Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Olomouc už trénuje na novou sezonu

23 2001
Olomouc - První klasický trénink absolvují ve středu hokejisté Olomouce, kteří budou hrát druhou ligu místo Uherského Hradiště. Na pondělní seznamovací schůzce se v kabině sešlo jedenadvacet hráčů a čtyři brankáři. Tito hokejisté by se měli zapojit do přípravy a vytvoří základ budoucího mužstva. "Stanovili jsme si rozvrh tréninků kvůli studijním a pracovním povinnostem hráčů," řekl trenér týmu Miroslav Venkrbec. Trénovat budou hráči každý den od 18 hodin až do konce června. Pak následuje dovolená. Znovu se hokejisté setkají v posledním červencovém týdnu. Od 1. srpna začne příprava na ledě.

"Víme, že nás čeká těžký boj o přežití. O naší sestavě budu mít jasno, až kluky uvidím pořádně na ledě. Také o ambicích týmu můžeme hovořit až po několika mistrovských zápasech," poznamenal trenér, který ví, čím se bude zabývat v nejbližších dnech. "Potřebujeme dát kluky dohromady. Nebudeme trénovat a hrát v ideálních podmínkách. Chce to, aby hráči táhli za jeden provaz," uvedl Venkrbec.

V kádru jsou především bývalí junioři a hráči, kteří byli na hostování. Do přípravy se zapojí hned čtyři brankáři. Plšek loni hrál v Uničově, Pekař v Přerově, Vilímek s Cihlářem přešli z juniorky. "Čekám, že začátek nebude jednoduchý. Je to ale možnost být u zrodu něčeho nového," řekl po první schůzce Plšek.

Vedení týmu usiluje o spolupráci s týmem z vyšší soutěže formou hostování některých hráčů.  "Jednal jsem se sportovním ředitelem Prostějova Petrem Zlámalem. Jsme dohodnuti na výpomoci několika hráčů," prohlásil šéf výkonné rady HC Olomouc Ivo Kuba.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze