S pukem olomoucký  Matěj Pekr, sledují ho chomutovští Petr Mudroch a brankář Miloslav Hanuljak.

S pukem olomoucký Matěj Pekr, sledují ho chomutovští Petr Mudroch a brankář Miloslav Hanuljak. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Olomouckým hokejistům se proti Chomutovu vyplatila útočná hra

• 0
Senzační vítězství v Ústí nad Labem potvrdili prvoligoví hokejisté Olomouce také před domácím publikem. Chomutov Hanáci porazili opět o gól, tentokrát 3:2.

V první třetině se zdálo, že zápasy v Ústí nad Labem a s Chomutovem dělila pouze přestávka mezi třetinami.

Kohouti hráli výborně v obraně a získali dvoubrankový náskok. Nejprve se ujala Janáčkova rána pod břevno a pak se ukázal Ministr. Ukázkově vymíchal Hanuljaka a zapadl do objetí spoluhráčů. Vzápětí měl další skvělou šanci Brančík.

Právě úvod duelu určil pozdějšího vítěze. Hokejisté Olomouce porazili ve 23. kole první ligy favorizovaný Chomutov 3:2.

"Věděli jsme, že začátek určí tón celého zápasu, a to se potvrdilo. Nechali jsme si soupeře odskočit - a to se nám vymstilo," konstatoval chomutovský trenér Milan Kašpárek, podle něhož jeho tým hrál zbytečně komplikovaně.

"Netlačili jsme se do střel. Chvílemi jsme měli i převahu. Bohužel v místech, kde se branky nedávají," dodal Kašpárek.

Přesto domácí na přelomu úvodní a druhé třetiny prožili těžkou chvilku. V závěru té první byl vyloučen Nedbálek a přesilovku po 14 sekundách druhé části využil přesným pokusem Půlpán.

Ve 25. minutě dokonce mohlo být vyrovnáno. Hostující Seman si ale v ideální pozici ani nadvakrát nedokázal poradit se Žigárdym. Stejně dopadly také další pokusy chomutovských hokejistů, díky čemuž domácí hubený náskok udrželi.

"Ani po inkasované brance jsme se nestáhli a pokračovali v naší hře. To bylo nesmírně důležité," pochvaloval si olomoucký asistent Jan Tomajko.

Útočná hra se domácím vyplatila.

Tři body se Olomouci výrazně přiblížily ve 42. minutě a zásluhu na tom měl Šedivý. Šikovně se proháčkoval až mezi kruhy a zamířil přesně k levě tyči.

O necelé tři minuty na druhé straně zadělal na dramatickou koncovku pohotovou tečí Davídek. Vyrovnat se ale Chomutovu nepodařilo. Ani v závěrečné minutu a půl trvající hře bez brankáře.