Branky: 3:0
Střely na branku: 36:24
Vyloučení: 4:6
Vyhrané buly: 32:20

Je konec. USA zaslouženě vyhrálo 3:0. Němci se dnešního soupeře nezalekli a od úvodního buly hrají velmi dobře. Ovšem USA ukázalo svou kvalitu a málem šli v 10. minutě do vedení, ale Alex DeBrincat po skvělé přihrávce minul odkrytou bránu. O minutu později se někteří američtí fanoušci zvedali ze sedadel, ale Niklas Treutle předvedl proti zakončení Atkinsona skvělý zákrok holí, když vyrazil puk z brankové čáry. Ke konci první třetiny se v dobré šanci opět ocitl Cam Atkinson, ale Niklas Treutle podržel svůj tým.
Ve 45. minutě byli Němci velmi blízko ke vstřelení branky, ale Keith Kinkaid zastavil kotouč svým betonem. V 51. minutě udělal Jonas Müller velkou chybu, když přihrál puk pouze Kaneovi, který ho zpoza brány poslal Alexi DeBrincatovi a ten zavěsil do prázdné brány. Dvě minuty před koncem se ozvala gólová siréna, ale nakonec po přezkoumání záběru puk pouze orazítkoval břevno americké brány a Němci tak gól nevstřelili.

59:30

Colin White se dostal ke střele, když čekal u pravé tyče, ale minul bránu Treutla.

59:11

Domácí v plném počtu.

58:09
Šance

Střela německého hráče orazítkovala pouze břevno a o gól se tak nejedná. Keith Kinkaid tak stále drží čisté konto, ale Německo pokračuje v přesilové hře.

58:09

Opět se Matthias Plachta dostal do zakončení, ale Keith Kinkaid stále drží čisté konto. Po přerušení hry jde Antonín Jeřábek telefonovat.

57:22

Nyní všichni hráči přestali hráč a dokonce i zazněla gólová siréna po střele německého hráče, ovšem český rozhodčí Antonín Jeřábek rozpažil a hra tak pokračuje.

57:11

Němci si tak dnes ještě vyzkouší přesilovou hru 5 na 4.

57:11
Trest

Vyloučení v týmu USA (Colin White – 2 min., hákování).

56:38

Patrick Kane se ocitl v dobré příležitosti, ale následně minul bránu Treutla. Ovšem za stavu 3:0 ho to nemusí moc mrzet.

56:11

Cam Atkinson se prosmýkl mezi dvěma německými hráči, ale poté o kotouč přišel.

55:18

Střela Alece Martineze zpoza modré čáry skončila jen na vyrážečce Niklase Treutla.

54:14

Zápas se už pomalu jenom dohrává a oba dva týmy, hlavně teda Německo šetří síly na příští utkání. USA má dva dny volno a může tak naplno hrát dál ještě přes pět minut.

53:18

Patrick Kane, který si dnes připsal už tři body, nyní získal puk ve středním pásmu, ale nakonec po jeho přihrávce žádná střela z hole amerického hráče nepřišla.

52:04
Šance

Yannic Seidenberg se z ničeho nic ocitl ve velké šanci, ale Keith Kinkaid předvedl fantastický zákrok betonem a stále drží čisté konto!

50:38
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
USA jde do tříbrankového vedení a pravděpodobně je rozhodnuto! Velkou chybu předvedl Jonas Müller, který přihrál puk přímo Patricku Kaneovi, který zpoza brány poslal kotouč volnému ALEXI DE BRINCATOVI a ten zakončil do prázdné německé svatyně, tentokrát by dnes skvěle chytajícímu Niklasu Treutlovi ani kouzlo nepomohlo. Asistence: Patrick Kane.

50:02

Nyní následuje komerční přestávka.

49:49

Moritz Müller vystřelil zpoza modré čáry, ale Keith Kinkaid jeho střelu vyrazil.

48:57

Johnny Gaudreau se snažil prohodit puk okolo Korbiniana Holzera, ale německý obránce mu kotouč vypíchl.

48:02
Šance

Will Butcher poslal přihrávku před bránu, kde byl naprosto osamocený Alex DeBrincat, ale Niklas Treutle předvádí další fantastický zákrok, když lapačkou a následně celým tělem dostal puk do své moci!

47:41

Alex DeBrincat sice přečetl přihrávku soupeře, ale následně poslal příliš dlouhou přihrávku na Patricka Kanea.

47:09

Nyní se bojuje o puk u mantinelu ve třetině USA, ale nakonec získali kotouč na svoje hole Američani.

46:03

Niklas Treutle předvedl další skvělý zákrok, když se Američani snažili vystřelit z bezprostřední blízkosti, ale německý brankář třetí branku nyní neobdržel.

44:45
Šance

Obrovská šance Německa nekončí brankou! Keith Kinkaid trochu odjel z brány, jelikož čekal, že puk půjde jiným směrem ale beton nechal na ledě, což Američany zachránilo od první obdržené branky, jelikož se soupeř snažil zakončit při zemi.

44:26

Po střele amerického hráče od modré byl puk tečován těsně vedle brány Treutlova.

44:19

Connor Murphy skrytě vypálil, ale puk zasáhl pouze Niklase Treutla do masky a hra je tak přerušena.

43:57

Nyní skončil puk v moci Keitha Kinkaida a následuje buly před bránou Spojených států amerických.

43:27

Anders Lee se po přihrávce z pravé strany dostal do zakončení, ale Niklas Treutle se rychle stihl přemístit a vyrazil jeho pokus vyrážečkou.

43:08

Německo pouze nahodilo puk do třetiny Američanů a USA tak zadarmo získali kotouč.

42:19

Následně skončila střela německého hráče zblokována v ochranné síti.

41:58

Johnny Gaudreau dostal přihrávku z levé strany od Anderse Lee a následně vypálil, ale pouze do míst, kde byl připraven Niklas Treutle.

41:25

Derek Ryan se po sklepnutí puku od svého spoluhráče dostal do zakončení, ale přestřelil Treutlovu bránu.

40:55

Matthias Plachta dával puk před bránu z pravé strany, ale tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by zakončil.

40:10

Opět vyhráli úvodní buly Němci a po chvíli se dostali i ke střele, ovšem Keith Kinkaid byl připraven.

Vyhrané buly: 11:9

Druhá část je u konce a USA vstřelilo dvě branky. Ve 27. minutě ukázal Niklas Treutle perfektní zákroky proti třem gólovkám USA. Nakonec ale po polovině hry získali Američané přesilovku 5 na 3 a ve 31. minutě otevřel skóre dnešního utkání Patrick Kane, který dostal přihrávku z levé strany a následně zakončil pod horní tyč. O dvě minuty později to byl opět Patrick Kane, který vystřelil, ale jeho rána se odrazila k volnému Dereku Ryanovi, který zavěsil do poloprázdné klece. Ve 36. minutě měli Němci přesilovku 5 na 3, ale do samostatného úniku se dostal američan Dylan Larkin, ovšem jeho zakončení bekhendem chytil Niklas Treutle.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:34

Po zmatku v německé rozehrávce přišla další střela amerického hráče, ale ta byla sražená do ochranné sítě.

38:49

Cam Atkinson zkusil střelu od modré čáry, ale puk mu sjel z hole. Američani následně drželi několik vteřin puk v rohu za bránou Treutleho, ale nakonec o něj přišli.

37:44

Nyní byla střela německého hráče sražena mimo bránu Keitha Kinkaida. Posléze se opět hosté dostali do zakončení, ale to bylo zblokované.

37:03

Američané se tak ubránili přesilovce 5 na 3 a následně i 5 na 4.

36:04

35:45
Šance

Dylan Larkin se následně dostal naprosto sám do samostatného úniku, ale jeho zakončení bekhendem přečetl Niklas Treutle a připsal si další skvělý zákrok!

35:30

Patrick Hager se dostal ke střele po přihrávce ze strany, ale Kinkaid ukázal skvělý zákrok.

35:06

Po několika přihrávkách vypálil od modré čáry Matthias Plachta, ale puk ukryl Keith Kinkaid ve své výstroji.

34:40

Němci nyní uzamkli soupeře, ale zatím nepřišla ani jedna střela, která by ohrozila bránu Kinkaida.

34:04
Trest

Vyloučení v týmu USA (Keith Kinkaid – 2 min., zdržování hry / brankář – sejmutí obličejové masky).

34:04

Matthias Plachta vypálil tvrdou ránu, poté si ale Keith Kinkaid sundal helmu, když ho zasáhl kotouč, ovšem americký brankář se podle rozhodčích dopustil zdržování hry a Němci jdou do přesilovky 5 na 3.

33:25
Trest

Vyloučení v týmu USA (Blake Coleman – 2 min., hákování).

33:00

Nyní se německý hráč dopustil ofsajdu a hra se přesune opět do středního pásma.

32:07
Gól

Nakonec ale USA využívá i tuto přesilovou hru a Američani jdou do dvoubrankového vedení! Patrick Kane vystřelil, ale puk se odrazil k volnému DEREKU RYANOVI, který z levé strany uklidil kotouč do prázdné brány. Asistence: Patrick Kane, Quinn Hughes.

31:39

Opět Američani nepředvádí zrovna dobrou přesilovou hru a Němci se dostali i ke střele.

30:49

Johnny Gaudreau udělal chybu a dopředu se tak dostal Patrick Hager, který jel až do zakončení, následně mu byla podle něj vyseknuta hůl, ale rozhodčí hru nechali plynout dál.

30:30

Němci se ale dopustili dalšího faulu a Američani tak mohou navýšit svoje vedení z další přesilovky.

30:30
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Moritz Müller – 2 min., hákování).

30:02
Gól

Přece jenom jsme se po polovině základní hrací doby dočkali branky! Johnny Gaudreau si s Camem Atkinsnem vyměnil přihrávku, následně první jmenovaný poslal puk na pravou stranu, kde byl připraven PATRICK KANE a ten zavěsil pod horní tyč Treutlovy brány! Branka už ale byla v přesilovce 5 na 4 a počet hráčů na ledové ploše se vyrovná. Asistence: Johnny Gaudreau, Cam Atkinson.

29:17

Patrick Kane rýsoval přihrávku na Cama Atkinsona, který číhal na levé tyči, ale kotouč z voleje nezasáhl.

28:52

Američani budou mít přesilovku 5 na 3 víc než minutu.

28:52
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Daniel Pietta – 2 min., faul kolenem).

28:39

Rozhodčí si vyžádali úpravu ledové plochy a hra je tak na chvíli pozastavena.

28:39

Anders Lee číhal před bránou na dorážku, ale po střele Niklas Treutle nepustil kotouč ze své výstroje.

28:15

Johnny Gaudreau přihrál špatně, když se snažil na levé straně najít Patricka Kanea a Američani tak musí z útočné třetiny ven.

27:58
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Jonas Müller – 2 min., sekání).

27:58

Blake Coleman dostal přihrávku před sebe a následně se tak dostal ke střele, ovšem hůl mu byla vyseknuta a USA bude hrát další přesilovku.

27:10

Američani se provinili zakázaným uvolněním, ovšem třetí přesilová hra byla jejich nejlepší v dnešním utkání. Každopádně Niklas Treutle je dnes ve skvělé formě a stále drží čisté konto.

27:04

Hosté v plném počtu.

26:36
Šance

Niklas Treutle dnes předvádí opravdu famózní zákroky a Američani už neví jak jinak by ho měli překonat! Německý brankář v krátké době pochytal hned tři tutovky! Jednou lapačkou, poté měl štěstí, jelikož americký útočník zakončil těsně vedle pravé tyče a následně chytil další gólovku betonem!

26:02
Šance

Johnny Gaudreau se dostal ke střele na pravé straně, ale Niklas Treutle předvedl další skvělý zákrok!

25:26

Patrick Kane se pokusil o přihrávku před bránu z pravé strany, ale tu zblokoval německý obránce.

25:04
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Frederik Tiffels – 2 min., hákování).

24:10
Šance

A opět famózní brankář Niklas Treutle! Colin White se z ničeho nic dostal do samostatného úniku, ale německý brankář jeho úmysl zakončit mezi betony přečetl a opět podržel svůj tým!

23:41

Colin White se ocitl v ofsajdu a následuje další buly ve středním pásmu.

23:38

23:35

Patrick Kane neudržel kotouč v útočném pásmu a druhá přesilová hra se Američanům vůbec nepovedla.

23:19

Tato přesilová hra USA je opravdu tragická, jelikož se dopustili hned tří chyb a Němci opět vyhodili puk do bezpečí.

22:52

Velice nepřesná přihrávka na Cama Atkinsona a Němci opět zadarmo vyhodili kotouč.

22:20

Američanům zatím chybí přesnost a po další nepřesné přihrávce se Němci vysvobodili, když puk vyhodil Daniel Pietta.

21:42

USA tak má druhou přesilovou hru v dnešním utkání. Ta první žádnou větší šanci nenabídla.

21:38
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Manuel Wiederer – 2 min., podražení).

21:25

Po pěkné kombinaci se dostal do zakončení Jordan Oesterle, ale Niklas Treutle předvedl další jistý zákrok.

20:57

Patrick Kane poslal puk na levou stranu, odkud přišla tvrdá střela amerického hráče, ovšem ta minula německou svatyni.

20:26

Američani se po přechodu do třetiny Německa dopustili ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.

20:05

Úvodní buly ve druhé třetině vyhrálo Německo, které se okamžitě nastěhovalo do útočné třetiny.

Vyhrané buly: 9:7

První dvacetiminutovka je u konce a branky jsme se zatím nedostali. Němci se dnešního soupeře nezalekli a od úvodního buly hrají velmi dobře. Ovšem USA ukázalo svou kvalitu a málem šli v 10. minutě do vedení, ale Alex DeBrincat po skvělé přihrávce minul odkrytou bránu. O minutu později se někteří američtí fanoušci zvedali ze sedadel, ale Niklas Treutle předvedl proti zakončení Atkinsona skvělý zákrok holí, když vyrazil puk z brankové čáry. Ke konci třetiny se v dobré šanci opět ocitl Cam Atkinson, ale Niklas Treutle podržel svůj tým.

20:00

První třetina skončila.

19:58
Šance

Cam Atkinson se ještě ke konci třetiny dostal ke střele po skvělé přihrávce Patricka Kanea, ale Niklas Treutle opět předvedl skvělý zákrok.

19:35

Tage Thompson se hned z trestné lavičky dostal k puku a dával dobrou přihrávku před bránu, ovšem jeho spoluhráč minul kotouč.

19:26

18:32

USA vyhodili kotouč od své brány a Keith Kinkaid si na chvíli může oddychnout.

18:02

Američané na letošním Mistrovství zatím nezažili obdrženou branku v oslabení.

17:45

Leon Draisaitl poslal precizní přihrávku na levou stranu, kde si najel Yannic Seidenberg, ale ten v dobré pozici minul bránu.

17:26
Trest

Vyloučení v týmu USA (Tage Thompson – 2 min., sekání).

17:14

Moritz Müller zkoušel zakončit z levé strany, ale jeho pokus byl zblokován.

17:03

Američani jeli 4 na 2, ovšem Dylan Larkin místo přihrávky zvolil střelu, ale Niklas Treutle jeho pokus bez problému chytil.

16:44

Cam Atkinson si najel do středu a vystřelil, ale i jeho střela byla zblokována.

16:12

Hra nyní ukazuje plno nepřesností na obou stranách.

15:27

Americká přihrávka skončila až ve středním pásmu a všichni hráči USA tak musejí z útočné třetiny pryč.

14:42

Anders Lee přečetl přihrávku soupeře a vypíchl puk, ovšem následně o něj v útočné třetině přišel.

14:19

Jordan Oesterle dostal přihrávku na levou stranu odkud vystřelil, ale Niklas Treutle jeho pokus viděl a taky chytil.

13:40

Němci se po vystřídání dostali do útoční třetiny, ale následné zakončení skončila zblokované pouze v ochranné síti.

13:04

Střela německého hráče byla zblokována a skončila vedle brány Kinkaida.

11:26

Johnny Gaudreau se skvěle dostal přes dva hráče ve středu hrací plochy, ale následná střela skončila vedle hostující svatyně.

10:55

Německo se dostalo k bráně Kinkaida, ale do zakončení už ne a následně se Američani opět dostali do útočného pásma.

10:36
Šance

Famózní zákrok Niklase Treutla! Opět se Američani dostali po chybě ve středním pásmu do přečíslení a i nyní přišla přihrávka z pravé strany na levou, kde byl Cam Atkinson, ovšem německý gólman se předvedl a holí vyrazil puk na brankové čáře!

09:35
Šance

Američani se dostali do přečíslení 2 na 1, když Patrik Kane do poslední chvíle počkal a následně posunul puk na Alexe DeBrincata, který ale ve velmi dobré pozici minul odkrytou bránu!

09:03

Leon Draisaitl to udělal před domácí bránou skvěle, když posunul puk pod sebe, kde přišla střela.

08:23

Blake Coleman se dostal s pukem do třetiny Německa, následně přišla tvrdá střela Connora Murphyho, ale ta skončila pouze na vyrážečce Treutla.

07:42

Němci vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění.

07:32

Američani skvěle vykombinovali obranu Německa, ale následně přišla střela vedle brány Niklase Treutla.

07:05

Třináctý útočník Sonny Milano si zpracoval puk v útočné třetině, ale posléze USA přišlo o kotouč.

06:40

Poté kotouč odcestoval mimo hrací plochu a následuje buly ve středním pásmu.

05:55

Johnny Gaudreau udržel třetinu pro svůj tým a nyní se svádí boj o puk za bránou Niklase Treutla.

05:13

Američani se sice dostali do útočného pásma, ale střela nepřišla a Němci tak vyhodili kotouč do bezpečí.

04:38

A další střela hostů, po které se pokoušel před bránou dorazit puk do klece Yasin Ehliz, ale na kotouč těsně nedosáhl.

04:20

Německo je zatím velice aktivní a opět drží puk v útočné třetině.

04:00

Leon Draisaitl se chtěl dostat z pravé strany ke střele, ale Connor Murphy ho skvěle ubránil.

03:35

A opět se Němci dostali ke střele, konkrétně Markus Eisenschmid, ovšem zamířil pouze do výstroje Keitha Kinkaida.

03:20

Němci hned při hře v pěti se dostali za bránu, odkud přišla přihrávka Markuse Eisenschmida a následně se pokoušel dorazit kotouč za zády Kinkaida Manuel Wiederer, ale americký brankář se pro puk natáhl a chytil jej.

03:05

02:34

Američani nahodili puk za bránu Niklase Treutla. Poté přišla střela, ale ta skončila vedle hostující svatyně.

02:10

Nyní se Američani provinili ofsajdem a následuje buly ve středním pásmu.

01:54

Johnny Gaudreau si nezpracoval puk nejlépe a Německo vyhodili kotouč přes celé kluziště.

01:27

Anders Lee číhal u levé tyče, ale následně kotouč netrefil nejlépe, ovšem domácí stále drží puk v pásmu Němců.

01:10

USA si tak hned na začátku utkání vyzkouší přesilovou hru.

01:05
Trest

Vyloučení v týmu Německo (Dennis Seidenberg – 2 min., vysoká hůl).

00:40

Dylan Larkin si objel bránu a zkoušel zakončit zpoza ní, ovšem Niklas Treutle byl připraven.

00:17

Puk získali na svoje hole hosté a následně přišla střela, která ovšem minula bránu Keitha Kinkaida.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

USA: Kinkaid (Darling) – Martinez, C. Murphy (A), Butcher, Jensen, Oesterle, Pionk, Hughes – DeBrincat, Coleman, P. Kane (C) – Kreider, D. Larkin (A), Atkinson – Lee, D. Ryan, J. Gaudreau – Gibbons, White, T. Thompson – Milano.

Německo: Treutle (Pielmeier) – D. Seidenberg (C), Holzer, M. Müller (A), Y. Seidenberg, J. Müller, Krupp, Ebner – Hager (A), Kahun, Eisenschmid – Michaelis, Tiffels, Noebels – Ehliz, Draisaitl, Plachta – Krämmer, Pietta, Uvira – Wiederer.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Aleksi Rantala – Alexander Otmakhov, Hannu Sormunen.

Německo:

Němci hned na začátku chytli dva soupeře, mezi kterými se pravděpodobně rozhodne o postup ze čtvrtého místa. V prvním utkání narazili na domácí Dánsko, ale prohráli na nájezdy. V posledním utkání se utkali s Norskem. Už ve 2. minutě se prosadil v oslabení Olimb a po šesti minutách i Olsen. Norsko tak vedlo 2:0. V 15. minutě snížil z přesilovky Hager a dvě minuty před koncem první třetiny srovnal Michaelis. Ve 22. minutě ale poslal hosty znovu do vedení Bastiansen. Ve 28. minutě se trefil v přesilové hře podruhé Hager. V 51. minutě šli opět Norové do vedení po brance Sorvika. Ale ve stejné minutě o dvacet pět vteřin později srovnal Seidenberg. V prodloužení branka nepadla a šlo se na nájezdy, které Norsko vyhrálo 3:0. Nejproduktivnějším hráčem Německa je s pěti body (1+4) Draisaitl.

USA:

Spojené státy americké předváděli v prvních dvou zápasech velmi dobrý výkon, když se jako první utkaly s favorizovanou Kadanou, se kterou prohráli až na nájezdy. V posledním zápase narazily na domácí Dánsko. V 17. minutě poslal USA do vedení Butcher. Ve 23. minutě šlo USA do dvoubrankového vedení po brance Kreidera v přesilovce. V polovině utkání se prosadil i Atkinson a USA vedlo už 3:0. Poslední branku vstřelil v 55. minutě Jensen a USA vyhrálo vysoce 4:0. Nejproduktivnějším hráčem je zatím se čtyřmi body (1+3) Kreider.

V dalším utkání se proti sobě utkají týmy USA a Německo. Naposled se spolu tato mužstva utkala v přátelském utkání, ve kterém ovšem Němci nečekaně vyhráli na domácí půdě vysoce 5:1. Nyní se bude hrát v Jyske Bank Boxen v Herningu. Tato hala nabídne kapacitu pro 12 000 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.