Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Olomouc vybírá z třiceti hokejistů

30 2003
Olomouc - První tréninky na ledě mají za sebou hokejisté Olomouce. Vítěz druhé ligy bude v této sezoně působit v roli nováčka druhé nejvyšší soutěže. Trenér Jozef Zavadil na prvním tréninku přivítal třicet hráčů. "Všichni společně tvrdě odedřeli první část přípravy na suchu a všichni dostanou příležitost prosadit se do prvního mužstva. Ti nejlepší budou hrát," řekl trenér Zavadil, který zatím neuvažuje o dalších případných posilách.

Jednání o dalších příchodech by muselo být vynucené zraněním nebo špatnou výkonností. "Nechci novými hráči narušit klima v kabině. Tým se dal přes léto dohromady, i když je to z osmdesáti pěti procent jiné mužstvo. Má svoji kvalitu, navíc cítím dobrou a bojovnou náladu," míní kouč, který si pochvaloval přístup hráčů k nepříjemné letní dřině.  "Chtějí se poprat o své posty."

Příprava na ledě bude probíhat sedm týdnů. Po měsíci dojde ke korekturám v kádru a z třicítky hokejistů zůstane 23 hráčů. Během této doby se má vykrystalizovat i složení jednotlivých formací.

"Některé varianty už mám v hlavě. Jde zatím o složení některých dvojic. V útoku je to poměrně jasné. Dalším úkolem bude dát dohromady obrany tak, aby si jednotliví hráči dokázali vyhovět," plánuje Zavadil.

V přípravných zápasech dostanou příležitost všichni brankáři, ať už půjde o nového gólmana Svobodu, loňskou oporu Tihláře nebo mladého Šustka. Minimálně v jednom utkání si chce kouč Olomouce vyzkoušet také vítkovického Faltra, který má dojednaný střídavý start. "Je to taková naše pojistka, kdyby se s našimi brankáři něco stalo," vysvětlil trenér extraligovou výpomoc.

Olomouc sehraje do začátku soutěže deset přípravných zápasů včetně utkání proti Jágr Teamu 21. srpna. Lístky na toto utkání jsou již v předprodeji v kanceláři hokejového klubu na zimním stadionu.

Program přípravy HC Olomouc
5. 8. Olomouc - Kometa Brno
7. 8. Olomouc - Třebíč
8. 8. Olomouc - Znojmo
12. 8. Osvětim - Olomouc
18. 8. Olomouc - Osvětim
19. 8. Hradec Králové - Olomouc
21. 8. Olomouc - Jágr Team
26. 8. Olomouc - Hradec Králové
29. 8. Třebíč - Olomouc
2. 9. Kometa Brno - Olomouc
Domácí zápasy se hrají od 18 hodin.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze