Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Olomouckým hokejistům končí dovolená

16 2004
Olomouc - Už v pondělí skončí dovolená hokejistů Olomouce, kteří zahájí přípravu na další ročník první ligy. V úvodní části se tradičně zaměří na nabírání kondice. První týden bude přece jen volnější. „Začneme s přípravou, která bude obsahovat jeden trénink denně. Postupně budeme zátěž přidávat,“ řekl trenér Kamil Přecechtěl.

Do letního období se zapojí také nové posily týmu. Kouč bude mít k dispozici větší počet hráčů, z nichž bude vybírat optimální sestavu na soutěžní ročník. Není ale vyloučeno, že někteří hokejisté do Olomouce přijdou i v průběhu léta.

„Budeme čekat na hráče, kteří se nevejdou do kádru extraligových týmů,“ uvedl generální manažer Olomouce Ivo Kuba.

Mužstvo se bude na novou sezonu poctivě připravovat i kvůli zvýšenému počtu zápasů v základní části sezony. V příštím ligovém ročníku dojde ke změně v hracím systému.

Odpadne nadstavbová část, ve které hrály týmy umístěné po základní části na sudých místech proti lichým. Místo toho se bude hrát klasickým čtyřkolovým systémem dvakrát doma a dvakrát venku. „Některým týmům se bývalý systém nelíbil. Myslely si, že není spravedlivý,“ vysvětlil změnu Kuba.

Nová podoba ligy přinese větší počet zápasů. Proto dojde ke změně hracích dnů. Dosavadní středu a sobotu navíc doplní pondělí. Vyřazovací část zůstane ve stejné podobě, s tím, že vítěz první ligy bude známý na začátku března. Vyšší počet zápasů se neprojeví v ceně vstupenek.

Po minulé sezoně naopak vedení Olomouce sáhlo ke snížení dosavadní ceny. „Místo padesáti korun bude vstupenka na zápas stát o deset korun méně,“ řekl Kuba s tím, že v prodeji budou také zlevněné vstupenky za dvacet korun. „Ty budou určené pro mládež, studenty a důchodce,“ řekl manažer Olomouce. 

Autoři:


Témata: Olomouc, Důchodci

Najdete na iDNES.czmobilní verze