Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tichého lídra Paláta žene prohra ve finále: Chuť vítězit je ještě větší

9 2015
Tampa (Od našeho zpravodaje) - V minulém play-off zanechal ze všech Čechů v NHL nejvýraznější stopu a okusil atmosféru finále Stanley Cupu. V nové sezoně by měl hokejista Ondřej Palát patřit k hlavním hvězdám ambiciózní Tampy, která chce dojít ještě o krok dál než posledně.

„Pro všechny je to obrovská motivace,“ vypráví tichý útočník, který v noci na pátek odehrál první zápas nového ročníku proti Philadelphii a přispěl k výhře 3:2 po prodloužení.

Letošní léto jste měl kvůli finálové účasti kratší než obvykle. Stačil jste si vůbec pořádně odpočinout?
Bylo to kratší, ale i tak jsem se na konci už těšil na sezonu. Dal jsem si tři týdny úplné volno, strávil jsem je s rodinou, byl jsem na dovolené v Řecku a dobře jsem si odpočinul.

Je v Tampě po letošním finále znát větší očekávání?
Určitě. Cítím to na sobě i na ostatních. Ta smůla, že jsme na titul nedosáhli, nás požene dopředu ještě víc a budeme mít větší chuť vyhrávat.

Jaké zkušenosti jste si vzal z finálové série?
Všechno možné. Ten humbuk, média, herní styl. Hraje se jednoduchý hokej. Nemůžete ztrácet puky na modrých čarách, je potřeba hrát zodpovědně.

Plakát Ondřej Paláta v nadživotní velikosti zdobí také halu. S ním na fanoušky...

Plakát Ondřej Paláta v nadživotní velikosti zdobí také halu. S ním na fanoušky „koukají“ Tyler Johnson a Nikita Kučerov (zleva).

Fanoušci Tampy v dresech Ondřeje Paláta.

Fanoušci Tampy v dresech Ondřeje Paláta.

Přesně to vašemu přímočarému stylu s dobrou obrannou činností sedí, že?
Asi jo. Je fakt, že se v každém play-off cítím hodně dobře. Ať už to bylo dříve na farmě v AHL, nebo tady v NHL. Mám to rád. Tady se říká, že celá sezona je příprava na play-off, a každý to tak bere.

V minulé sezoně se vaše lajna takzvaných „Trojčat“ s Kučerovem a
Johnsonem zařadila k nejlepším v celé NHL. Je to zavazující?

Teď bychom mohli hrát stejně, samozřejmě chceme navázat na minulý rok. Hrát dobře, pomoct týmu vyhrávat. Doufám, že se nám to podaří.

Je v Tampě znát, že jste ji pobláznili hokejem?
Když jsem před měsícem přiletěl, tak tu byl klid. Ale teď už zase všude vyvěsili plakáty, město tím zase žije. Je to cítit a jsme rádi, že se nám povedlo i tady na Floridě lidi „nakazit“ hokejem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze