Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Omsk údajně nabízí Jágrovi 35 milionů dolarů

Oblékne ještě Jaromír Jágr dres newyorských Rangers? | foto: Profimedia.cz

27 2008
Takové nabídce nemohou bohatí New York Rangers konkurovat! Ruský Omsk podle listu New York Post nabídl Jaromíru Jágrovi tříletý kontrakt ve výši 35 milionů dolarů. Navíc po zdanění. Zláká českou hokejovou megastar pohádková smlouva k návratu do Ruska?

Do konce června je Jágr pod smlouvou v Rangers. Klub o něj stojí, dokonce chce přivést hvězdného centra Matse Sundina, který by si s Jágrem mohl rozumět.

Nabídka od Rangers ale může znít na pět milionů plus bonusy. Jágr se zatím s manažerem Glenem Satherem nesetkal, aby s ním jednal o nové smlouvě. Je navíc v Česku. Do úterý, kdy se stane volným hráčem, mnoho času nezbývá.

"Je to na něm. Nemůžu teď nic dělat. Jestli se chce stát volným hráčem, aby zjistil jiné možnosti v NHL a v Evropě, má na to právo. Vím, že mi dřív říkal, že nechce hrát v Evropě, ale teď opravdu nevím, co si myslí," řekl Sather listu New York Post.

Jágr, jehož budoucnost se řeší prakticky od konce sezony, je na informace skoupý. Dokonce si z novinářů tropil žertíky. Když se mu dovolal reportér listu Daily News, předstíral, že se mu dovolal do Česka a budí ho. Larrymu Brooksovi z New York Post zase tvrdil, že je v Londýně na Wimbledonu, místo toho se ale druhý den objevil v Praze.

Celý případ Jágrova budoucího angažmá je tajemný a zamlžený. Manažer Anatolij Bardin, který vyrazil do Česka Jágra přemlouvat k tomu, aby podepsal Omsku, tvrdil, že rozhodně nechtějí Jágra přeplácet. A pak mu nabídnou gáži téměř dvanáct milionů dolarů ročně.

Na tiskové konferenci  v Prostějově Jaromír Jágr nic bližšího o své budoucnosti neprozradil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze