Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf sudích se omluvil českému týmu. Góly Švédů a Dánů neměly platit

PRŮSTŘEL. Český brankář Alexander Salák inkasuje gól z hole Oscara Möllera. | foto: AP

19 2014
Čeští hokejisté se dočkali dodatečné omluvy za špatně odpískané situace v zápasech mistrovství světa proti Švédsku a Dánsku. Podle šéfa komise rozhodčích Konstantina Komissarova například sudí chybovali, když uznali gól Dánů přes postavení útočícího hráče v brankovišti.

Vedení národního týmu mluvilo s Komissarovem kvůli sporným gólům v duelech proti Švédsku a Dánsku, také se mu nelíbil vysoký trest pro Jana Kováře proti Kanadě. Šéf sudích většinu českých výtek uznal a za chybná rozhodnutí se mužstvu omluvil.

"Útočníku Janu Kovářovi měl být uložen trest pouze na dvakrát dvě minuty. Rovněž jedna z branek Švédska, jak prokázalo rozfázování videozáznamu, uznána být neměla, v tomto případě však byla úloha rozhodčích výrazně ztížena rychlostí akce," informoval o jednání tiskový mluvčí českého týmu Zdeněk Zikmund.

Největší výhrady měl ovšem český tým k dánskému gólu na 2:3 v sobotním utkání, protože před trefou Jensena atakoval gólmana Saláka v brankovišti další dánský útočník. "Komissarov se mi osobně omluvil hlavně za zápas Dánskem," potvrdil generální manažer Slavomír Lener. (celý rozhovor čtětě ZDE)

Češi všechna tři klání, v nichž se jim nelíbil výkon rozhodčích, nakonec prohráli. Švédsku podlehli 3:4 po samostatných nájezdech, stejným poměrem prohráli také s Dánskem. Soupeř pokaždé duel otáčel ze stavu 1:3 a sporný gól mu v tom pomohl.

Kanada zase během pětiminutového trestu Kováře vstřelila dva góly a odskočila českým hokejistům do vedení 4:1, které navzdory komplikacím v závěru už udržela.

Na výkony rozhodčích v Minsku si postupně stěžovalo několik členů reprezentace. Brankář Alexandr Salák po utkání s Dánskem mimo jiné prohlásil: "Takoví rozhodčí by už neměli pískat ani jedno utkání!"

Důrazně se ohradil také asistent trenéra Jaroslav Špaček. "Před šampionátem jsme byli s Vláďou Růžičkou na direktoriátu turnaje právě kvůli rozhodčím. Probíralo se tam, že když půjdou hráči důrazně do brankoviště, bude se to důsledně pískat. Ale ve finále zjistíte, že je to jedno a že si s tím rozhodčí udělají, co chtějí," zlobil se.  

Vedení reprezentace se s omluvou Konstantina Komissarova spokojilo. Další kroky se podnikat nechystá. "Nepodávali jsme žádnou oficiální stížnost. Necítíme se ukřivdění, ale chceme, aby se situace v brankovišti posuzovaly stejně," řekl Lener.

Autor:


Adecco spol. s r.o.
Elektromechanik – Ostrava – 2 směnný provoz

Adecco spol. s r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze