Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský tým se asi sejde bez Svobody

14 2001
Praha - Bez možného kapitána se poprvé před olympiádou v Salt Lake City sejde hokejová reprezentace. Na organizační setkání sedmatřiceti nominovaných hráčů, které se uskuteční v rámci vyhlášení Zlaté hokejky v Karlových Varech, totiž s největší pravděpodobností nedorazí obránce Petr Svoboda, střelec vítězného gólu při zlatém tažení v Naganu. Zpátky do zámoří má totiž odlétat už 16. srpna. "Nám se zatím nikdo neomlouval," říká asistent reprezentačního kouče Vladimír Martinec.

"Ale pokud nepřijede, zkontaktujeme ho sami a na všem se domluvíme."

Nejistá je také účast Roberta Langa, Jiřího Šlégra a Petra Sýkory, kteří se v dosavadním průběhu léta ještě neukázali v Česku. "O nich také nic nevím. Věřím ale, že se dostaví co nejvíce hráčů," přiznal Martinec. On sám bude pozvané hráče v pátek v poledne čekat v Karlových Varech, kam se budou obhájci triumfu z Nagana do soboty sjíždět. 

Hokejisté se setkají s celým realizačním týmem, včetně generálního manažera  Ivana Hlinky a trenérů Josefa Augusty, Vladimíra Martince a Vladimíra Růžičky. Při něm se dozví základní informace o olympiádě, budou muset navíc vyplnit potřebný dotazník. Čeká je dále podpis olympijské charty, fotografování a měření kvůli dresům. "Také si na všechny kluky musíme vzít kontakt, abychom je mohli poté v pohodě sehnat," dodal Martinec.  

V pátek čeká hráče volnější den s možností zahrát si tenis a golf. S celým realizačním týmem se setkají v sobotu dopoledne, odpoledne budou mít znovu šanci odreagovat se při sportu. "Ale nepůjde o žádné soustředění, pouze společenské setkání," zdůraznil předseda hokejového svazu Karel Gut. Na rozdíl od Kanady nebo Ameriky totiž trenéři neplánují žádný přípravný kemp, sází na individuální přípravu samotných hráčů.

"Oni sami jsou zkušení a ví, jak se nejlépe připravit," zdůvodňoval trenér Josef Augusta. Po Karlových Varech se tak s celým týmem kouč setká až pár dní před vypuknutím olympijských her v Salt Lake City. Očekávaný "Turnaj století II" začne 15. února, konečná nominace musí být známa do 22. prosince.  

Zde se podívejte, jak vypadá širší nominace pro Salt Lake City

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze