Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Omsk by chtěl Jágra i po sezoně

12 2004
Omsk - "Češi se osvědčili, vždycky předváděli velice dobrý hokej. I proto jsme angažovali Jágra," říká Konstantin Potapov, prezident Osmku. Čeští hokejisté sibiřskému klubu pomohli v loňské sezoně získat titul, jenže tým se nyní trápí. "Doufáme, že Jaromír znovu přivede mužstvo k vítězství v lize," dodal Potapov.

Úspěch by uvítal i proto, že získat jednoho z nejlepších hokejistů světa prý nebylo právě jednoduché. Jednání se vedla dlouho, konečná dohoda byla podepsána na začátku listopadu.

Jágr zůstane v Omsku do konce sezony - pokud dřív neskončí stávka v NHL. "Jak dlouho může stávka trvat, říct neumím, to by mohli odhadnout znalci," uvedl Potapov.

Pokud se ale Jágrovi v Omsku zadaří a zámořská liga se opět nerozběhne, není vyloučeno, že klub kontrakt s českým hráčem prodlouží. "Uvidíme," nechal otázku případného prodloužení smlouvy Potapov otevřenou. 

Trend angažování zahraničních borců, kteří využívají stávky v kanadsko-americké NHL a přesouvají se do evropských klubů, nicméně nepovažuje Potapov za příliš šťastné. "My dáváme přednost rodilým hráčům, těm, které jsme si vychovali, kteří u nás už hráli," řekl.

V Omsku, kde mají dvě hokejové školy, prý není o dorost nouze. "Mládí některých hráčů se ale musí vyrovnat zkušenostmi druhých," vysvětlil nábor zahraničních veličin.

Prezident omského klubu hledá v zahraničí i jiné inspirace. Rozdíl mezi ruským a zámořským hokejem prý není jen v technice hry, ale i ve velikosti stadionů.

"V Rusku máme menší haly, chodí také méně lidí. Ale například v Omsku, kde máme stadion pro asi šest tisíc lidí, bývá vždycky plno. Lidé u nás rádi sportují,"
pochlubil se Potapov, před nímž už přitom ležel rozložený plán výstavby nového omského stadionu.

"V současné době projektujeme novou halu pro deset tisíc lidí. V Kanadě by se počítal mezi středně velké, ale u nás patří mezi velké. Město, které má více než milion obyvatel, ho potřebuje," řekl. Způsoby inovace moderního interiéru prý našel i v Česku.

"Když jsem se byl v Česku podívat na hru Jágra, navštívil jsem i několik českých stadionů. Líbily se mi například šatny nebo to, jak jsou rozděleny převlékárny nebo čím jsou tyto místnosti vybaveny," uvedl Potapov.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze