Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Omsk odvolá manažera. V době Čerepanovovy tragédie s týmem nebyl

Anatolij Bardin, manažer, který do Osmku přivedl Jaromíra Jágra (na snímku v černém dresu), zřejmě v klubu skončí. | foto: Bezzubov Vladimir ČTK

17 2008
Anatolij Bardin zřejmě skončí ve funkci generálního manažera v Omsku. Důvodem je podle serveru gazetta.ru fakt, že v době tragického úmrtí Alexeje Čerepanova vůbec nebyl s týmem.

Vedení ruského klubu tak údajně nebylo spokojeno s přístupem Anatolije Bardina k tragickému úmrtí útočníka Alexeje Čerepanova.

Bardin v pondělí v Čechově, kde devatenáctiletý talentovaný hráč během zápasu zkolaboval a krátce nato zemřel, vůbec nebyl. Funkcionář, který je i generálním manažerem ruské reprezentace, byl oficiálně na služební cestě v Moskvě.

Vše o tragickém úmrtí Alexeje Čerepanova

Představitelé vedení klubu si tak museli informace o tom, co se na stadionu Viťazu stalo, zjišťovat od dalších členů realizačního týmu. Zejména od asistenta trenéra Igora Nikitina.

Bardin se také dostal do konfliktu s úřady, neboť se mu nelíbilo prohlášení vyšetřujících lékařů, že Čerepanov byl vážně nemocný a neměl vůbec hrát hokej. Za to omský manažer dokonce pohrozil soudem ministru zdravotnictví v Moskevské oblasti.

O Bardinově odvolání se podle ruského tisku mluvilo již na začátku sezony, kdy se klubu nedařilo. Před sezonou přitom Omsk vynaložil astronomickou sumu na nové posily.

Jen Jaromír Jágr, hlavní hvězda Omsku, podepsal podle serveru smlouvu zaručující mu roční příjem osm milionů dolarů. Celkem do klubu přišlo osmnáct nových hokejistů.

Tehdy se ale za Bardina postavil gubernátor Omské oblasti a šéf klubu Leonid Poležajev. Odvolán byl pouze hlavní trenér Sergej Gersonskij. Nyní prý ale došla trpělivost i Poležajevovi.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze