Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vitásek už není z reprezentace nervózní: Snad mě to posune ještě výš

PUK V BRÁNĚ. Český gólman Alexander Salák inkasuje gól z hole Joriho Lehtery. Jeho průnik neubránil Ondřej Vitásek. | foto: Reuters

31 2014
I když mu bude v září teprve 24 let, je hokejista Ondřej Vitásek v současném reprezentačním výběru nejstarším obráncem. Trenér Vladimír Růžička mu po mistrovství světa v Minsku dává šanci i na startu nové sezony při letním kempu. „Jsou to kvalitní tréninky, samozřejmě se na to těším,“ řekl liberecký zadák.

Mluvíte pravdu? Před časem jste vzpomínal, že vám kouč Růžička dával kapky.
Jo, občas se mi přitom trochu zastesklo. Uvidíme, jestli mi ty kapky něco dají. Ale jinak si to tady nemůžu vynachválit. Jsem rád, že tady můžu na začátku přípravy být. Moc se mi tady líbí.

Jste tady nejstarší z obránců. Co od letního kempu čekáte?
Tak to teda děkuju. (smích) A co od toho čekám? Je nás tu hodně mladých, jde o to, abychom se poznali, vytvořili dobrou partu. Dobře během těch čtyř dnů potrénovali, i když nemáme žádný zápas.

Zároveň jste jeden ze tří hráčů se zkušenostmi z velké mezinárodní akce. Cítíte, že už nejste nováček?
Je pravda, že ruce mám trochu klidnější. Jel jsem víc nadšený. Už vím, co mě čeká a nejsem tak nervózní. Budu se snažit zúročit zkušenosti z těžkých zápasů na mistrovství světa v další sezoně i v příštích letech. Doufám, že mě to posune ještě výš.

Fotogalerie

Mohl byste se stát stabilním hráčem národního týmu, že?
Uvítal bych to, udělám všechno proto, abych zůstal v reprezentaci co nejdéle.

Přemýšlíte už o případné účasti na domácím šampionátu příští rok?
To je ještě hodně daleko. Uvidíme, jak to bude vypadat. Záleží, jak se mi bude dařit, jestli budu zdravý. Ale samozřejmě by to bylo pěkné zahrát si doma.

Byla pro vás uplynulá sezona a letošní léto nejhektičtější v kariéře?
Bylo to hodně náročné, pendloval jsem po republice, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Užil jsem si to i tak. V létě jsem se snažil vypnout a odpočinout si od hokeje. Ale byl jsem jenom na krátké dovolené. Zbytek už jsem věnoval přípravě na další sezonu.

Změní se nějak vaše role v týmu? Stanete se klíčovým obráncem Liberce?
Máme hodně zkušených obránců: Martina Škoulu, Honzu Výtiska, Petra Gřegořka nebo i Lukáš Derner. Máme to dobře vyvážené, když každý něčím přispěje svoji hrou, tak můžeme mít dobré výsledky. Nemyslím si, že by to mělo být stavěné na jednom hráče. Když budeme pracovat jako tým, můžeme uspět.

Jak vám bude chybět kapitán Petr Nedvěd, který ukončil kariéru?
To je otázka... Méďa byl samozřejmě výborný hráč, to je bez debat. Podle přípravných zápasů uvidíme, jak moc nám Petr bude chybět. Ale musíme jít dál a snažit se vyhrávat i bez něj.

Vy jste neměl po povedené sezoně žádné nabídky ze zahraničí?
Nevím, jestli nějaké byly. Neřešil jsem to, protože mám v Liberci smlouvu. Pro mě bylo nejdůležitější se připravit na novou sezonu a možná ještě nějaká nabídka přijde.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze