Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Olomouc hledá posily. Pro útok je vzorem Malkin

Chomutov - Olomouc, Domin(vlevo), Ministr - Chomutovský Petr Domin (vlevo) po vyhraném vhazování se snaží střelou překvapit olomouckého golmana, brání Milan Ministr. | foto: Martin AdamecMF DNES

8 2008
Olomouc - Venku panuje jarní počasí, na zimním stadionu se rozpouští led, v kabině narazíte maximálně na kustoda. Právě v tuto chvíli, možná trochu netradičně, začíná nová sezona hokejistů Olomouce. Hráči třetího týmu první ligy si sice užívají dovolené, ale manažeři už vymýšlejí, jak složení loňského úspěšného mužstva vylepšit.

"S rozpouštěním ledu pro nás vlastně začíná nová sezona, protože už za čtrnáct dní se rozjede příprava na nový ročník," připomněl sportovní manažer Kohoutů Josef Podlaha, kterému trenérská dvojice zanechala na stole papír se svými požadavky.

Včetně typů hráčů, které by rádi přivítali v kabině. "Dva až tři obránci. Vysocí, těžší váhy, s dobrou střelou a rozehrávkou. Někdo takový jako František Kaberle," čte Podlaha z požadavků.

To samé v bleděmodrém u útočníků. Vzor? Třeba Malkin.

"Volal jsem trenérům, jestli by nechtěli Ovečkina," směje se dobře naložený sportovní manažer. "Prý ne. Že je to sobec a my potřebujeme týmové hráče."

Shánění posil ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. V Olomouci mají seznam zhruba deseti hráčů, se kterými se jedná. Žádná smlouva ale není podepsaná.

"Jednáme, vybíráme. Ale nechceme se ukvapit. Je třeba zvážit, v čem by byl přínos hráčů pro mužstvo. A důležité je pochopitelně i finanční hledisko," vysvětluje Podlaha složitosti výběru nových hráčů. "Navíc není vyloučeno, že v srpnu budou na trhu také hráči, kteří se nedostali do základních sestav v extralize."

Už v předstihu mají hokejisté zamluvené květnové soustředění v Chorvatsku. Ale na žádné radovánky nebude čas. "Spíše běhání po písku. To bude lahůdka. Kluci budou rádi, když padnou večer do postele," slibuje Podlaha.Najdete na iDNES.czmobilní verze