Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Olomoucký kouč už pracuje na příští sezoně

8 2004
Olomouc - Práce a jen práce. Žádná dovolená. Tak prožívá týdny, ve kterých neprobíhá sezona ani letní příprava, olomoucký hokejový trenér Kamil Přecechtěl. "Čert nikdy nespí. Musíme se připravovat na další ročník. Zopakovat páté místo z minulého ročníku nebude jednoduché a my chceme být připraveni," tvrdí Přecechtěl.

Tým přivedl k pátému místu v první lize.

Trenér, který po skončení sezony prodloužil v Olomouci smlouvu, objížděl stadiony a vytipovával hráče, o které by měl zájem. To není jednoduché zaměstnání. Kouč musí neustále rozebírat i ty nejmenší detaily.

Jestli hráče pustí mateřský klub, společně s vedením a sportovním manažerem konzultovat podmínky, které jsou schůdné pro mužstvo a hráče zároveň. Také musí přemýšlet o tom, zda se hráč hodí do kabiny.

"Už nějakou dobu trénuji, takže většinu věcí dokážu odhadnout. Není to ale vždycky jednoduché," přiznává Přecechtěl.

Mužstvo se sejde k prvnímu tréninku 19. dubna. Do té doby by trenér chtěl mít kostru prvního týmu pohromadě.

"Neustále jednáme o doplnění kádru. Musíme řešit otázku levých křídel, protože z týmu odešel Jozef Liška a Jarda Buchal. Věřím, že se nám podaří kabinu vhodně doplnit," doufá Přecechtěl.

První staronovou tváří je ale obránce. Z Přerova se do Olomouce vrací David Hruška. Vedení klubu stále jedná o obnovení smluv u Grofa, Proška a Šafaříka.

"Ideální by bylo, kdyby zůstali všichni," tvrdí olomoucký šéf střídačky. Naopak se nevrátí Petr Pavlas, i když o něj Hanáci stáli. Jeden z nejlepších beků slovenské extraligy prodloužil ve Slovanu Bratislava smlouvu o dva roky.

"Kontaktovali jsme jej, už se ale upsal Slovanu," poznamenal Přecechtěl. V Olomouci jednají také o získání ofenzivních hráčů. Jména se však zatím z taktických důvodů tají. "Přijďte se podívat na první trénink.
Třeba tam už budou některé nové tváře," odmítá diskuzi o jménech Přecechtěl, který se přes veškeré vytížení dostane i k odpočinku u moře.

I když, jak se to vezme. Mužstvo pojede na kondičně-regenerační pobyt do Chorvatska. U moře se ale nebude slunit. "Už to vidím. Zaběhají si na písku a budou plavat od bójky k bójce," plánuje trenér.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze