Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Olomoučtí Kohouti začali i s Liškou

Trénink olomouckých hokejistů | foto: MF DNES

22 2008
Hned do dvou šaten se museli nastěhovat hokejisté Olomouce. Třicítce hráčů, která se trenérům Petru Fialovi a Petru Vlkovi hlásila při včerejším zahájení přípravy na ledě, totiž jedna místnost nestačila.

Na čerstvě namraženou plochu zimního stadionu vyjely i dvě nové tváře: obránce David Kudělka a útočník Jozef Liška, který je v týmu loňského bronzového celku první ligy na zkoušce.

"Někteří kluci mi říkali, že volno bylo už hodně dlouhé. Na led se všichni těší," uvedl trenér Kohoutů Petr Fiala.

. Přípravné zápasy hokejistů Olomouce

29. července: Šumperk D (18)
31. července: Kometa Brno D (18)
5. srpna: Třinec V (TC)
7. srpna: Zlín D (18, TC)
12. srpna: Kometa Brno V (TC)
19. srpna: Jastrzebie D (18)
21. srpna: Vítkovice D (18, (TC)
26. srpna: Skalica V
28. srpna: Hr. Králové V
4. září: Hr. Králové D (18)
Pozn: D – domácí zápas, V – venkovní zápas, TC – zápas Tipsport Cupu

Hlavně první dny na ledě budou přizpůsobeny dlouhé pauze. Dvoufázové tréninky přijdou na řadu až od středy. A na konci prvního "bruslařského" týdne odehrají Kohouti úvodní přípravný zápas proti Šumperku.

"Začneme zlehka. A díky tomu, že je nás zatím opravdu hodně, budeme trénovat ve dvou skupinách," poznamenal Fiala.

Z aktuálního počtu hráčů pak bude trenérská dvojice vybírat sestavu pro začátek soutěže.
Vedení klubu už příliš nepočítá s tím, že by sestava doznala výraznějších změn.

"Počkáme jen na to, jestli nebude někdo volný ve Znojmě. Jinde už se dívat nebudeme," potvrdil generální manažer Olomouce Erik Fürst.

Hanáci v přípravě odehrají deset zápasů. Na seznamu jsou také tři týmy z extraligy, proti kterým Olomouc nastoupí v rámci základní skupiny Tipsport Cupu.

. Loňští úspěšní hráči budou ještě lepší, věří kouč

Minimum odchodů a pouze částečné doplnění kádru. Takové bylo hokejové léto v Olomouci.

K výrazné změně sestavy ani nebyl důvod. Kohouti odehráli minulou sezonu parádně a skočili třetí. Také proto zůstalo mužstvo z velké části pohromadě. "Nechtěli jsme do kabiny příliš zasahovat. Nebylo ani proč," vysvětlil malý počet změn trenér Olomouce Petr Fiala.


Se složením týmu jste tedy spokojený?
Hlavně jsme si přáli, aby nás neoslabily odchody. A to se podařilo. Z tahounů odešel vlastně pouze Martin Bouz. Na druhé straně zůstal Richard Brančík, podařilo se nám získat i posilu do obrany. Můžeme být spokojeni. A navíc jsme přesvědčeni o tom, že hráči z loňského úspěšného ročníku budou v nové sezoně ještě lepší.

Kabina je už definitivně uzavřená?
Možná ještě někdo přijde ze Znojma po zúžení extraligového kádru. Ale toto doplnění by se už týkalo pouze jednotlivců. V zásadě je tým pohromadě. A z třiceti hráčů, které teď máme k dispozici, budeme tvořit tým pro ligu.


Čeká vás deset přípravných zápasů včetně Tipsport Cupu. Co říkáte na účast v této letní soutěži?
Start v ní je dvojsečný. Máme tam extraligové týmy a může se stát, že v těchto zápasech prohrajeme. A pro pohodu v týmu je důležité, aby se vyhrávalo i v přípravě. Na druhou stranu je to pro hráče příležitost, jak porovnat svoje momentální síly. Třeba se ukáže, že mají i na nejvyšší soutěž. A nebo zjistí, že jim do extraligy ještě něco chybí.V každém případě je to zajímavá konfrontace.Najdete na iDNES.czmobilní verze