Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Detroitu je to jako na vojně, řekla naděje hokejové reprezentace Kindl

DŮVOD K ÚSMĚVU. Jakub Kindl prožívá hokejový sen - cestuje po největších halách Ameriky a hraje NHL. | foto: Josef CafourekiDNES.cz

27 2012
Už roky bojuje o šanci v Detroitu, ale teprve letos dostal první větší šanci. Přitom jinde by už mohl mít stabilní pozici a také lepší smlouvy. Hokejový obránce Jakub Kindl však nelituje. "Hrát za Detroit Red Wings je to samé jako za Real nebo Barcelonu ve fotbale," řekl v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

V pětadvaceti má za sebou první pořádnou sezonu v NHL, v základní části odehrál 55 zápasů. Jenže vyhráno ještě zdaleko nemá. V Detroitu je zkrátka tvrdá konkurence a na šanci se tu musí čekat dlouhé roky.

"I Jirka Hudler byl na farmě tři roky, brankář Howard zase čtyři. Chce to trpělivost a poctivost. S tím člověk nejdál dojde," říká Kindl s pevnou vírou v hlase.

Přesto přiznává, že už uvažoval i o změně týmu. "Bylo by hezké hrát víc, jenže já pořád věřím, že moje doba ještě nastane," tvrdí. Moc dobře ví, že v Detroit sází především na starší a zkušené hráče. I proto respektoval, když v únoru vypadl ze sestavy a nezahrál si ani jeden zápas v play-off.

Odpovědi Jakuba Kindla najdete zde

hokejový reprezentant odpovídal čtenářům

"Do února jsem byl šestý bek v týmu. Pak přišel zkušenější hráč z Colorada a od té doby jsme se všichni začali protáčet. Navíc poslední měsíc jsem měl natažený břišní sval. Kdo hokeji trošku rozumí, ví, že i když jsem hrál dobtře, stejně bych v play-off nedostal šanci, protože přede mnou byli zkušenější hráči. Tak to prostě v Detroitu chodí," říká Kindl smířlivě.

"Šance přichází pomalu, ale beci se vyvíjejí pomaleji. Obzvlášť v Detroitu, kde je tým stavěný právě na obraně. Chce to trpělivost, to je moje heslo. Je to jako na vojně: člověk získává postupem času vyšší hodnosti."

Proto podle něj bude na šanci dlouho čekat i mladý brankář Petr Mrázek, který letos výborně chytal na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. "Vedení ho samozřejmě sledovali, všichni o jeho kvalitách vědí. Ze svých zkušeností ale vím, že ho stejně nechají vyhrát na farmě."

ČECH V AKCI. Obránce Detroitu Jakub Kindl (vpravo) přijíždí k mantinelu, aby
DŮRAZ. Jakub Kindl z Detroitu (vlevo) v souboji s Davidem Perronem ze St.

Kindl nyní bojuje o mistrovství světa. Kdyby hrál v jiném týmu v NHL, měl by možná místo jisté. Takhle ani tady neví, na čem je. On si však nestěžuje, naopak kouká, co by se přiučil. Vzorů má v Detroitu víc než dost.

Jedním z nich je legendární obránce Chris Chelios. "I když už s hokejem skončil, pořád se strašně udržuje. Jelikož pořád pracuje v klubu, tak vím, že jí zdravě, pořád posiluje a také chodí šlapat na rotoped do sauny. On byl první, kdo s tím u nás začal. Také občas chodím, obvykle si dám deset patnáct minut. Člověk se u toho parádně vypotí, ale je důležité mít s sebou hodně studené vody," usmívá se Kindl.

Druhým idolem je Nicklas Lidström, který nyní uvažuje o konci kariéry. "Všichni doufají, že se vrátí. Nebo s tím spíš počítají. Je to Pan Dokonalý. Tím, co dělá mimo led, na ledě, jak se připravuje, jak se obléká, jak večeří. Všichni ho sledujeme."

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze