Chrudim - Olomouc: domácí Jan Šeda (v bílém) a Jakub Bartoň spolu svádějí souboj u mantinelu | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Olomoucký gólman Sedlář se vážně zranil, už je po operaci

Nic dobrého nepřivezli prvoligoví hokejisté Olomouce z výpravy do Chrudimi. Kromě porážky 2:3 je bolestivě zasáhla i ztráta brankářské jedničky Dalibora Sedláře.

Na východě Čech o něj přišli už ve 14. minutě, kdy se v chumlu hráčů ve svém brankovišti vážně zranil a musel jej nahradit Štefan Žigárdy.

"Sedlář už je po operaci křížových a předních vazů v koleně. Pro nás je to teď hodně nepříjemné," povzdechl si olomoucký trenér Petr Fiala.

Za jediný inkasovaný gól Sedlář nemohl. Chrudimský Martinec na něj totiž v oslabení uháněl zcela sám. Kohouti poté prohrávali už 0:2, přesto mohli směle pomýšlet na body. Nejprve využil přesilovku Bordowski a v 52. minutě se nadvakrát prosadil Kudělka. Jenže necelých pět minut před koncem se domácí utrhli k dalšímu brejku, který trefou do horního růžku zakončil Semorád.

Olomouc nevstoupila do nového ročníku vůbec dobře, z úvodních čtyř kol vytěžila jen dva body. Bilanci může vylepšit dnes od 18 hodin domácím duelem proti Hradci Králové.