Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Olomoucký šéf Fürst: Chci stabilizovat klub

15 2003
Olomouc - Novým předsedou výkonné rady občanského sdružení HC Olomouc se stal Erik Fürst, který ve funkci vystřídal Ivo Kubu. Valná hromada sdružení Fürsta schválila do funkce na období jednoho roku. "Jsem zvyklý na to, že člověk musí dokázat, že na svou práci stačí. To je v pořádku," odmítá Fürst myšlenku, že funkční období je příliš krátké. Olomouc, první český mistr, uspěla v prvoligové baráži a po krizi, kdy ve městě nebyl vůbec seniorký hokej, se snaží znovu zabydlet na hokejové mapě.

Jaké jsou po zvolení do vedení klubu vaše cíle?
V první lize budeme nováčkem. Naší společnou snahou bude stabilizovat klub ve vyšší soutěži. Chceme se v každém případě vyhnout baráži. To je hlavní cíl. Navíc myslíme i na naše fanoušky, kteří si v závěru minulé sezony našli cestu do hlediště. Kvůli nim chceme předvádět dobrý hokej, na který budou rádi chodit.

Na postu šéfa klubu střídáte Ivo Kubu, který bude zastávat funkci generálního manažera. Jaký byl důvod této změny?
Byla to nutnost. Ivo nesl tího celého klubu sám čtyři roky i v době, kdy se v Olomouci nehrála seniorská soutěž. Málokdo si dovede představit, jak je obtížné vyvést klub z bahna až do první ligy. Je to malý zázrak. Během dvou let fungování seniorského mužstva postoupit až do druhé nejvyšší soutěže je velký úspěch. Teď nás společně čeká další práce, stabilizace týmu. Proto jsme potřebovali posílit i vedení, které se o jeden post rozrostlo. V budování klubu budeme spolupracovat.

U klubu jste působil i v postupové sezoně. Co rozhodlo o postupu?
Velmi kvalitní kádr, ve kterém každý k postupu přispěl svojí měrou. Všichni odevzdali pro tým maximum. Pochopitelně že každý klub, pokud chce postoupit, potřebuje nejen kvalitní kádr, ale také štěstí na své straně. Na přelomu roku přišel do již tak kvalitního kádru Jirka Dopita, který má na postupu velkou zásluhu. Hráč jeho úrovně přišel hrát druhou ligu a pomohl celému hokeji v Olomouci. To by každý neudělal. Moc dobře si uvědomuji, že ne každý hráč by něčeho takového byl schopen. Dopitova pomoc ukazuje na jeho charakterové kvality.

V minulé sezoně jste působil také ve funkci vedoucího týmu. K hráčům jste měl hodně blízku. Nemáte obavy, že se váš přístup bude muset změnit?
S řadou hráčů se znám i mimo led. Nemyslím si ale, že to je na škodu. Naopak je dobré v mnoha případech znát potřeby mužstva. Vztahy s hráči v nové funkci, to by opravdu neměl být problém.

Jak vnímáte okolí, které po delší době bere hokej za svůj sport?
Fanoušci začali chodit do hlediště, dobrá je také například spolupráce s městem, které registruje, že se hokej pomalu vrací na bývalé pozice. Věřím, že to samé budu moci říci i za rok, kdy bude končit mé volební období.

Kdo vede olomoucký hokejový klub?
předseda občanského sdružení: Erik Fürst 
výkonná rada občanského sdružení: Ivo Kuba, Josef Drdla, Jaromír Skařupa, Miroslav Marek
generální manažer: Ivo Kuba
sportovní manažer: Jaromír Píchal 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze