Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jihlava už trénuje. Hráče nyní čeká deset týdnů dřiny

NA STARTU PŘÍPRAVY. Úvodní tréninkovou jednotku s hokejisty Dukly Jihlava absolvovala i trojice zkušených hráčů (zleva): brankář Lukáš Sáblík, obránce Jiří Dobrovolný a útočník Michal Důras. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

23 2014
Bez nemocného útočníka Filipa Semana a slovinských obránců Matice Podlipnika a Mihy Štebiha - kteří v těchto dnech plní reprezentační povinnosti na mistrovství světa divizi I - zahájili jediný den po Velikonocích přípravu na nový ročník jihlavští hokejisté.

Na úterním úvodním tréninku se dvojici Petr Vlk - František Zeman hlásilo dvacet hráčů. "Další dva jsou na spinneru, Filip Seman má nějakou virózu a začne v pondělí," vysvětlil Vlk, který už neměl k dispozici Radka Hubáčka.

Devětadvacetiletý útočník, který poslední tři sezony strávil v Jihlavě, se rozhodl vyzkoušet štěstí ve Velké Británii. "Můžu mít před sebou nějaké čtyři, možná pět nebo šest let kariéry. A co potom? Takhle se naučím pořádně jazyk a získám životní zkušenosti," uvedl v minulém týdnu pro web Dukly Hubáček, který se vedle hokeje chce v Anglii věnovat i práci.

"Hubas nám bude určitě chybět. Jak na ledě, tak v kabině. Protože to byl srdcař, který týmu obětoval všechno," připouští Vlk. "Ale musíme respektovat jeho rozhodnutí." Jihlavský kouč doufá, že se během letní pauzy podaří mužstvo vhodně doplnit. "Abych byl upřímnej, chtěli bychom posily do útoku i obrany," usmál se Vlk.

Ten v nejbližších deseti týdnech chystá pro hráče náročný program. "Práce je dost," má jasno kouč. "Máme hodně mladých kluků, takže budeme muset i zapracovat na disciplíně. Aby nebyli tak rozjívení - což k tomuto věku patří," doplnil.

Zatímco úterní trénink byl spíše prvním srazem po dovolené, ve zbytku týdne už budou hráči pracovat naplno. "Ve středu si uděláme silové testy a výběh, ve čtvrtek první cyklistickou etapu, aby si kluci oseděli zadky," líčí Vlk.

"A v pátek jdeme do tělocvičny, kam se přijdou podívat dvě třídy ze Seifertky," připomíná jihlavskou základní školu s hokejovou výukou. "To budeme více méně hrát hry a pilovat obratnost."

Neoblíbená suchá příprava Dukle skončí v pátek 27. června, poté čekají hráče tři týdny dovolené.

"Znovu se sejdeme 22. července, kdy uvidíme, jestli bude hned od pondělí k dispozici led," naznačuje Vlk, který má jasno i o přípravných zápasech. "Letos jich máme domluvených jedenáct," dodal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze