestřelil. „Dostal jsem skvělou přihrávku, branka byla téměř prázdná, ale nedokázal jsem skórovat,“ litoval Johnson později. Blízko k vyrovnání měl ve 33. minutě Indrák. Po pěkné kombinaci se dostal sám před branku, ale svůj blafák nedotáhl, puk mu ujel.

A tak třinecký Hrňa minutu před druhou sirénou zvýšil na 3:1.

A v závěrečném dějství byl Johnson i u dalšího důležitého momentu. Při hře čtyři na čtyři chyboval na útočné modré čáře, Adamský při sólovém úniku přelstil Polívku kličkou do bekhendu a zkompletoval hattrick. Druhý v sezoně.

„Já vždycky říkám, že bez ranky není branky, takže se snažím hodně střílet,“ usmíval se po zápase Martin Adamský, který do Třince přišel právě z Plzně. „Už při děkovačce jsem jejich gólmanovi říkal, ať mi promine, že jsem mu pokazil premiéru,“ doplnil Adamský.

Souboj dvou nejúspěšnějších týmů posledního měsíce vyhrál Třinec 4:1, Plzeň po pěti vítězstvích v prosinci poprvé nebodovala.

Příležitost k nápravě má už zítra, kdy hostí od 17.30 Hradec Králové.