To už je ode mě z porubské RT TORAX ARENY vše. Přeji hezký zbytek večera a u nějakého z dalších online přenosů na počtenou.

Zítra od 17:30 se tak Porubští budou ze všech sil snažit o prodloužení své vlastní sezóny, Rytíři zase o postup do vytouženého finále.

Je konec. Kladenští Rytíři dokázali i potřetí v této sérii otočit skóre zápasu a v sérii hrané na čtyři vítězství se ujímají vedení už 3:0.

Všechno začalo pro Porubu dobře, když se po bezgólové první třetině prosadil ve dvacáté čtvrté minutě Marek Špaček. Bohužel pro Ostravany znovu přišel nezvládnutý závěr druhé periody a v něm góly Nicolase Hlavy a Antonína Melky. V padesáté třetí minutě potom zvýšil kladenské vedení už na 3:1 Patrik Machač, načež už Porubští odpadli a zápas už se v podstatě jen dohrával. Kladenské vítězství potom necelou minutu a půl před koncem podtrhl svým gólem do prázdné branky Tomáš Pitule.

59:53

Zřejmě poslední vhazování tohoto zápasu proběhne po levici Košarišťana.

59:29
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., podrážení).

58:42
Gól

Kladno právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! TOMÁŠ PITULE se chopil puku ve středním pásmu a i přes značný odpor kladený Dušanem Žovincem dovezl puk až do opuštěné porubské klece. Asistence: Ondřej Machala.

57:56
Šance

Poruba to zkouší bez brankáře!

57:51

Oddechový čas pro domácí.

57:32

Zápas se už v podstatě dohrává pouze z povinnosti. Rytíři už i přes své oslabení na ledě dominují.

56:51

Domácí v plném počtu.

56:33
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Pitule – 2 min., sekání).

56:07

Poruba už je ve čtyřech.

55:24

Kladno je teď v porubském obranném pásmu jako doma. K většímu ohrožení branky se však zatím nedostali.

54:51

Oddechový čas pro hosty.

54:51
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Lukáš Kozák – 2 min., hrubost).

54:23

S Fryeovou ranou od modré si Foltán poradil bez větších problémů.

54:07
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

53:56

Porubskou snahu o skórování zastavuje ofsajd.

53:08

Zakázané uvolnění Kladna.

52:09
Gól

Rytíři jdou do trháku! Po Hlavově střele puk zůstal před Foltánem, který jej nestihl včas pokrýt, a tak se k němu dostal jako první PATRIK MACHAČ a poslal jej mezi betony porubského brankáře. Asistence: Nicolas Hlava a Adam Kubík.

51:59

Zakázané uvolnění Poruby. Vhazování po levici Frederika Foltána.

51:24

Střela zacka Frye z úhlu příliš šancí na úspěch neměla.

50:57

A další zakázané uvolnění Středočechů.

50:51

Kladenský ofsajd vrací hru před Košarišťana.

49:35

Račuk to zkoušel střelou do Foltánova protipohybu. Střele však chyběla razance.

48:49

Puk mimo kluziště. Buly po levici Foltána.

48:37

Následuje komerční přestávka.

47:28

Oba týmy v plném počtu.

45:50
Šance

Petr Stloukal napálil z mezikruží pravou kladenskou tyč!

45:28
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Markus Korkiakoski – 2 min., nedovolené bránění).

45:24
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Suchánek – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

45:24

Po ostrém Suchánkově ataku Suchánka zůstal na ledě ležet Toman. Naštěstí už se s pomocí spoluhráčů zvedl a dojel na střídačku.

44:26
Šance

Filip prostrčil puk na Marosze, který v souboji tváří v tvář Foltána nakonec nepřekonal.

43:59

Další Endálův pokus byl tečován a skončil v ochranné síti.

43:51

Z pravého kruhu to zkoušel Endál. Košarišťan byl připraven.

42:50

Nadějný postup Szathmaryho nakonec uťal jeden z obránců.

42:32

Miklišova střela příliš problémů Foltánovi nenadělala.

41:47

Nakonec vše končí rytířským ofsajdem.

41:30

Rytíři krouží po svém útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

40:33

Dotyk domácí střídačky a hra se stěhuje do kladenského útočného pásma.

40:01

A jdeme na to i potřetí!

Další třetina začne přibližně v 19:17.

Druhá třetina nabídla také velice aktivní hokej z obou stran a oproti své předchůdkyni i góly. Skóre otevřel domácí Marek Špaček a zdálo se, že by porubské vedení mohlo vydržet až do druhé sirény. Pět minut před jejím zazněním ovšem dokázal srovnat Nicolas Hlava a pouhých osmnáct vteřin před koncem pak skóre dokonce otočil Antonín Melka.

Porubští teď budou mít dvacet minut na to, aby s výsledkem ještě něco udělali a neprohrávali tak po dnešku v sérii už 3:0.

Bude to boj, zůstaňte s námi.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:42
Gól

Hosté ještě před druhou sirénou otáčejí skóre. Po Filipově střele mimo se puk odrazil od mantinelu přímo na hůl ANTONÍNA MELKY, který na nic nečekal a napálil puk za Foltána. Asistence: Matyáš Filip, Nicolas Hlava.

39:24
Šance

Velká mela před Košarišťanem, která však nakonec ke změně stavu nevedla!

38:51

Po doteku domácí střídačky proběhne buly ve středním pásmu.

37:55

Porubský gólman teď raději skryl puk ve své lapačce. Vhazovat se bude znovu po jeho levé ruce.

37:41

Zakázané uvolnění nyní i na porubské straně. Vhazovat se bude po Foltánově levici.

37:09

Žovincova střela jen těsně minula levou kladenskou tyč.

37:02

Porubský ofsajd přesouvá hru do středního pásma.

36:54

36:50

Kladenský icing dostává hru až před Košarišťana.

36:44

Poruba se osvobozuje.

35:52
Šance

Jaromír Jágr trefil svou tečovanou střelou Foltánovu pravou tyč!

34:54
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., krosček).

34:03
Gól

V Porubě je srovnáno. Po závaru před Foltánem se k puku dostal NICOLAS HLAVA a střelou do pravého horního růžku nedal porubskému brankáři šanci. Asistence: Antonín Melka a Stěpan Zacharčuk.

33:25

Porubský postup vpřed zastavuje odpískání ofsajdu.

32:45

A další výhoz přes celé kluziště z dílny kladenských Rytířů.

32:28

Icing Rytířů vrací hru zpět pře gólmana Středočechů.

32:01

A máme tady další komerční přestávku.

32:01

Po kladenské útočné akci končí puk v ochranné síti.

31:29

Špaček vyzkoušel pevnost Košarišťanovy lapačky. Ta obstála.

30:52

Foltán raději ukryl puk do své lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravici.

29:54

Ofsajd Kladna. Buly ve středním pásmu.

29:25

Domácí se vinou své vlastní nepřesnosti připravují o pásmo.

28:23

Se Zacharčukovou střelou od modré si bez problémů poradil Frederik Foltán.

27:17
Šance

Marek Račuk ujel porubské obraně a bombou z pravého kruhu trefuje tyčku!

26:44

Ofsajd Kladna stěhuje hru mimo jejich útočné pásmo.

26:12

Machalova střela z kruhu mířila pouze do Foltánova ramene.

Hosté své oslabení ubránili výborně. Porubským nedovolili takřka nic.

25:37

Hosté v plném počtu.

23:37
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Andrej Košarišťan – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Antonín Melka.

23:24
Gól

Poruba právě vstřelila branku!
Poruba jde do vedení! Po Teperově dělovce se k dorážce dostal MAREK ŠPAČEK a přehozením puku přes Košarišťanovo rameno otevírá skóre zápasu. Asistence: Jan Hudeček, Jakub Teper.

23:07
Šance

Po Szathmaryho dělovce se o dorážku pokoušeli Endál s Jáchymem. Puk však za brankovou čáru nedoputoval.

22:24

Hosté se znovu osvobozují.

22:01

Vyhození mimo kluziště jednoho z kladenských hráčů bylo tečováno. Pokračuje se tedy i nadále ve stejném počtu.

21:24
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Rostislav Marosz – 2 min., hákování).

21:24

Marosz pálil z bezprostřední blízkosti. Foltán si dobře vykryl prostor.

21:09

20:23

Dělovku Zacka Frye Foltán bezpečně vyráží.

20:01

Hráči obou celků už jsou na ledě, za chvíli pokračujeme!

Další třetina začne přibližně v 18:22.

V první třetině jsme viděli velice svižný hokej plný zajímavých událostí, ve kterém byli střelecky aktivnějším týmem domácí Porubané. Ti svého soupeře přestříleli v poměru 13:6 a nechybělo moc k tomu, aby šli do vedení. Na druhou stranu ale měli dobré příležitosti i kladenští Rytíři. Nakonec se ale žádná ze střel neujala, a tak po první části svítí na ukazateli skóre v RT TORAX ARENĚ dvě obrovské nuly.

Za několik okamžiků začne třetina druhá, proto prosím nikam neodcházejte.

20:00

První třetina skončila.

19:24
Šance

Po střele Machaly z mezikruží se vytáhl s velice dobrým zákrokem i Foltán.

19:10
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Slavík – 2 min., držení).

18:38

17:47

Domácí se zatím velice dobře brání. Rytíři se zatím k žádnému přímému ohrožení Foltána nedostali

16:38
Trest

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dušan Žovinec – 2 min., sekání).

16:38
Šance

Jáchym si nádherně počkal na pád obránce a poslal nádhernou přihrávku na volného Žovince, který pálil z první. Další nádhernou akci však ukázal i kladenský gólman, který se roztáhl po celé brance a skórování Poruby zamezil.

16:07

Ofsajd tentokrát i na straně druhé.

15:19

Útočný postup Rytířů ukončil ofsajd.

13:56

Marosz dobře vypálil z levého kruhu. Foltán však jeho střelu dobře viděl a pohotově vymršti svou lapačku.l

13:29

Po teči končí puk v síti za kladenskou brankou. Buly před Košarišťanem.

12:54

Po Hoťkově ráně končí puk v Košarišťanově lapačce.

12:10

Po Špačkově střele a Košarišťanově zákroku končí puk mimo prostor vyznačený mantinely. Následuje komerční pauza.

11:09

Střela Snuggeruda od modré končí bezpečně ve Foltánově výstroji.

10:19

Ostravané toho v přesilovce příliš neukázali. Stav tak zůstává stále bezgólový.

10:10

09:48

Další domácí pokus o útok ukončuje odpískaný ofsajd.

09:23

Žovinec projel celé hřiště a z úhlu se pokusil o chytré zakončení. Kladenský gólman byl ale pozorný.

09:01

Kvůli teči jednoho z kladenských obránců končí puk mimo kluziště. Buly po levici Košarišťana.

08:13

Rytíři se díky Plekancovi hned po buly osvobozují.

08:10
Šance

Porubu teď čeká minuta dvojnásobné přesilovky!

08:10
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2 min., nedovolené bránění).

07:48

Po Hudečkově tečované ráně skončil puk v síti. Bohužel pro něj však pouze v té ochranné.

07:22

Po Žovincově ráně se ještě o dorážku snažil Teper. Kladenská obrana mu to ale nedovolila.

07:08
Trest

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Machala – 2 min., držení).

06:41

Kladenský ofsajd následovaný první komerční přestávkou.

05:23

Foltán na střelu Zacka Frye moc dobře neviděl a nakonec situaci ustál díky svému dobře umístěnému levému betonu.

04:45

Žovinec od modré otestoval Košarišťanovu pozornost. Ta se ukázala býti bezchybnou.

03:35

Hra se nám přelévá ze strany na stranu a o zajímavou podívanou skutečně není nouze.

01:54
Šance

Po Voráčkově přihrávce se sám na kladenského gólmana řítil Lukáš Endál. Košarišťan však zachoval chladnou hlavu a kličku porubského útočníka dobře přečetl.

01:18

Icing hostů, buly po levici Košarišťana.

00:35

Už od prvních vteřin to jsou kladenští Rytíři, kteří se snaží získat útočné pásmo. Porubští se jim v této snaze snaží zabránit. Zatím úspěšně.

00:01

Utkání právě začalo.

Hala pohasla a za zvuků Nohavicovy Ostravy už na ledovou plochu přijíždějí všichni aktéři budoucí show.

Vítejte v RT TORAX ARENĚ, na jejímž ledě už v plném proudu probíhá příprava na dnešní třetí semifinále mezi Porubou a Kladnem. Na hráčich obou týmů je již na první pohled viditelné, že jsou na utkání pořádně nabuzeni, což může předznamenávat tvrdý a vypjatý souboj se vším všudy.

Úvodní buly bude vhozeno přesně za dvaadvacet minut, proto neodcházejte nikam daleko a hlavně zůstaňte připojeni.

Úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Slíž) – Žovinec, T. Voráček, Urbanec, Teper, Kozák (C), Szathmáry, Slavík – Špaček, Hudeček, Kanko – Korkiakoski, Adam Raška I, Stloukal – Hotěk, T. Jáchym, Pořízek – Brodek, Toman, Endál (A).

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Frye, Mikliš, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk, Zelingr – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Marosz, Filip, Račuk (A) – Hlava, Pitule, Melka – Kubík, Machač, Š. Jelínek.

Rozhodčí: Pražák, Vrba – Jindra, Polák.

Podaří se porubskému celku konečně zvítězit a zdramatizovat tak tuto sérii, nebo Rytíři svého soka porazí i potřetí a přiblíží se vytouženému finále? Na tuto i mnohé další otázky společně nalezneme odpovědi v úterý 6. dubna od 17:30.

Na zápas bohužel z důvodu špatné epidemiologické situace diváci stále nemohou, a proto jste k tomuto online přenosu všichni srdečně zváni.

O den později se historie téměř opakovala. Skóre otevřel porubský Endál, který se krásně trefil dorážkou z téměř nulového úhlu a ještě do přestávky vyrovnal Machala. Na začátku druhé části poslal po krásné individuální akci hosty znovu do vedení Markus Korkiakoski a zdálo se, že po čtyřiceti minutách Ostravanům tento jednobrankový náskok vydrží. To by ale Rytíři nesměli mít ve svém kádru stále famózního Jaromíra Jágra, který vybojoval puk v rohu, objel Foltánovu klec a a vybídl ke skórování znovu Machalu který se nemýlil. Ve třetí části pak o konečném výsledku rozhodla 47. minuta. Během ní se totiž trefili Melka s Kubíkem a bylo v podstatě vymalováno. Za čtyři minuty pak skóre Rytířů navýšil svou druhou trefou Melka a do prázdné branky zápas zpečetil, také svým druhým zásahem, Kubík.

Oba dosavadní zápasy se přitom vyvíjely téměř totožně. Vždy šli totiž dvakrát do vedení Ostravané, stav po druhé třetině byl potom v nerozhodný 2:2 a Rytíři v čele s legendami Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem po sobě rychle jdoucími góly v řadě strhli vedení na svou stranu.

V úvodním zápase přišel rozhodující moment v druhé třetině, když Porubští inkasovali na 1:1 ve své, málo vídané, sedmiminutové přesilové hře z hole Machaly. Na tento gól sice dokázal rychle zareagovat Markus Korkiakoski a poslat Ostravany znovu do jednogólového vedení, které ale ještě do přestávky stihl smazat Američan Zack Frye. Psychická výhoda domácích pak byla značná a díky zásahům Filipa, Račuka a Melky se nakonec přelila v úvodní vítězství. Snížení Tomana už bylo pouze kosmetickou úpravou.

Porubští, kteří po výměně trenérů zvítězili desetkrát v řadě a doslova jako nůž máslem proklouzli přes předkolo a čtvrtfinále nyní zažívají dosud nepoznané. V úvodních dvou zápasech semifinálové série s kladenskými Rytíři padli a reálně jim hrozí, že následující dva domácí zápasy pro ně mohou být poslední v této sezóně.

Úterý 6. dubna se v porubské RT TORAX ARENĚ ponese ve znamení pokračování semifinálové série mezi dvěma velice ambiciózními celky HC RT TORAX Poruba 2011 a Rytíři Kladno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.