Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liga mistrů? Lepší by bylo nachystat se na Pardubice, říká Veselý

Zlínský hokejista Ondřej Veselý | foto: Luděk OvesnýMAFRA

23 2014
Ondřej Veselý je rád, že se nemusel trmácet do Švédska k duelu hokejové Ligy mistrů. Podle útočníka Zlína by bylo pro poslední tým extraligy užitečnější zregenerovat a připravit se na další duel.

Zatímco jeho spoluhráči seděli už dvě hodiny ve vlaku do Prahy, on teprve vstával. Že dnešní zápas hokejové Ligy mistrů ve švédském Djurgardenu bude sledovat jenom v televizi, zlínskému útočníkovi Ondřeji Veselému nevadí. Ba právě naopak.

„Když jsem dostal na výběr, jestli zůstat doma, rád jsem řekl ano. Máme náročný program, je toho dost,“ přiznává 36letý forvard šampionů, kteří jsou po pěti kolech extraligy překvapivě bez bodu.

Nepovedl se vám rozjezd sezony. Je v téhle situaci lepší hrát, nebo spíše potrénovat?
Užitečnější by bylo, kdybychom zregenerovali a v klidu se připravovali na páteční domácí zápas s Pardubicemi. Nejhorší je cestování, to nikomu nepřidá. Kdybychom hráli doma, bylo by to něco jiného. Když jsem se ráno v osm vzbudil a vzpomněl si na kluky, že už jsou tři hodiny na cestě, bylo mi jich líto.

Do Švédska necestoval ani kapitán Čajánek nebo Leška. Znamená to, že je teď Liga mistrů na vedlejší koleji?
Ti, co jedou, budou chtít určitě zvítězit. Ale když je extraliga takhle rozehraná a hrajeme třikrát týdně, je lepší vystřídat více hráčů. Ať si starší odpočinou a mladí si vyzkoušejí evropský hokej.

Jste v krizi, nebo ne?
Zatím ne. Ale vnímáme, že jsme nic nevyhráli. Může se stát, že v půlce sezony prohrajete čtyřikrát za sebou. Nám se to stalo na začátku. Doufáme, že se brzy zvedneme.

V čem tkví příčiny špatného startu?
Těžko hledat jednu. Možná jsme podvědomě podcenili první zápasy, že hrajeme proti nováčkům. Nevím...

Mohly se na vás podepsat dvě dlouhé sezony a kratší příprava?
Je pravda, že se cítím více unavený a nejsem v optimální pohodě. Ale jestli je to tím, že jsme dvakrát postoupili do finále, netuším. Kdybychom to věděli, tak trenér udělá něco jiného.

Zlín měl vždycky hru postavenou na obraně středního pásma. Uškodilo vám, že se nově zmenšilo na úkor útočných třetin?
To jsou detaily, pro každého stejné. Ale začali jsme hrát více aktivně. Mysleli jsme si, že každého přehrajeme. Musíme se vrátit k poctivé obraně. Maximálně zjednodušit hru, hodně bojovat. V naší situaci se jinak hrát nedá. Ze začátku nás soupeři přebruslovali a hodně jsme faulovali. Teď už se to lepší.

Jak moc vám chybí s Čajánkem v útoku Honejsek?
Holas (Holík) je jiný typ hráče. Chvilku bude trvat, než si sedneme. Nedalo se čekat, že nám to hned půjde.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze