S konstatováním, že švédští fanoušci předvedli skvělý pěvecký výkon při hymně, se s vámi pro tuto chvíli loučíme. Ve 20:15 začíná další utkání, tentokrát mezi Lotyšskem a Švýcarskem. To odkomentují naši kolegové. Přejeme pěkný večer.

Závěrečný poměr střel je 13:58. V hale zní švédská hymna, seveřanům se podařilo uspokojit své příznivce, kterých je v hledišti poměrně hodně.

Tak to se příliš často nevidí. Nejlepším hráčem Italů je vyhlášen Marco De Filippo Roia, který dostal osm kousků. I tak ale s touto volbou souhlasíme, protože si připsal 51 zákroků! Na druhé straně je to právě autor hattricku Anton Lander.

Rasmussen

Rozhodčí: Reneau (USA), Staňo (SVK) – Dalton (GBR), Šišlo (RUS)
Počet diváků: 6984

Třetí třetina je u konce a naprosto změnila ráz utkání. Švédsko v ní konečně přetavilo herní převahu ve velký počet gólů. Během poslední dvacetiminutovky jich nasázelo hned šest. Hattrickem se blýskl Anton Lander.

Konec zápasu.

59:40

V dnešním utkání už se toho zřejmě moc nestane.

58:29
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku!
Osmý gól Švédska přidává PATRIC HÖRNQVIST skvělou tečí z předbrankového prostoru. Letící puk sklepl dolů naprosto nechytatelně pro italského gólmana. Asistence: Adrian Kempe.

58:15
Šance

Marco Insam vypálil od modré čáry jen do betonů Lundqvista.

57:38

Itálie se snaží dosáhnout čestného úspěchu, ale nedaří se jí to. Dvě střely Alexe Trivellata byly zablokovány.

57:19

Mattias Ekholm vystřelil hodně vysoko, ale De Filippo Roia raději puk chytil do lapačky.

56:25

Markus Gander dostal přihrávku do levého kruhu, ale Henrik Lundqvist opět nemusel zasahovat, protože střela letěla nad jeho svatyni.

55:49
Šance

Švédi vstřelili další gól, ale rozhodčí okamžitě rozpažil, protože došlo k zásahu vysokou holí!

55:32
Gól

Švédsko je ve třetí třetině k nezastavení. Další branku a tím pádem hattrick kombinuje ANTON LANDER, který se prosadil další krásnou střelou pod horní tyčku. Švédský forvard je v dnešním utkání 100%, zužitkoval všechny tři své střely. Asistence: Elias Lindholm.

55:19
Šance

Loui Eriksson promáchl ve skvělé pozici před prázdnou bránou.

54:50
Šance

Tak jsme s naším odhadem nebyli příliš daleko. Dnešní utkání sleduje 6984 diváků.

54:27

Kotouč je uprostřed hřiště u mantinelu, ale Italové nemají příliš sil na to, aby s ním dokázali úspěšně naložit.

54:06

Švédsko předvedlo dobrý tlak do brány, ale De Filippo Roia puk nepustil ze své výstroje.

53:50

Nylander v další akci bekhendem nastřelil gólmana.

52:33
Gól

Švédi přidávají další branku, již čtvrtou ve třetím dějství! Nahození Marcuse Petterssona se nějak poodráželo od italských obránců až k WILLIAMOVI NYLANDEROVI, který neváhal a překonal ležícího Marca De Filippa Roiu. Bez asistence.

52:00

Švédi si chtějí zastřílet, ale nechávají okénka v obraně. Markus Gander ale zvolil pouhé nahození a odešel střídat.

50:27
Šance

Joachim Ramoser zazdil tutovku! Ital jel úplně sám na bránu, rozhodl se pro golfák, který dosáhl rychlosti 123 km/h, ale trefil jenom zadní plexisklo. Velká škoda pro modré.

49:49
Šance

Elias Pettersson se dostal snad ke třem dorážkám, ale neprocedil puk za brankovou čáru.

48:55
Gól

Seveřané dávají gól v oslabení. Loui Eriksson ujel s pukem na hokejce a předložil krásnou přihrávku ANTONU LANDEROVI, který pohodlně dokončil rozdělanou práci. Asistence: Loui Eriksson.

48:34

Dennis Rasmussen vyvezl puk daleko od své brány a šetří čas.

48:16

Švédi chtěli vystřelit do rychlé protiakce, jenomže došlo k přihrávce rukou.

47:50

Jenže zatím se Italové do pásma nedostali.

47:17
Trest

Teď mu možná nějaké přibudou, protože Adrian Kempe odchází na trestnou lavici za vysokou hůl.

47:05

Postavení mimo hru v podání Itálie. Henrik Lundqvist má zatím 10 zákroků za celý zápas.

46:59

Sražená přihrávka doputovala do italského brankoviště, kde ji přikryl lapačkou De Filippo Roia.

46:27

Armin Helfer zavezl puk do pásma po pravé straně, ale bekhendové nahození do brankoviště neprošlo.

46:02

Až teď se modří dobelhali na střídačku.

45:20

Italská pětka je úplně zatavená v obranném pásmu, protože snad dvě minuty nevystřídala. Nylanderova rána šla kousek vedle.

44:49

Italové teď nevědí, kam dřív otočit hlavu. Švédsko rozjíždí velkou centrifugu.

43:49
Šance

Švédsko do třetí třetiny vstoupilo senzačně. Adam Larsson nebyl daleko od další branky, ale De Filippo Roia nějakým záhadným způsobem puk do brány nepustil.

42:52
Gól

Tak Skandinávci napravují reputaci a výsledek rázem vypadá mnohem jednoznačněji. Další povedená kombinace vedla k tomu, že se mezi kruhy osamostatnil MARCUS KRÜGER, jenž zavěsil přesně pod horní tyčku. Asistence: Dennis Rasmussen, Mario Kempe.

41:57
Gól

Nádherná akce Švédů, snad první v utkání! Přihrávky křížem na jeden dotek kompletně vyšachovaly obranu Itálie a OSKAR LINDBLOM už měl jednoduchou pozici, když doklepával do prázdné brány. Takhle by měla hra mistrů světa vypadat. Asistence: Adrian Kempe, William Nylander.

41:41
Trest

Italové střídali hodně špatně, čehož si rozhodčí okamžitě všimli. Jihoevropané si tak zahrají další oslabení za přílíš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyký Angelo Miceli.

41:29
Šance

Neskutečný Henrik Lundqvist + velké štěstí Švédska! Angelo dvakrát střílel, švédský gólman vyrazil puk jen před sebe a další dorážka se zastavila na brankové čáře o tyč!

40:46

Vzápětí zakázané uvolnění seveřanů.

40:10

Italové jednoduchou přihrávkou přehráli švédský forčeking, jenže skončili na modré čáře.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 17:47.

Švédské trápení pokračuje i ve druhé třetině. Seveřané sice přidali další branku, ale dva góly proti Itálii je opravdu málo. Švédi už vyprodukovali čtyřicet střel, dle čehož můžeme říci, že De Filippo Roia chytá opravdu dobře. Naopak na druhé straně se Henrik Lundqvist hodně nudí, ve druhé části musel krýt jen dvě rány.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:56
Šance

Elias Lindholm byl v gólovce, vypálil a puk se odrazil do vzduchu. Chvilku jej hráči hledali a pak proskákal těsně vedle tyčky italské brány.

39:20

Další zajímavý přechod přes modrou čáru v podání Italů skončil tím, že se Hochkoflerovi zadrhl puk.

38:18

Italům zkrátka chybí kvalita. Teď nevyužili možnosti jít do přečíslení třech proti dvěma a místo toho jen nahodili do útočné třetiny. Následná přihrávka na modru pak nenašla vůbec nikoho.

37:43

Skandinávci hodně mačkali Itálii v obranném pásmu, jenže Ekman-Larsson vystřelil ve špatný moment. De Filippo Roia viděl a ránu schoval do lapačky.

37:05

Oliver Ekman-Larsson schoval svoji střelu za chumel hráčů a trefil De Filippa Roiu do hrudníku. Na dorážku ale žádný Švéd nečekal.

36:20

Nepovedený přechod seveřanů přes modrou čáru, jenže Italové kotouč opět velice záhy vrátili.

35:20

Elias Lindholm také zkusil štěstí, ale vůbec netrefil bránu.

34:33
Šance

Armin Hofer natáhl na modré čáře a Lundqvist měl zakrytý výhled. Dobrý zákrok Švéda. Na druhé straně Nylander z rychlého brejku zazvonil na levou tyč.

34:20

Sražená střela do ochranné sítě umožňuje další komerční brejk.

33:42

Švédi se vůbec nemohou dostat do prostorů, odkud padají góly. Většinou střílí z úhlu a nebo z velké dálky. Itálie brání podstatně lépe než v utkání se Švýcarskem.

33:03

Italové mohli jít do přečíslení dvou proti jednomu, jenže Armin Hofer nezpracoval puk a ze šance sešlo.

32:40

Robert Hägg opět pálil z téměř nulového úhlu.

32:10

Erik Gustafsson neměl špatnou pozici, ale zasáhl brankář Itálie. Druhá rána stejného hráče skončila na prvním Italovi.

31:53

Utkání nemá příliš velké tempo. Švédi by jej rádi zvýšili, ale Itálie kouskuje hru a nadále hodně urputně brání.

31:36

Pěkný tandem, na jehož konci byl Elias Pettersson. Jenže De Filippo Roia si připsal 28. zákrok.

31:02

Nylander střílel z jasné pozice, ale rozhodčí zapískali postavení hráče v brankovišti. Švédský forvard ale stejně nedal.

30:53

Adam Larsson byl ve velkém úhlu, ale nevěděl co s pukem, tak jej vystřelil. De Filippo Roia si ale bližší tyč pohlídal.

30:46
Šance

Po dlouhé době opravdu pěkná kombinace úřadujících mistrů světa. Mario Kempe dostal přihrávku skrz brankoviště a střílel bez přípravy, jenomže italský gólman nechal beton na ledě a puk do něj neomylně narazil.

30:18

Diváci se v hale baví mexickou vlnou. Mezi tím Dennis Rasmussen omylem zblokoval střelu svého spoluhráče.

29:32

Patric Hörnqvist tečoval puk vedle brány, opět žádné nebezpečí pro De Filippa Roiu.

29:08

Stále to ale působí dojmem, že Tre Kronor nehrají v úplné pohodě. Chybí tomu lehkost v útočném pásmu.

28:45

Modří byli u puku zhruba deset vteřin, než jim ho žlutí sebrali, jako sebere starší sourozenec mladšímu hračku.

27:20

Prvním, kdo alespoň trošku zabavil Lundqvista byl opět Bardaro, jednoznačně nejlepší italský hráč. Švédský mág ale zaúřadoval betonem, navíc střela šla stejně mimo.

26:50

Itálie zatím nemá žádnou střelu na bránu ve druhé třetině. Lundqvist by se mohl učit třeba francouzsky, práci nemá žádnou.

26:45

Švédsko rozjíždělo další útok zpoza vlastní brány, jenomže nepřesně přihrálo a následuje icing.

26:16

Seveřané pokračují v náporu, ale Mario Kempe si opět vylámal zuby na výborném italském brankáři.

25:25
Gól

Švédi svou druhou přesilovou hru využijí a po hodně dlouhé době skórují! PATRIC HÖRNQVIST dostal přihrávku na zadní tyč, následně si položil De Filippa Roiu a pohodlně zasunul kotouč do odkryté branky. Asistence: Loui Eriksson.

24:33
Trest

Anthony Bardaro si pomohl při napadání hákováním, od rozhodčích tak dostává dvouminutový trest.

24:20

A stejný hráč teď nepřesně přihrál na modrou čáru...

23:45

Oliver Ekman-Larsson hodně vysoko přestřelil bránu De Filippa Roii.

23:20

Adrian Kempe chtěl usměrnit prudké nahození, ale trefil jenom boční oblouk. Seveřané se nadále trápí v zakončení.

22:20

Itálie na chvíli uklidnila hru, aby mohla vystřídat. Následně puk skončil mimo led, takže se bude vhazovat ve středovém kruhu.

21:44
Šance

Jesper Bratt v další tutovce o malý kousíček minul bránu!

21:15

Patric Hörnqvist vyslal tvrdou křižnou střelu z levé strany. De Filippo Roia ji vyrazil do protějšího rohu.

20:46

Bardaro ale vypíchl puk na pravé straně a udělal krásnou stahovačku kolem beka. Na zakončení si nevěřil, a tak zkoušel obkroužit bránu, jenže tím to skončilo.

20:18

Švédsko se okamžitě s velkou aktivitou vrhlo do útoku.

20:01

Hráči už jsou na ledě a rozhýbávají svaly a kosti. Za malou chvíli začne druhá třetina.

Druhá třetina začne přibližně v 16:59.

Švédsko Itálii jasně přestřílelo, a to poměrem 17:4.

První třetina je minulostí a Italové drží velmi přijatelný výsledek 0:1. Švédsko má podle očekávání obrovskou převahu, ale velkých šancí si příliš nevypracovalo. De Filippo Roia zatím až na drobné výjimky působí jistě. Také Henrik Lundqvist musel předvést dva těžké zákroky ramenem, ale oba je zvládl.

20:00

První třetina skončila.

19:55

Švédsko oslabení zvládlo a první třetina spěje ke konci.

19:19
Šance

Dobrá rána Alexe Trivellata od modré čáry vystrašila Lundqvista. Ten ale zasáhl ramenem.

18:27
Šance

Do samostatného úniku se dostal Dennis Rasmussen, ale jeho forhendová střela končí výborným zákrokem De Filippa Roii!

17:59

Jenomže Italové se ani v početní výhodě nemohou dostat do útočného pásma.

17:30
Trest

Marcus Pettersson se dopustil krosčeku a už sedí na lavici hanby.

17:25

Modří si prvním delším pobytem v útočném pásmu vybojovali přesilovou hru.

16:15
Šance

De Filippo Roia nepřevedl ideální zákrok a puk po ráně Ekholma zůstal volný v brankovišti, jenže italská obrana u něj byla včas.

15:21

Švédsko nadále v totální převaze na kotouči, která ale nepřináší moc šancí. Z velké dálky teď střílel Adrian Kempe.

14:30
Šance

William Nylander dostal krásnou přihrávku podél mantinelu, udělal si prostor na střelu do protipohybu De Filippa Roii, jenomže trefil jeho pravý beton.

14:03

Puk se odrazil mezi diváky, takže chvilka oddechu pro oba mančafty. Je tu komerční přestávka.

13:23

Peter Hochkofler se probíjel k puku a za každou cenu chtěl zakončit, jenže Švédští obránci s přehledem zablokovali jeho hůl.

12:49

Oliver Ekman-Larsson se na to už nemohl dívat a střílel z úhlu, ale neúspěšně.

11:58

Seveřané se nemohou dostat do nízkého bloku, který hrají Italové. Ti stojí nejvýše na hraně kruhů a urputně brání.

10:59
Šance

Anthony Bardaro střílel přes beka a poprvé pořádně zaměstnal Henrika Lundqvista. Ten ale zvedl rameno a puk vyrazil do bezpečí.

10:20

Švédsko má zatím na kontě pouze devět střel. Švýcarsko včera za první třetinu vystřelilo více než dvacetkrát. Zatím to není ono od úřadujících mistrů světa.

08:51

Reprezentace Tre Kronor se stavěla k další kombinaci, ale sudí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Provinit se měl Adam Larsson.

08:17

Italský brankář je v permanenci mnohem častěji. Tentokrát se ale jen ohlédl za střelou, která šla vedle brány.

07:46

Modří se po dlouhé době dostali do útočné třetiny. Marco Insam nahodil ze středního pásma a Lundqvist protáhl svou pravou nohu.

07:32

Prakticky neustále se hraje na polovině celku z Apeninského poloostrova. Tentokrát střílel Mario Kempe, ale puk skončil sražen v ochranné síti.

06:55
Šance

Teď už vypadá přesilovková kombinace Švédů mnohem lépe. Bratt pálil po křižné přihrávce, ale De Filippo Roia zatím chytá znamenitě.

06:20
Šance

Adrian Kempe střílel od modré čáry a byla to pořádná rána. Nakonec nedoputovala až na bránu, ale zastavila se v chumlu hráčů, kteří se snažili dorážet.

05:53

Výborná obraná práce Simona Kostnera, který vystihl přihrávku a odpálil puk do bezpečí.

05:27

První kombinace Skandinávcům vůbec nevyšla a sami se vyhnali do střední třetiny.

05:03
Trest

Další nebezpečí pro Itálii, Švédsko bude hrát přesilovou hru. Jan Pavlu inkasuje dvě minuty za podrážení.

04:50

Anthony Bardaro na druhé straně nahodil na Lundqvista, který si tak připsal první zákrok v zápase.

04:21
Šance

William Nylander byl v jasné gólovce, kterou ale neproměnil! Dostal přihrávku krásně mezi kruhy, ale De Filippo Roia proti němu výborně vyjel a zmenšil střelecký úhel.

04:03

Robert Hägg střílel z levého kruhu pouze do italského brankáře.

02:50

Seveřané jsou namlsaní a okamžitě se ženou do dalšího útoku.

02:10
Gól

Jenže první pohledná akce hned znamená branku! Jesper Bratt s pukem po pravé straně nabruslil do útočného pásma a strhl svůj pohyb na osu. Jeho střelu sice De Filippo Roia vyrazil, ale ANTON LANDER se chopil puku jako první a dopravil jej do prázdné brány. Asistence: Jesper Bratt, Loui Eriksson.

01:40

Hra je zatím hodně rozháraná, Švédsko si ještě nedalo dobrou přihrávku. Itálie se snažila jít do brejku, ale pro změnu ji zastavil ofsajd.

01:17

Žluto-modří rozjeli další kombinaci, ale kotouč skončil na střídačce Itálie.

00:13

Švédi okamžitě vyrazili do útoku, ale střela Oskara Lindbloma skončila na De Filippu Roiovi.

00:01

Utkání právě začalo.

Za slušného rachotu přijeli i Skandinávci, oba týmy se shromáždily u svých gólmanů.

Čtveřice sudích už se prohání po ledové ploše, Italové nastupují jako první.

Ještě vám dlužíme barvy dresů. Itálie zvolila modrou barvu, Švédsko tradiční žlutou.

Předzápasová světelná show je v plném proudu. Se svým odhadem fanoušků jsme zřejmě hodně přestřelili. Moc jich v hale není, převahu ale rozhodně mají seveřané.

Zimní stadion Ondreje Nepely je zatím téměř prázdný, do utkání zbývá něco přes čtvrt hodiny. Dle zkušeností z předchozích zápasů by však návštěvnost opět měla přesáhnout sedm tisíc, takže atmosféra bude, doufejme, bouřlivá!

Italské sestava je od včerejšího zápasu hodně poupravená. Největší změna je v brankovišti, tam bude dnes úřadovat De Filippo Roia. Také jsou proházeny skoro všechny obranné dvojice a útoky. Naopak u Švédů nejsou změny skoro žádné. Formace jsou stejné jako při utkání s Českem, změna je jen u náhradního gólmana, kterým je pro tento duel Jacob Markström.

Úvodní sestavy:

Itálie: De Filippo Roia (Andreas Bernard) – Trivellato (C), Pavlu, McMonagle, Helfer (A), Hofer, Marchetti, Tauferer, L. Zanatta – Ramoser, Bardaro, Rosa – Insam (A), D. Kostner, Miceli – Gander, Andergassen, de Luca – Hochkofler, S. Kostner, Lambacher.

Švédsko: H. Lundqvist (Markström) – A. Larsson, Ekman-Larsson (C), Ekholm (A), E. Gustafsson, Hägg, M. Pettersson – E. Pettersson, Hörnqvist (A), W. Nylander – A. Kempe, E. Lindholm, Lindblom – Eriksson, Lander, Bratt – Krüger, M. Kempe, Rasmussen.

Rozhodčí: Reneau (USA), Staňo (SVK) – Dalton (GBR), Šišlo (RUS).