Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 8. srpna 2022 Soběslav
Advertisement

Online reportáž

To je pro tuto chvíli z Helsinek vše, ale už od 15:20 máme na programu nesmírně důležitou bitvu o čtvrtfinále mezi Slováky a Dány. Zatím tedy na počtenou.

Sedm utkání, sedm vítězství a skóre 34:15. Hokejisté Švýcarska ovládli helsinskou skupinu A. Proti Německu se ale pořádně nadřeli, když jim vítězství vystřelil až v samostatných nájezdech Nico Hischier. Spokojeni mohou být i Němci, kterým zisk bodu stačí ke druhé příčce ve skupině.

Nejlepší hráči utkání: Moritz Seider – Timo Meier.

Sestavy a rozestavení

NěmeckoNěmecko

Grubauer
53 Seider
Seider
91 Müller
Müller
5 Holzer
Holzer
41 Müller
Müller
Wissmann
11:51
38 Wagner
Wagner
Gawanke
22 Plachta
Plachta
47:57
Michaelis
42 Ehliz
Ehliz
Pföderl
73 Reichel
Reichel
92 Noebels
Noebels
Fischbuch
15 Loibl
Loibl
15:30
Karachun
Soramies
Kastner
Schmölz
40 Ehl
Ehl

ŠvýcarskoŠvýcarsko

20 Berra
Berra
14 Kukan
Kukan
Siegenthaler
45 Fora
Fora
86 Moser
Moser
72 Egli
Egli
24 Geisser
Geisser
54 Marti
Marti
9 Riat
Riat
Hischier
28 Meier
Meier
59 Simion
Simion
62 Malgin
Malgin
38:31
44 Suter
Suter
21:26
10 Ambühl
Ambühl
01:37
71 Corvi
Corvi
61 Herzog
Herzog
Bertschy
98 Miranda
Miranda
Kurashev
Thürkauf

Rozhodčí: Öhlund (SWE), Stano (SVK) – Špůr (CZE), Yletyinen (SWE)
Počet diváků: 3 862

Střely na branku v utkání: 27:33.

Konec zápasu.

Gól

V samostatných nájezdech zvítězil tým Švýcarsko. O vítěznou branku se postaral hned v první sérii nájezdů NICO HISCHIER. Švýcaři tak vyhráli i své sedmé utkání ve skupině A, kterou ovládli!

Daniel Fischbuch minul švýcarskou branku, je rozhodnuto.

Denis Malgin to zkoušel mezi betony, ale neuspěl.

Berra vychytal i Marcela Noebelse.

Pius Suter minul branku, kotouč poslal vedle levé tyče.

Matthias Plachta trefil jen připravenou hokejku Berry.

Švýcaři jsou zatím stoprocentní, Damien Riat se trefil přesně nad lapačku.

Stefan Loibl zamířil jen do betonů švýcarského gólmana.

Nico Hischier vykoupal Grubauera a zasunul puk do polodkryté části branky.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení si oba celky připsaly po jedné dobré šanci, ale rozhodující trefu jsme neviděli, a tak se dočkáme také samostatných nájezdů. Kdo si z těchto rivalů připíše do tabulky druhý bod, který vlastně už nic neřeší?

Střely na branku po prodloužení: 27:32.

65:00

Prodloužení skončilo.

63:57
Šance

Moritz Seider po pravé straně zavezl puk do pásma a dával jej pod sebe na osu. Marc Michaelis měl před sebou jen švýcarského brankáře, ale vystřelil přesně do lapačky.

62:54

Švýcarsko se znovu nacházelo v útočném pásmu, avšak Janis Moser zapomněl černou gumu za sebou. Hráči v červených dresech odjeli až za vlastní bránu.

62:32
Šance

Z levé strany se před soupeře a zároveň před branku nacpal Yasin Ehliz, jenž z blízka nepřekonal švýcarského brankáře. Reto Berra chtěl rychle rozehrát, ale rozhodčí hru ještě rychleji přerušili.

61:04

V pravé části útočného pásma se nacházel Timo Meier, jehož zakončení mířilo na branku, a tak si Philipp Grubauer připisuje další zákrok.

60:28

Timo Meier hledal v útočném pásmu střeleckou pozici, kterou mu soupeř neposkytl. A tak přihrával nepřesně na modrou čáru, Švýcarsko se musí vystěhovat.

60:01

Začalo prodloužení.

Ve třetí třetině se Německo vzchopilo a ještě vyrovnalo, čímž si pojistilo druhou příčku v helsinské skupině. Naopak Švýcarsko půjde do čtvrtfinále z první pozice. Nyní nás čeká ještě prodloužení, kdo si připíše druhý bod z tohoto zápasu?

Střely na branku po 3. třetině: 25:31.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:48
Šance

Po souboji u modré čáry, kterého se účastnili Matthias Plachta a Andres Ambühl vypadl puk na střídačku. Vhazovat se bude před švýcarskou brankou, a tak si Patrick Fischer vyžádal oddechový čas!

58:22

Nahozením od modré čáry se prezentoval Michael Fora a Philipp Grubauer reagoval na poslední chvíli, když vykopl beton a vyrazil tak puk.

58:15
Šance

Velká šance Švýcarů! Nico Hischier v situaci dva na jednoho poslal puk na najetého Fabrice Herzoga, který ale trestuhodně minul poloprázdnou německou branku.

57:21

Švýcarští fanoušci cítí šanci a nyní mají naopak oni na chvíli navrch nad německými příznivci.

56:58

Další švýcarský útok zastavuje hvizd čárového rozhodčího, píská se ofsajd.

Dnešní utkání sleduje 3 862 diváků.

55:47
Šance

Rozhodčí teď neodpískali zakázané uvolnění, neboť Hischier dojel puk a posílal jej před branku na Riata. Švýcarský útočník s devítkou na zádech před Grubauerem jen těsně tečoval nad horní tyč.

55:32

Švýcarský závěrečný tlak sílí. Tentokrát se do puku na modré opřel agilní bek Kukan, jenž trefil připraveného německého gólmana.

55:24

Z rohu útočného pásma přihrával před branku Pius Suter, avšak nikdo v červeném se ke kotouči neprobojoval.

55:03

Švýcaři zvyšují aktivitu, Fabrice Herzog vyslal další střelu na německou branku. Grubauer schoval puk do lapačky.

54:40
Šance

Švýcarsko mohlo rozhodnout, když se v dobré pozici nacházel její kapitán. Philipp Grubauer už ležel na ledě, a tak jej Nico Hischier bekhendem přehazoval. Ovšem německého brankáře ještě na brankové čáře zastoupil Moritz Seider.

54:29
Šance

Teď to v helsinské aréně pořádně zahučelo, Timo Meier totiž od modré nastřelil levou tyčku Grubauerovy branky!

54:20

Po vyhraném vhazování se od modré čáry prezentoval Dominik Egli, avšak německý maskovaný muž byl znovu připraven a zasáhl lapačkou.

54:16

Švýcaři výborně napadali německou rozehrávku, naši západní sousedé nakonec pod tlakem vyhazují kotouč přes všechny čáry.

53:20

Calvin Thürkauf se s ničím po přejetí útočné modré čáry nepáral a vyslal navštívenku na Grubauera, který bez problémů chytá.

53:03
Šance

Z pravého kruhu mířil pod horní tyčku Matthias Plachta, jehož pokus vytáhl ramenem Reto Berra. O chvíli později už je Švýcarsko v plném počtu.

52:38

Švýcaři se poněkolikáté osvobozují, tentokrát vyhodil puk přes všechny čáry Michael Fora.

51:42

Marcel Noebels našel v prostoru mezi kruhy nepokrytého Leonharda Pföderla, který neměl dobře seřízená mířidla a z první výrazně minul Berrovu branku.

51:13

Švýcarsko vyhrálo souboj za vlastní brankou a následně z rohu vyhodilo přes celé kluziště. Od Philippa Grubauera začne další německá akce.

51:00
Trest

Dlouho avizovaná výhoda německého celku je u konce. Na trestnou lavici si půjde odpočinout Damien Riat, který inkasuje menší trest za hru vysokou holí.

50:13

Po trošku hlušší pasáži Timo Meier střílel přes obránce, Grubauer ale bez problému chytá.

49:30

Němečtí fanoušci po vyrovnávací brance zase ožili a starají se nyní o dobrou kulisu ve stařičké hale Jäahalli.

48:40

Na osu útočného pásma si nabruslil Fabrice Herzog, jenž zakončoval přes obránce. S pukem jedoucím po ledě si v pohodě poradil Philipp Grubauer.

47:57
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
V Helsinkách máme opět vyrovnáno! Kai Wissmann našel na útočné modré čáře MATTHIASE PLACHTU, který to udělal fantasticky. Ukázal šikovné ruce, když drze prošel přes dva bránící hráče, a po blafáku poslal puk za Berru. Asistence: Kai Wissmann.

46:52
Šance

Kotouč proti hokejce dostal do levého kruhu Pius Suter, jehož dělovka mířila k zadní tyči. Avšak Philipp Grubauer se natáhl a předvedl další parádní zákrok zápasu!

46:46

Egli od mantinelu vyzkoušel pozornost Grubauera, jeho pokus byl ale spíš jen z kategorie propagačních.

46:38

Německo se snažilo přenést hru po mantinelu, ovšem kotouče se chopil Michael Fora, jehož nahození zkrotil Philipp Grubauer.

45:38

Kukanova dělovka skončila jen na zadním mantinelu, Švýcaři ale pokračují v útočné aktivitě.

45:15

Rozhodčí se ještě radili, ale vylučovat se nebude. Opakované záběry, které teď ale běží na kostce, se vůbec nelíbí německé střídačce a ani fanouškům. Nutno říct, že oprávněně.

45:15

Malgin si v rohu německého obranného pásma vyšlápl na Gawankeho, který se hodně těžce zvedá z ledu.

45:02

Denis Malgin z pravého kruhu nevystřelil, místo toho se rychle otočil a posílal černou gumu mezi kruhy, kam nestihl dojet spoluhráč.

44:35

Němci teď stříleli ze všech pozic. První dva pokusy zastavila švýcarská obrana, pak Plachta výrazně minul brankový prostor.

44:26

Hráči v červených dresech se znovu nacházeli pod tlakem, a tak raději vyhodili přes všechny čáry. Následuje vhazování po pravici švýcarského gólmana.

43:28

Nahození od červené čáry vyslal Moritz Müller, jehož snažení rychle vyklepal z lapačky Reto Berra a rozehrál.

43:05

Švýcaři dlouho operovali s pukem před Grubauerem. Přicházejí o něj až po chybě Kukana, který jej poslal přímo na hokejku Noebelse.

42:20

Nahození hostujícího celku přišlo ještě před červenou čárou, a tak se píská zakázané uvolnění. Německo získalo útočné pásmo téměř zadarmo.

41:58

Pokus Geissera od modré skončil pouze ve výstroji Noebelse, který posunuje puk ven z obranné třetiny.

41:41

Od levého mantinelu se napřáhl trochu překvapivě Enzo Corvi, jehož pokus německý brankář znovu vyrazil a Švýcarsko zůstává na kotouči.

41:16

Němci se dostávali do zajímavého přečíslení dva na jednoho. V poslední možnou chvíli ale proti střele Ehlize zasáhl Fora, který se blýskl obětavým skokem.

40:40

Švýcaři vstoupili do třetí třetiny aktivněji, další zakončení Meiera zblokovala německá obrana do ochranné sítě.

40:14

Z levého kruhu mířil do vzdálenější šibenice Timo Meier, jehož pokus zastavil spíše maskou Philipp Grubauer. Tlak Švýcarská ale dále trvá.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně ve 13:04.

Po druhé třetině naopak odcházejí do kabin spokojenější Švýcaři, kteří otočili skóre z 1:2 na 3:2. Na startu dějství nejdřív vyrovnal Pius Suter, v závěru pak v přesilovce převážil pomyslné misky vah na švýcarskou stranu Denis Malgin. Tým helvétského kříže tak má nakročeno k prvnímu místu v helsinské skupině A, k němuž mu stačí i bod.

Střely na branku po 2. třetině: 21:20.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:30

Na modré čáře si kotouč bruslí chtěl zpracovat Janis Moser, který se dříve nacházel v útočném pásmu, a tak je odpískán ofsajd.

38:59

Po přihrávce zpoza branky se marně natahoval Fabrice Herzog, a tak černá guma doputovala na zakázané uvolnění.

38:31
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcaři přesilovou hru sehráli skvěle a odměnou je jim vedení 3:2 a obrat ve skóre. Moser operující na modré čáře posunul šikovně puk na DENISE MALGINA, který z prostoru levého kruhu vyslal z první nechytatelnou dělovku ke vzdálenější tyči. Asistence: Janis Moser, Timo Meier.

38:03

Grubauer si připisuje další zákrok, tentokrát se o to postaral Simion.

37:52
Šance

Cink! Z levého kruhu se napřáhl Denis Malgin, jehož pokus orazítkoval brankovou konstrukci. Švýcarská přesilová hra zatím vypadá velmi zajímavě!

37:38
Trest

Moritz Müller si pomohl držením protihráče, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra Öhlunda. Švýcaři si zahrají první přesilovku.

37:31

Na pravé straně se ocitl Timo Meier, jenž překvapivě vystřelil a puk poté zamířil za branku. Následná přihrávka směřovala mezi kruhy, kde v dobré pozici promáchl Nico Hischier.

36:51

Švýcaři se dostávali do zajímavého přečíslení, ale zastavil je čárový sudí Yletyinen – ofsajd.

35:56

Na ose hrací plochy se nacházel Marcel Noebels, který z nadějné pozice zamířil kousek nad horní tyčku. Německo přesilovou hru nesehrálo moc dobře.

35:39

Gawanke to zkoušel z těžkého úhlu, Berra si ale prostor u tyče pohlídal a vzápětí jeho spoluhráči vyhodili puk přes všechny čáry.

35:18

Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Matthias Plachta, jehož pokus proletěl jen kolem vzdálenější tyče. Německo se kotouče ještě zmocnilo a dál kombinuje.

34:45

Němci znovu krouží ve švýcarské obranné třetině, ale chybí tomu střelba. Stejně jako v předchozí početní výhodě.

34:01
Trest

Mezi střídačkami byl poslán hlavou na mantinel Samuel Soramies. Rozhodčí ještě celou situaci zkoumali u videa a Fabrice Herzog inkasoval jen dvouminutový trest.

34:01

Herzog tvrdě sestřelil jednoho z protihráčů, rozhodčí se jedou podívat na video, na jehož základě rozhodnou o výši trestu.

33:45

Seiderova pumelice od modré jenom těsně prosvištěla okolo švýcarské branky.

33:04

Denis Malgin přenechal kotouč Dariu Simionovi, který chtěl přihrávat přes osu na pravou stranu. Jenomže černou gumu netrefil, a tak se jí zmocnilo Německo.

32:54

Týmu helvétského kříže nevyšla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění a následuje vhazování po pravici Berry.

32:05

Na levé straně zůstal osamocený Jonas Müller, jehož pokus proletěl kolem několika hráčů. Puk ale zastavil betonem až švýcarský maskovaný muž.

31:10

Herzog si šikovně najel s pukem až před Berru, kterého ale nepřekonal. Z následné dorážky se neprosadil ani veterán Ambühl, Grubauer chytá.

30:54

Dvěma pokusy v krátkém sledu se prezentoval Janis Moser. Poprvé vystřelil z hranice kruhu pro vhazování, podruhé zase od modré čáry. Obě zakončení ale v klidu pokryl Philipp Grubauer.

30:17

Noebels se dvakrát v rychlém sledu dostal ke střele. Jeho nahození Berra bez problémů chytil, následně minul z mezikruží branku.

30:06

Nahození od modré čáry vyslal Christian Marti, jehož snažení vyrazil Philipp Grubauer do strany. O dorážku se ještě pokoušel Timo Meier, avšak mezi střelce se nezapsal.

29:49

Hra je znovu přerušena. Zastavil ji český čárový rozhodčí Špůr, který viděl správně švýcarský ofsajd.

28:47

Grubauer si připisuje další zákrok po střele Herzoga, výraznější potíže s ní ale neměl.

28:41

Michael Fora se chtěl prosadit od modré čáry, avšak trefil hůl prvního bránícího hráče, od které se černá guma odrazila do ochranné sítě.

27:23

Jonas Siegenthaler nahodil kotouč za německou branku a se spoluhráči se vydal na střídačku. Na tahu tak bude domácí celek, který také vystřídal.

27:06

Siegenthaler na útočné modré chyboval a Němci se řítili do situace dva na jednoho. Plachta posouval žabičku na najetého Ehlize, ale ten se ke kotouči těsně nedostal. V hledišti to zase zahučelo.

26:25

Sérii nepřesností zastavuje píšťálka čárového sudího, píská se ofsajd. Ještě před vhazováním ve středním pásmu je tu komerční přestávka.

26:17

Švýcarská část publika povzbuzuje své hráče, zatímco němečtí fanoušci v posledních minutách spíše mlčí.

25:05

Nahozením ještě ze středního pásma se prezentoval Fabio Wagner. Švýcarský brankář rychle rozehrál a hra se otočila. Na druhé straně byla střela z osy sražená, a tak se Philipp Grubauer musel rychle přesunout k tyči.

24:47

Po přejetí modré čáry nahazoval kotouč na branku Stefan Loibl, Reto Berra střelu neustále viděl, a tak si do statistik přislal snadný zákrok.

24:15

Teď to naši západní sousedé sehráli dobře a rychle, bezprostředně po buly se dostal do palebné pozice Gawanke, ale trefil jen připraveného Berru.

24:09

Z vrcholu pravého kruhu trefil soupeře Marcel Noebels. Následně se snažil vyhodit Dean Kukan, který trefil Lukase Reichela. Od něho pak černá guma zamířila ke švýcarskému brankáři.

23:35

Němci se sice drží v útočné třetině, ale s rychle přistupujícími Švýcary mají problém. Berra je zatím úplně bez práce.

22:45

Siegenthaler dvakrát v krátkém čase vyhazuje kotouč přes všechny čáry a šetří tak cenné sekundy.

22:28
Trest

Marc Michaelis se snažil obkroužit švýcarskou branku a už se dostával do střelecké pozice, když ho na poslední chvíli podrazil Pius Suter, jenž inkasuje menší trest.

21:26
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcaři začali druhou třetinu velmi aktivně a je z toho rychlé vyrovnání! Po obléhání německé branky se do kotouče těsně za modrou opřel PIUS SUTER a jeho dělovka zapadla až za bezmocného Philippa Grubauera. Asistence: Denis Malgin, Dean Kukan.

20:50
Šance

Od levého mantinelu nahazoval puk vedle branky Dean Kukan, jenž minul. Švýcarsko pokračovalo v akci, avšak z předbrankového prostoru neuspěl Dario Simion.

20:35

Meier nejdřív spíš jen nahazoval puk na Grubauera, následně se však k dorážce u pravé tyče dostal Hischier, ale beton německého gólmana nepřehodil.

20:13

Do útočného pásma se snažil projet středem hrací plochy Timo Meier, avšak na modré čáře mu byl puk vypíchnut zpátky do neutrální zóny.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně ve 12:11.

Máme za sebou hodně zajímavou první třetinu. Švýcaři do ní sice vkročili lépe zásluhou Andrese Ambühla, ale jejich rival dokázal dvěma góly skóre otočit. Nejdřív v přesilovce udeřil Kai Wissmann, následně se šikovnou tečí před Berrou prosadil Stefan Loibl. Za tohoto stavu by naši západní sousedné senzačně vyhráli helsinskou skupinu A!

Střely na branku po 1. třetině: 12:9.

20:00

První třetina skončila.

19:47

Zpoza branky přihrával mezi kruhy Lukas Reichel, který hledal Fabia Wagnera, jehož pokus mířil jen do nohou obránce.

19:01

Moser naznačil střelu, ale přitom se rychlou nahrávkou pokusil najít lépe postaveného Malgina, tomu ale kotouč ujel do rohu kluziště.

18:35
Šance

U modré čáry si našel střeleckou pozici Denis Malgin, jehož pokus mezi kruhy ještě tečoval Dario Simion. Černá guma letěla kousek vedle levé tyče a Philipp Grubauer už byl jen v pozici diváka.

18:29

Na druhé straně si připisuje zákrok Grubauer po střele Meiera z levého kruhu.

18:01

Moritz Seider přihrával na pravou stranu, kde spoluhráči dlouho trvalo, aby se zorientoval. A tak Německo zahrálo jen na zakázané uvolnění.

16:53
Šance

Před švýcarskou brankou bylo znovu pořádně horko, protože Reto Berra už ležel na břiše. Jenomže Matthias Plachta jej nedokázal přehodit a trefit horní polovinu brány.

16:40

Ehliz nahazoval puk před branku, kde bylo hodně rušno. Berrovi navíc ještě zkomplikovala situaci teč Plachty, ale se vším si švýcarský gólman poradil.

15:46

Švýcarsko se ihned hnalo do útočného pásma, kde střelu od modré vyprodukoval Christian Marti. Jeho pokus byl sražený před brankou. Německo se následně hnalo do protiakce, ale nacházelo se v ofsajdu.

15:30
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Němci vypadali po vyrovnání aktivněji a vytěžili z toho druhý gól. Seider dostal puk na modrou a poslal jej na branku, kotouč si našel cestičku až za Berru, který byl bez šance, jelikož před ním ještě šikovně tečoval puk STEFAN LOIBL. Asistence: Moritz Seider, Moritz Müller.

15:25

Michael Fora nezvládl přihrávku po levé straně, a tak se hra pro zakázané uvolnění přerušuje. Bude se vhazovat po pravici švýcarského gólmana.

15:04

Meier zachytil dlouhou přihrávku a dostal se ke střele z mezikruží, ale zablokovala jej pozorná německá obrana.

14:15

Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Korbinian Holzer, jehož pokus zastavil Calvin Thürkauf. Německo dál kombinuje v útočném pásmu.

14:06

Švýcaři si nerozuměli při rozehrávce, je z toho zakázané uvolnění a stěhování hry zpátky před Berru.

13:15

Loiblovu střelu tečoval před Grubauerem jeden z bránících hráčů a puk jen těsně šel nad horní tyč. V hledišti to znovu pořádně zahučelo.

12:49

Nahozením od modré čáry se prezentoval Jonas Müller, jehož pokus Reto Berra neustále viděl, a tak jej schoval do lapačky.

12:26

Malgin vyzkoušel pozornost Grubauera, který s jeho pokusem nemohl mít žádné problémy. Stejně jako s následnou dorážkou Sutera.

12:18

Nejprve se Moritz Seider a Nico Hischier osekávali ve středním pásmu a o chvíli později se švýcarský kapitán nacházel mezi kruhy. Jeho bekhendové zakončení zastavil Philipp Grubauer ramenem.

11:51
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Tak to bylo rychlé! Němcům stačily jen čtyři sekundy k tomu, aby využili přesilovku. Bezprostředně po vyhraném buly Reichela si najel do dobré střelecké pozice mezi kruhy obránce KAI WISSMANN a nechytatelně prostřelil Berru. Asistence: Lukas Reichel.

11:46
Trest

Na trestnou lavici usedá Dominik Egli, který vyfasoval menší trest za sekání. Němci mají šanci na vyrovnání v podobě první přesilovky.

11:46
Šance

Z levé strany se před branku přes obránce nacpal Matthias Plachta, jenž zakončoval jen do švýcarského brankáře. Avšak vybojoval alespoň přesilovou hru.

11:17

V dosavadním průběhu má Německo potíže se udržet déle v útočném pásmu. Tentokrát se do něj dostal Marcel Noebels, který o puk za modrou čárou hned přišel.

10:56

Němci byli při útočné akci znovu rychle odzbrojeni. Zatím je to velký boj, v němž obrany hrají prim.

10:08

Malgin chyboval na útočné modré a nechybělo mnoho, aby toho využil Michaelis k samostatnému úniku.

09:54

Z levé strany vyslal skrytou střelu Yasin Ehliz, jelikož před ním se nacházel Denis Malgin. Reto Berra si černou gumu našel a vyrazil ji k mantinelu.

09:27

Berra pohotově schoval puk do lapačky a připisuje si pátý zákrok, vhazuje se po jeho pravici.

09:12

Nepřesným bekhendovým pokusem z pravého kruhu pro vhazování se prezentoval Daniel Schmölz. Hostující mužstvo následně hru poslalo do středního pásma.

08:53

Fora pouze na středové čáře nahodil puk za Grubauerovu branku a šel střídat. Němci rozjíždějí další útok zpoza své branky.

08:22

Švýcarsko si chvíli zahrávalo s osudem dnešního zápasu, jelikož riskantní přihrávka mířila před branku, kde na obránce dotíral jeden ze soupeřů.

07:53

Němci měli obrovský problém s rozehrávkou, nakonec kotouč končí na holích dobře napadajících Švýcarů.

07:05

Suterova přihrávka nenašla adresáta, hra se rychle stěhuje na druhou stranu, kde kotouč opustil hrací plochu. Vhazuje se před Berrou.

06:39

Yasin Ehliz si nahodil kotouč o mantinel a chtěl se dostat za soupeře. Avšak Dominik Egli hrál německého útočníka do těla a přirazil ho k mantinelu.

06:11

Švýcaři dál obléhali německou branku, zastavuje je až hvizd rozhodčích, kteří jim odpískali hru vysokou holí. Následuje komerční pauza.

05:54

Meier protáhl Grubauera, který nakonec nemusel zasahovat. Střela švýcarského útočníka minula levou tyč.

05:23
Šance

V předbrankovém prostoru se nacházel Daniel Schmölz, jehož pokus mířil do švýcarského brankáře. Odraženého puku se chopil ještě Leon Gawanke, avšak Reto Berra byl znovu připravený a drží Švýcarsko ve vedení.

04:37

Kukan dostal ideálně nabito do prostoru mezi kruhy, tvrdě napřáhl, ale jeho projektil minul prostor tří tyčí. V publiku to jen zahučelo.

04:16

Souboj o první místo v helsinské skupině se hraje před dobrou diváckou kulisou. Oba celky se snaží hrát hodně takticky, ovšem lépe je na tom zatím Švýcarsko, které vede.

03:51

Suterovo nahození zablokovala německá obrana, hráči v bílém začínají zpoza Grubauerovy branky. Zatím jim toho ale soupeř moc nedovolil.

03:22

Střelou přes clonu Tima Meiera vystřelil z pravé strany Denis Malgin. Jeho snažení zastavil německý maskovaný muž, který byl výborně postavený.

02:13

Nahozením od levého mantinelu se prezentoval Philipp Kurashev, jehož snažení celkem v pohodě vyrazil do rohu hrací plochy Philipp Grubauer.

01:37
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
První střela na branku přináší otevírací trefu. Corvi parádně posunul puk do prostoru kruhu na ANDRESE AMBÜHLA, který ranou z první prostřelil Grubauera a potěšil švýcarské fanoušky. Asistence: Enzo Corvi, Fabrice Herzog.

01:16

Za nahozením do rohu se vydal Alexander Karachun, který vyhrál souboj. Německo bylo v útočném pásmu bezzubé, a tak se hra otáčí na druhou stranu.

00:53

Hraje se ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů se zatím nedokáže usadit v útočné třetině.

00:16

Švýcarsko vyhodilo kotouč až k soupeřově brance, do rozehrávky se pustil Philipp Grubauer. Avšak Německo nepřešlo přes střední pásmo.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Německo: Grubauer (Niederberger) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Wissmann, Wagner, Gawanke – Plachta, Michaelis, Ehliz – Pföderl, Reichel, Noebels (A) – Fischbuch, Loibl, Karachun – Soramies, Kastner, Schmölz – Ehl.
Trenér: Toni Söderholm

Švýcarsko: Berra (Genoni) – Kukan, Siegenthaler, Fora (A), Moser, Egli, Geisser, Marti – Riat, Hischier (C), Meier – Simion, Malgin, Suter – Ambühl (A), Corvi, Herzog – Bertschy, Miranda, Kurashev – Thürkauf.
Trenér: Patrick Fischer

Rozhodčí: Öhlund (SWE), Stano (SVK) – Špůr (CZE), Yletyinen (SWE).

Švýcarsko

Švýcarský národní tým se na letošní světový šampionát připravil fantasticky. Předvádí parádní výkony, což se odráží i na výsledcích. Hokejisté ze "země helvétského kříže" v dosavadních šesti utkáních neztratili ani bod, když postupně porazili 5:2 Itálii, 6:0 Dánsko, 3:2 Kazachstán, 5:3 Slovensko, 6:3 Kanadu a naposledy 5:2 Francii, přestože po první třetině prohrávali 0:2.

Nejproduktivnějším hráčem celku je desetibodový Denis Malgin. Zatímco on v zápase proti Francii nebodoval, tak kapitán Nico Hischier zaznamenal tři body a dotáhl se ke spoluhráči na rozdíl dvou kanadských bodů. Za zmínku stojí i Timo Meier, ten je na sedmi bodech.

Sestava Švýcarska v posledním utkání:

Berra (Aeschlimann) – Kukan, Siegenthaler, Fora (A), Moser, Glauser, Geisser, Egli – Riat, Hischier (C), Meier – Simion, Malgin, Suter – Ambühl (A), Corvi, Herzog – Bertschy, Kurashev, Scherwey – Miranda.

Německo

Německo má stále šanci pomýšlet na prvenství ve skupině. Musí dnes ovšem zvítězit za tři body, a pak doufat, že minitabulka mezi ním, Švýcarskem a Kanadou bude hrát v jeho prospěch. Naši západní sousedé poznali hořkost porážky jen na úvod turnaje, s Kanadou padli 3:5. Vítězství zaznamenali proti Slovensku (2:1), Francii (3:2), Dánsku (1:0), Itálii (9:4) a Kazachstánu (5:4).

Týmové produktivitě mužstva vévodí sedmibodový Marc Michaelis, který na klubové úrovni působí v AHL na farmě Toronta. Jen o bod méně má Leonhard Pföderl.

Sestava Německa v posledním utkání:

Strahlmeier (Niederberger) – Seider (A), M. Müller (C), Gawanke, J. Müller, Wissmann, Wagner, Bittner – Fischbuch, Michaelis, Ehliz – Pföderl, Reichel, Noebels (A) – Karachun, Loibl, Schmölz – Ehl, Kastner, Soramies.

Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné úterní poledne. Vítám vás při sledování mistrovství světa v ledním hokeji, u zápasu skupiny A mezi Německem a Švýcarskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:20.

Mohlo by vás zajímat