Statistiky utkání:

Střely na branku: 36:17
Vyloučení: 4:5
Vyhrané buly: 29:26

Finové se tak po dnešním dni nacházejí na prvním místě s devíti body, ovšem USA a Kanada mají ještě jeden zápas navíc. Dánové po této překvapivé výhře jsou na čtvrtém místě s pěti body.

Rozhodčí: Timothy Mayer, Tobias Wehrli – Dustin McCrank, Peter Šefčík

Ve 25. minutě mohlo jít Dánsko do vedení, ale Philip Larsen trefil pouze tyč. Ve 33. minutě se už ale hala v Herningu mohla radovat, jelikož se Frans Nielsen trefil přesně do levé šibenice a hosté využili přesilovou hru. Ovšem o dvě minuty později získali početní výhodu i Finové a po přihrávkách Mikaela Granlunda a Teuvo Teräväinena zakončoval do poloprázdné brány Sebastian Aho. Tři minuty před koncem ztratil finský obránce kotouč a dopředu se dostal Oliver Bjorkstrand, který se trefil přesně k levé tyči.
Ve 42. minutě se Nicklas Jensen dostal do úniku, ale Ville Husso ho skvěle vychytal. Ve 49. minutě dostal Oliver Bjorkstrand skvělou přihrávku za obranu, ale ani on svůj únik nezakončil gólem. V 56. minutě Finové srovnali, když Miika Koivisto skvělou přihrávkou našel před bránou Mikaela Granlunda a ten zakončil do poloprázdné brány. Ovšem dvě a půl minuty před koncem dostali Dánové výhodu přesilové hry, kterou 119 vteřin před koncem základní hrací doby proměnili! Mikkel Bødke našel před bránou volného Nichlase Hardta, který zakončoval do poloprázdné klece a tato chyba se Finům stala osudnou, jelikož poté už srovnat nedokázali.

Je konec a Dánsko se postaralo o první senzaci na letošním Mistrovství Světa, když před domácím publikem zaslouženě zvítězilo 3:2!

Konec zápasu.

59:32

Finové stále drží pásmo, ale následně střela Aha byla zblokována.

59:12

Rantanen bojoval o puk za bránou, ale Finové udrželi pásmo.

58:59

Zakázané uvolnění Dánska.

58:47

Finsko se snaží dostat přes střed hřiště, kde se dánský hráč dopustil zákroku na hranici, ale rozhodčí nechali hru plynout dál.

58:31
Šance

Finové hrají bez brankáře!

58:18

Rozhodčí nyní velmi ukřivdili Dánům, kteří mohli jít sami na bránu. Nicméně finský hráč byl vyloučen a Dánsko má přesilovou hru a jsou velmi blízko k velké senzaci na letošním Mistrovství Světa.

58:18
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Teuvo Teräväinen – 2 min., držení).

58:10

Oddechový čas pro domácí.

58:10
Šance

A málem bylo bleskově srovnáno, ovšem střelu Veli-Matti Savinainena nadvakrát chytil Frederik Andersen!

58:01
Gól

Dánsko právě vstřelilo branku!
Dánové opět využívají přesilovou hru a dvě minuty před koncem základní hrací doby jdou potřetí do vedení! Mikkel Bødker našel z pravé strany před bránou volného NICHLASE HARDTA, který zakončil do poloprázdné brány! Velká chyba v obraně Finska se vymstila. Asistence: Mikkel Bødker, Frans Nielsen.

57:30

Dánové mají velkou možnost rozhodnout dnešní utkání ve svůj prospěch, jelikož mají přesilovou hru.

57:28
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Teuvo Teräväinen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:16

Juuso Riikola se vrhl před bránu a zakončil, ale Frederik Andersen nechal betonem u své levé tyče.

56:28

Mikkel Bødker ztratil kotouč po přihrávce na pravou stranu a dopředu se dostali Finové, kteří ale následně ztratili puk.

55:50
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
A je srovnáno! Miika Koivisto skvělou přihrávkou bekhendem a zády k bráně našel před dánskou svatyní MIKAELA GRANLUNDA, který zakončil do odkryté části branky a stav je 2:2. Asistence: Miika Koivisto, Markus Nutivaara.

55:21

Před Markusem Nutivaarou se otevřel prostor a tak vypálil, ovšem Frederik Andersen jeho pokus vyrazil.

54:59

Opět jsou Finové v útočné třetině soupeře, ale Dánové je nenechávají vystřelit.

54:20

Finové vybojovali puk po buly před bránou Dánska, ale následně se Mikkel Bødker dostal dopředu, ovšem do zakončení se nedostal.

54:08

Střela Juliuse Honky byla zblokována a následně skončil puk pouze v moci Frederika Andersena.

53:42

Hosté v plném počtu.

53:22

Poté se finskému hráči vůbec nepovedla střela a dánský hráč vyhodil kotouč. Dánsko tak může vystřídat.

53:03

Finové sevřeli soupeře, ale zatím nepřišla žádná střela.

52:44

Teuvo Teräväinen poslal puk Ahovi, ale tomu kotouč přeskočil čepel a střela nepřišla.

52:02

Ovšem poté Danové vyhodili kotouč až k bráně Hussa.

51:47

Finové dostali velkou možnost srovnat dnešní zápas, když budou hrát dvě minuty přesilovou hru.

51:42
Trest

Vyloučení v týmu Dánsko (Stefan Lassen – 2 min., nedovolené bránění).

51:20

Finové zatím ve třetí třetině neví a Dánové se před svým publikem skvěle brání.

50:59

Janne Pesonen byl úplně sám před Andersenem, ale puk si nezpracoval.

49:59

Miika Koivisto si dlouho zpracovával puk a následně poslal střelu pouze do obránce Dánska.

49:28
Šance

Oliver Bjorkstrand dostal fantastickou přihrávku za obranu od Nielsena a následně sám zakončoval k levé tyči, ovšem Ville Husso tam vymrštil svůj beton a obrovská šance Dánska nekončí gólem!

49:18

Teuvo Teräväinen vystřelil z otočky, ale minul hostující bránu.

48:50

Poté se ale Sebastianu Ahovi vůbec nepovedla přihrávka za sebe a Finové musejí z útočné třetiny pryč.

48:25

Finové jdou do nové akce do své brány. Následně získal kotouč Sebastian Aho, který vlezl do útočné třetiny.

47:10

Finové nyní zahrozili před bránou Dánska, ale Frederik Andersen dnes předvádí skvělé zákroky, když dvakrát vyrazil střelu betonem a poté byla rána sražená do ochranné sítě.

46:50

Dánsko vyhodilo kotouč pouze na zakázané uvolnění a následuje buly před bránou Frederika Andersena.

46:32

Saku Mäenalanen nyní skončil skoro až v dánské bráně pod brankářem Frederikem Andersenem a hra je přerušena.

46:25

Dánové zatím skvěle drží střední pásmo a nenechávají soupeře se dostat do svého pásma.

45:35

Veli-Matti Savinainen dal pozdě puk do útočného pásma a rozhodčí odpískali ofsajd.

45:07

Nyní se už Finsko dostalo do tempa, ale Frederik Andersen přikryl kotouč po střele soupeře.

43:59

Miro Heiskanen si projel jakoby nic obranu Dánska, ale jeho zakončení skončilo pouze v moci Frederika Andersena.

43:45

Finové se stále neprobudili z druhé obdržené branky a nemohou se dostat ani do útočné třetiny.

42:42

Dánové pouze vyhodili kotouč a odjeli střídat.

41:53

Dánové i ve třetí periodě se snaží vstřelit další branku a momentálně jsou aktivnější než favorit z Finska.

41:25
Šance

Nicklas Jensen se po skvělé přihrávce dostal do samostatného nájezdu, ovšem Ville Hussovi mířil pod lapačku, což finský brankář čekal a chytil kotouč!

40:53

Mikko Rantanenovi se nepodařil výhoz a tak přišla střela Dánů, ale ta šla pouze vedle finské svatyně.

40:29

Dánové se dostali za bránu Ville Hussa, ale zatím žádná střela nepřišla.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:57.

Druhá třetině je u konce a Dánsko překvapivě vede 2:1. Už ve 25. minutě mohlo jít Dánsko do vedení, ale Philip Larsen trefil pouze tyč. Ve 33. minutě se už ale hala v Herningu mohla radovat, jelikož se Frans Nielsen trefil přesně do levé šibenice a hosté využili přesilovou hru. Ovšem o dvě minuty později získali početní výhodu i Finové a po přihrávkách Mikaela Granlunda a Teuvo Teräväinena zakončoval do poloprázdné brány Sebastian Aho. Tři minuty před koncem ztratil finský obránce kotouč a dopředu se dostal Oliver Bjorkstrand, který se trefil přesně k levé tyči.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:47

Nyní se bojuje o puk ve třetině Dánska, ale hosté ho nakonec vyhodili.

39:12

Miro Heiskanen předal fantastickou přihrávku před bránu, kde si sjel Janne Pesonen, ale Frederika Andersena nepřekonal.

38:49

Nyní puk skončil pouze v moci brankáře Frederika Andersena a následuje buly před dánskou bránou.

37:10
Gól

Dánové jdou podruhé v utkání do vedení a Finové opět musí přidat otáčky! Finskému obránci se nepovedla přihrávka v útočné třetině a dopředu se tak dostal po Lauridsenově přihrávce OLIVER BJORKSTRAND, který se přesně trefil k levé tyči a vrátil vedení na svou stranu! Asistence: Oliver Lauridsen.

36:40

A opět Nicklas Jensen si najel na levou stranu, odkud vypálil, ale tentokrát jeho střela letěla přesně do lapačky Ville Hussa.

36:08

Nicklas Jensen plácl do skákajícího puku a nakonec z toho byla velmi dobrá střela, kterou vyrazil maskou Ville Husso.

35:44

Ville Husso se jenom otočil, jelikož střela dánského hráče minula finskou svatyni.

34:33
Gól

Finové ale brzo po obdrženém gólu srovnávají v přesilové hře! Mikael Granlund posunul puk na Teuvo Teräväinena, který ho předal na levou stranu, kde byl SEBASTIAN AHO a ten zakončil do poloprázdné brány, jelikož se Frederik Andersen nestihl přemístit! Asistence: Teuvo Teräväinen, Granlund Mikael.

33:47
Trest

Vyloučení v týmu Dánsko (Jesper Jensen – 2 min., vysoká hůl).

32:28
Gól

Dánové využívají přesilovou hru a hala Jyske Bank Boxen v Herningu jásá! FRANS NIELSEN si najel na levou stranu a následně zamířil přesně do pravé šibenice! Finové tak poprvé na tomto turnaji ztrácí. Asistence: Jesper Jensen, Frederik Storm.

31:26

Mikael Granlund se i v oslabení dostal ke střele, ale ta z otočky letěla pouze do lapačky Frederika Andersena, který puk rychle pustil do hry.

31:15
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Sakari Manninen – 2 min., hákování).

31:06

Utkání je velmi vyrovnané a Dánsko je zatím pro Finy nejlepším soupeřem.

29:59

Dánové vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a následuje buly před bránou Frederika Andersena.

29:23

Frederik Storm vystartoval z trestné lavice a řítil se dopředu, ovšem finský obránce skvěle zasáhl.

29:08

28:47

Mikko Rantanen se dostal ke střele po přihrávce z levé strany, ale z jedné zamířil pouze vedle pravé tyče.

27:51

Po pár přihrávek Finů se ke střele dostal Ville Pokka, ale od modré jí napálil nad bránu Andersena.

27:08
Trest

Vyloučení v týmu Dánsko (Frederik Storm – 2 min., nedovolené bránění).

26:15

Nakonec kotouč získali Dánové a jedou do rychlého protiútoku.

25:59

Nyní se bojuje o puk za bránou Frederika Andersena.

25:38

Dánové nyní vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a následuje buly před bránou Frederika Andersena.

25:25

Miro Heiskanen dostal přihrávku na střed a od modré vystřelil, ovšem trefil pouze bránícího hráče.

24:47

Domácí v plném počtu.

24:12
Šance

Dánové málem využili přesilovou hru a šli do vedení, ovšem střela Philipa Larsena skončila jen na tyči Hussovy brány!

23:48

Nyní se velmi přitvrdilo a Kasperi Kapanen si počkal u mantinelu na Jespra Jensena Aabo.

23:22

Dánové získali další přesilovou hru.

22:47
Trest

Vyloučení v týmu Dánsko (Nicklas Jensen – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Finsko (Saku Mäenalanen – 2 min., hrubost + 2 min., vražení na hrazení). Trest odpyká Veli-Matti Savinainen.

22:34

Juuso Riikola se pustil do kliček, ale nakonec neohrozil hostující bránu.

22:01

Tommi Kivistö nyní dostal těžké K.O. ze strany Jannik Hansena, který ho dohrál u mantinelu, až finskému obránci spadla helma a vypadá dost otřesený.

21:44

Mads Christensen se po buly dostal ke střele, ovšem tu chytil do své výstroje Ville Husso.

20:44

Miro Heiskanen si skvěle sjel do středu útočné třetiny a následně vystřelil, ovšem jeho rána minula dánskou bránu.

20:06

Buly ve druhé třetině vyhrálo Dánsko, ale následně se k puku dostali Finové.

Vyloučení 1:1

První třetině je u konce. Branka sice nepadla, ale zápas se hraje ve velkém tempu. Ze začátku zápasu byli Finové o něco lepší, ovšem jejich první přesilovka nic zajímavého nepřinesla. V 16. minutě odehrálo první přesilovou hru i Dánsko a od té doby bylo lepší než soupeř, ale ani oni se nedostali do žádné větší šance.

20:00

První třetina skončila.

19:47

Peter Regin se dostal ke střele, ale ta byla zblokována finským obráncem a skončila vedle brány Ville Hussa.

19:12

Dánsko ale poté vyhodilo kotouč jen na zakázané uvolnění a Frederik Andersen tak bude muset být v pozoru, jelikož následuje buly před jeho svatyní.

19:06

Následně Dánové vyhodili puk a poté se Finsko dopustilo ofsajdu.

18:40

Finové nahodili kotouč do útočné třetiny a nyní se odehrává boj v rohu kluziště.

17:56

Nicklas Jensen dostal nabito na pravé straně, ale puk netrefil dobře a ten mu pouze sklouzl z hole.

17:20

17:20

Frans Nielsen vystřelil z levé strany, kde číhal Nichlas Hardt, ovšem obrana Finska vyhodila kotouč do bezpečí.

16:57

Dánové zatím v této početní výhodě nic nepřevedli a navíc se provinili ofsajdem. Hra se tak přesune do středního pásma.

16:21

Dánsko drží puk ve třetině soupeře, ale mají problémy u mantinelu. Posléze Finové vyhodili kotouč a můžou vystřídat.

15:40
Trest

Vyloučení v týmu Finsko (Mikko Rantanen – 2 min., hákování).

15:31

Nicklas Jensen se snažil vystřelit, ovšem soupeř se dopustil přestupku a Dánové budou hrát přesilovku.

15:03

Dánové jsou ve třetině soupeře, ale následná střela šla hodně vedle brány Finů.

Stav na střely na bránu je momentálně 11:4.

14:31

Ville Husso si lehce poradil se střelou dánského hráče z pravé strany a následuje tak buly před bránou Finska.

14:18

Finové nahodili puk na bránu soupeře, kde už číhal Antti Suomela, ale nakonec kotouč skončil pouze v moci Frederika Andersena.

13:48

Následně ale Dánové vyhodili kotouč ze své třetiny a vysvobodili se.

13:26

Nyní je na ledě druhá finská formace a zatím drží útočnou třetinu.

12:54

Opět se Dánové dostali ke střele od modré a před bránou už číhal centr, který ale tentokrát nezasáhl puk.

12:02

Frederik Andersen raději skryl kotouč pod lapačku a následuje komerční přestávka.

11:48

Nyní se Dánsko dostalo do šance, ovšem urostlý Marko Anttila tento pokus zblokoval.

10:43

Následně se dostal finský hráč ke střele, ovšem přestřelil dánskou bránu. Poté hosté pouze vyhodili puk na zakázané uvolnění a budou tak muset zůstat na ledě.

10:29

10:09

Markus Nutivaara si udělal místo na pravé straně a vypálil, ovšem Frederik Andersen vytěsnil tento pokus mimo svou bránu.

09:25

Střela Sebastiana Aha skončila pouze na oblouku brány. Přesilovka se zatím Finům nedaří podle představ a Dánové skvěle brání.

09:02

Nyní se Finsku přechod do útočné třetiny vůbec nepovedl a rozhodčí odpískali ofsajd.

08:43

Teuvo Teräväinen vypálil od modré čáry prudkou ránu, kterou Mikko Rantanen tečoval, ale pouze vedle brány Frederika Andersena.

08:29

Finové tak budou týmem, který si v dnešním utkání zahraje jako první přesilovku.

08:29
Trest

Vyloučení v týmu Dánsko (Daniel K. Nielsen – 2 min., podražení).

08:06

K vidění je velmi rychlý hokej, ale u puku jsou častěji Finové.

07:30

Mikael Granlund ještě dával puk za sebe, kde byl volný Kasperi Kapanen, ale ten si puk nezpracoval a zhatil tak šanci Finska.

06:35

Poté Dánové vyhodili kotouč, ale posléze se opět Finové dostali do útočné třetiny.

05:50

Finové sevřeli soupeře ve třetině a následně přišla střela Miro Heiskanena, ale nakonec skončila vedle brány Dánska.

04:40

Dánové se dostali to třetiny Finů, ale do zakončení už ne.

03:53

Mikael Granlund nevěděl komu má přihrát a tak vystřelil od modré čáry do chumlu hráčů, mezi kterými puk prošel až k brankářovi Frederiku Andersenovi, který musel zasahovat betonem.

03:05

A opět Juuso Riikola, který vypálil od modré čáry, ovšem tuto ránu žádný finský hráč netečoval a následně skončil puk pouze vedle dánské svatyně.

02:37

Juuso Riikola se skvěle prosmýkl středem hřiště, ale následné zakončení se mu úplně dobře nepovedlo.

02:14

Velice rychle se vlétlo do tohoto utkání a hra jde z jedné strany na druhou.

01:45

Teuvo Teräväinen se snažil vystřelit, ale jeho pokus letěl pouze do brusle dánského hráče.

01:20

Následně získali puk Finové a na ledě je druhá formace, která zatím hraje na tomto turnaji fantasticky.

00:37

Dánové drží puk v útočném pásmu, ale zatím střela na bránu Ville Hussa nepřišla.

00:05

Úvodní buly vyhrálo Finsko, ovšem následně vyhodilo puk pouze na zakázané uvolnění.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Finsko: Husso (Säteri) – Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivistö, Riikola – Rantanen (A), Mikael Granlund (C), Kapanen – T. Teräväinen, Aho (A), Savinainen – Manninen, Suomela, Palola – Anttila, Pesonen, Mäenalanen – Jormakka.

Dánsko: Andersen (Dahm) – Jensen Aabo, O. Lauridsen, Lassen, Larsen, Nicholas Jensen, Nielsen – Bjorkstrand, Nielsen, Bødker – Hardt (A), Regin, Storm (C) – Hansen, Jensen, Nicklas Jensen – Madsen, Jakobsen (A), Russell – Christensen.

Rozhodčí: Timothy Mayer, Tobias Wehrli – Dustin McCrank, Peter Šefčík.

Dánsko:

Pořádající země Dánsko je momentálně na šestém místě s dvěma body a skóre 4:13. V prvním utkání narazilo na Německo, které porazilo 3:2 po nájezdech. Ve druhém utkání se utkali se Spojenými americkými státy, které ukázaly velkou kvalitu a vyhrály jasně 4:0. V posledním zápase se Dáni utkali asi s nejlepším týmem Kanadou. Ta šla už v 9. minutě do vedení po brance Baileyho v přesilovce. O tři minuty později zvýšil náskok Ekblad. Ve 25. minutě přidal třetí branku Kanady Eberle. O dvě minuty později se trefil O'Reilly a o minutu později i Nugent-Hopkins. Ve 47. minutě se podruhé trefil Nugent-Hopkins. V 52. minutě se domácí fanoušci dočkali, když se prosadil Jensen. Dvě minuty před koncem se naposled trefil Jost a Kanada vyhrála vysoce 7:1. Nejproduktivnějšími hráči jsou se dvěma body (1+1) Jensen J. a Nielsen.

Finsko:

Finové jsou momentálně týmem, který vstřelil nejvíce branek (23). Ovšem nutno dodat, že se utkali se slabšími týmy. Nejprve se Finsko utkalo s nováčkem Jižní Koreou, kterou přejeli 8:1. Stejným výsledkem smázlo i Lotyšsko a v posledním zápase se utkalo s Norskem.
Od prvního buly byli Finové aktivnější a už v 5. minutě se dostali do vedení, když Sebastian Aho přihrál na levou stranu, kde vypálil Veli-Matti Savinainen a trefil se přesně k pravé tyči. O tři minuty později udělal Niklas Roest velkou chybu, když kotouč doslova daroval Marku Anttilovi a ten ho z bezprostřední blízkosti dostal za záda Haugena.
Šedesát jedna vteřin po začátku druhé periody poslal Mikael Granlund přihrávku před bránu, kde přesně zakončil Teuvo Teräväinen. O dvě minuty později Kasperi Kapanen se skvěle dostal mezi dvěma hráči a následně nekompromisně zakončil pod horní tyč. Dvě minuty před koncem se Markus Nutivaara dostal k dorážce a zakončil přes beton hostujícího brankáře. A nakonec patnáct vteřin před koncem třetiny si Mikael Granlund najel až k bráně a poté zavěsil do levé šibenice.
Třetí třetina ztratila na atraktivitě, ale nakonec padla ještě jedna branka a to v 58. minutě, když Stefan Espeland udělal velkou chybu, po které si Saku Mäenalanen vyměnil přihrávku se spoluhráčem a zavěsil do norské brány. Finové si tak po dvou výhrách 8:1 připisují další debakl soupeře.
Finsko je tak na prvním místě s devíti body a skóre 23:2. Nejproduktivnějším hráčem nejen finského výběru, ale celého turnaje je s jedenácti body (4+7) Sebastian Aho.

V dalším utkání se proti sobě utkají týmy Finsko a pořádající země Dánsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala před měsícem v přátelském utkání. V první třetině se trefil Madsen a Dánsko vedlo 1:0. Čtyřicet devět vteřin po začátku druhé třetiny se ovšem prosadil Kemppainen a Finové srovnali. Ve 44. minutě ale vrátil vedení na dánskou stranu Lassen, ale o osm vteřin později srovnal druhým gólem Kemppainen. Poté už v základní hrací době branka nepadla a šlo se do prodloužení, které ve čtvrté minutě rozhodl Green. Dánsko tak vedlo 3:2. Nyní se bude hrát v Jyske Bank Boxen v Herningu. Tato hala nabídne kapacitu pro 12 000 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.